کد خبر: 112389 A

نباید تایلند را دست کم بگیریم؛

ما امسال باید یک جام بیاوریم. برو و برگرد ندارد، چون این تیم و هواداران لیاقت و شایستگی آن را دارند.

مهاجم ملی‌پوش پرسپولیس گفت: مهم نیست پست من تغییر کرده‌ باشد، می‌خواهم گل بزنم و گل بسازم، سال قبل تا حدود نیم فصل گل نزدم ولی همه چیز از نیم فصل دوم شروع شد.

به گزارش ایلنا، محمدرضا خلعتبری افزود: در آمادگی به سر می‌برم و مشکل آسیب‌دیدگی ندارم. در تمرینات هم شرکت داشتم و همه منتظر بازی با تایلند هستیم تا با کسب یک پیروزی خوب، شرایط خوبی برای صعود به جام ملت‌های پیدا کنیم.

وی ادامه داد: در این بازی به چیزی غیر از پیروزی فکر نمی‌کنیم ولی نه اینکه تایلند حریف ضعیفی باشد. آن ذهنیت گذشته را باید کنار بگذاریم. آنها پیشرفت خیلی خوبی داشته‌اند. می‌بینیم باشگاه‌هایشان تا جمع ۸ تیم برتر آسیا بالا آمدند. این تیم تایلند ۵ گل به چین زده و بحرین را هم یک بر صفر برده‌اند. آنها را دست کم نمی‌گیریم ولی در تهران حتما پیروز می‌شویم.

بازیکن تند و تیز تیم ملی کشورمان پیرامون حضور بازیکنان مقیم خارج از کشور در تیم ملی گفت: قبل از هر چیز مسلم است که درباره حضور بازیکنان سرمربی تیم ملی تصمیم‌گیری می‌کند. قطعا نفرات دیگری در همین لیگ برتر هستند که می‌توانند به تیم ملی راه پیدا کنند و سرمربی در این باره تصمیم می‌گیرد. در مرحله بعد باید گفت تیم ملی متعلق به همه ایرانی‌ها در تمام نقاط دنیا است. همه در قبال آن مسوول هستند و هر کس می‌تواند کمک کند و در سطح تیم ملی است، حضورش مفید خواهد بود. اکثر این بچه‌ها مثل دژاگه و قوچان‌نژاد هم فوتبالیست‌های خوبی بودند که خیلی کمک کردند.

خلعتبری درباره ارزیابی خود از شرایطی که دارد تصریح کرد: من هر گاه به میدان رفته‌ام، تمام تلاش خودم را برای تیم ملی انجام داده‌ام تا بهترین بازی را کرده باشم. الان مشکلی برای بازی ندارم و این بستگی به نظر سرمربی دارد.

وی درباره شرایط خود در پرسپولیس نیز ادامه داد: شرایط من خیلی بهتر شده است. این تعطیلی به نفع من شد و در این بازی اگر قسمت باشد گل می‌زنم. من حدود ۲۱ روز به خاطر مصدومیتی که داشتم، تمرین نکردم و از شرایط مسابقه دور بودم ولی حالا با گذشتن از آن مراحل با تمام وجود و توان بازی می‌کنم. ما امسال باید یک جام بیاوریم. برو و برگرد ندارد، چون این تیم و هواداران لیاقت و شایستگی آن را دارند. مهمتر از هر چیز، اینکه طرفداران خوبی داریم و می‌خواهیم با ارائه بازی‌های زیبا و دیدنی هم نظر کادر فنی و هم نظر هواداران را جلب کنیم.

وی خاطرنشان کرد: باید در ۳ بازی بعدی به ۳ پیروزی برسیم و این کار را خواهیم کرد. در واقع چاره‌ای جز پیروزی نداریم. تیمی که قهرمانی می‌خواهد باید بازی‌هایش را ببرد. بیرون خانه و داخل خانه ندارد. وقتی هدف رسیدن به قهرمانی است، اینها دیگر مانعی به حساب نمی‌آیند. اینها حرف و شعار نیست، این تیم پتانسلش را دارد. الان اینطور جا افتاده که بیرون از خانه نبرده‌ایم ولی اصلا نباید ذهن‌مان را درگیر این مسائل کنیم. چون اینطور نبود که بیرون آزادی ضعیف‌تر باشیم. اتفاقا گاهی خیلی بهتر هم بودیم. در همین بازی با صبا در همان اوایل بازی می‌توانستیم به چند گل برسیم. اینطور نبود که نسبت به بازی‌های داخل خانه افت کرده باشیم. در بازی با سپاهان هم آن شرایط پیش آمد.

مهاجم ملی‌پوش پرسپولیس درباره اینکه تغییر پست داده و از دروازه دور شده ولی انتظارات از او تغییر نکرده، گفت: اینکه کجا بازی کنم تصمیم علی دایی است. جای بحثهم ندارد. اگر بگویند عقب‌تر از این هم بازی کنم، مشکلی ندارم، فقط کمی زمان لازم داشتم تا جا بیفتم و با سایر نفرات هماهنگ بشوم. هر جا باشم سعی می‌کنم بهترین کار ممکن را ارائه کنم. دو - سه سال در پست فوروارد و پشت فوروارد بازی کردم. حالا یک جورهایی بازیساز هستم و مشکلی ندارم. می‌خواهم از این هفته گلزنی را شروع کنم یا حداقل پاس گل بدهم. برای بازی با داماش انگیزه‌های زیادی دارم، اول به خاطر اینکه پیروزی در این بازی را برای قهرمانی می‌خواهیم و دیگر اینکه سال قبل با من در بازی با داماش برخورد خوبی نشد.

خلعتبری در پایان افزود: این درست که ما برای حدود ۱۰ روز در تمرینات تیم نیستیم اما اینها دلیل نمی‌شود از ۳ امتیاز این بازی بگذریم. باید هر ۳ بازی بعدی را ببریم. اگر بنابر صلاحدید کادر فنی در این بازی بودم، تلاش خودم را برای گلزنی انجام می‌دهم. من سال قبل که در سپاهان بودم تا هفته سیزدهم‌ - چهاردهم گلی نزدم ولی در نیم فصل دوم ۱۴ گل زدم، سه - چهار گل هم در لیگ قهرمانان زدم. اینجا هم گلزنی و پاس گل‌هایم شروع می‌شود.

آسیب دیدگی بازی پرسپولیس تایلند تیم ملی ذهن سرمربی تیم ملی علی دایی لیگ برتر نیم فصل دوم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر