کد خبر: 116230 A

بازی قابل قبولی به نمایش می‌گذاریم

قطعا بازی سنگینی برای ایران خواهد بود. اما ما همه تلاشمان را خواهیم کرد. ما به اینجا آمده ایم تا دست خالی بر نگردیم.

سرمربی تیم ملی نوجوانان به همراه سعید عزت اللهی بازیکن تیم ملی در کنفرانس مطبوعاتی دیدار ایران و نیجریه شرکت کرد.

به گزارش ایلنا، علی دوستی‌مهر در ابتدای نشست گفت: بازی ایران و نیجریه یک فینال زودرس است. نیجریه تیم بزرگی است که از بازیکنان و کادر خوبی بهره می‌برد. این تیم به لحاظ فیزیکی، تکنیکی و تاکتیکی در وضعیت فوق‌العاده‌ای است. بسیار تیم پر قدرتی است و باید هم باشد و انتظاری هم جز این نیست چرا که آمده از عناوین قهرمانی‌اش در دوره‌های پیشین دفاع کند. نیجریه همیشه جزو چهار تیم پایانی جام جهانی بوده است. قطعا بازی سنگینی برای ایران خواهد بود. اما ما همه تلاشمان را خواهیم کرد. ما به اینجا آمده ایم تا دست خالی بر نگردیم. دعای خیر طرفداران فوتبال ایران پشت سر ماست. می‌دانیم که نیجریه تیم پر قدرتی است، اما سعی می‌کنیم که فردا بازی قابل قبولی را به نمایش بگذاریم.

دوستی مهر در پاسخ به سوالی درباره اینکه نیجریه تیمی است که خوب حمله می‌کند و شوت‌های فوق‌العاده‌ای می‌زند، و چه برنامه ای برای مهار آنها دارد گفت: فوتبال بازی لحظه‌هاست. تماشاگران زیادی فوتبال را می‌بینند. از کودکان گرفته تا پیرمردها و پیرزن‌ها همه و همه عاشق فوتبال هستند، می دانید چرا؟ چون فوتبال غیر قابل پیش‌بینی است. نیجریه تیم پر قدرتی است، اما قشنگی فوتبال به این است که نمی‌توان آن را پیش‌بینی کرد. ما هم همه تلاشمان را می‌کنیم که فردا مقابل نیجریه روز خوبی را پشت سر بگذاریم.

سرمربی تیم ایران در پاسخ به سوالی مبنی بر این که در تیم نیجریه چندین بازیکن تنومند و قد بلند هستند که به نظر سن و سالی بیش از رده نوجوانان دارند، آیا تیم ملی و یا فدراسیون فوتبال در خواستی از فیفا برای کنترل دوبباره شرایط سنی بازیکنان نیجریه‌ای دارد که دوستی مهر پاسخ داد: فیفا هر دو سال یک بار این مسابقات را برگزار می‌کند و هدفش این است که دوستی ها را بیشتر کند. نتیجه‌ در مستطیل سبز تعیین می‌شود و ما به دنبال نتیجه‌ در زمین هستیم. به دنبال این نیستیم که به دقت شرایط جسمی و سنی بازیکنان نیجریه را ارزیابی کنیم و این کار را به فیفا سپرده‌ایم. همه کوشش ما این خواهد بود که با یک بازی خوب نتیجه‌ در زمین تعیین کنیم. همین طور بازیکنانی که می‌خواهند در آینده پیشرفت خوبی داشته باشند و در بالاترین سطح از فوتبال اروپا و جهان بازی کنند از الان نباید برای‌شان مهم باشد که مقابل چه رده سنی قرار می‌گیرند. بنابراین نباید برای آنها فرقی کند و بهتر است با تمام فدرت در زمین بازی حاضر باشند. تیم ایران از فیفا برای برگزاری این بازی تشکر می کند.

در همین حین مدیر رسانه ای فیفا در جملاتی گفت: فیفا به طور کامل شرایط سنی بازیکنان را کنترل می‌کند و در ابتدای بازی‌ها هم از هر تیم چهار بازیکن به طور تصادفی انتخاب شدند و از آنها آزمایش‌های لازم گرفته شد. تمامی اطلاعات را هم به صورت آنلاین روی شبکه رسانه‌ای فیفا درج می‌شود که می تواند منبع خوبی برای مراجعه باشد.

آخرین سوال توسط یک خبرنگار نیجریه ای مطرح شد که به این شرح یود: «بازی فردا مساوی ندارد و ا گر شما در این مسابقه شکست بخورید، پس از بازی چه خواهید گفت؟ آیا خواهید گفت که از عملکرد تیم‌تان راضی هستید و همین که تا این مرحله بالا آمدید برایتان کافی است یا حرف دیگری می زنید: «من حرفهایم را تکرار می کنم. زمانی که به امارات آمدیم گفتیم باید دست پر از این بازی‌ها برگردیم. سه سال است که مردم ایران، مسئولان فدراسیون و ورزش کشور و خبرنگاران با تلاش فراوان از تیم ما حمایت می‌کنند. ما هم سعی مان این است که نتایج خوبی در این مسابقات بگیریم و دست پر برگردیم. مطمئن باشید که فردا ۹۰ دقیقه‌ بازی پر قدرت و با کیفیتی را به نمایش می گذاریم امیدواریم با کمک خدا و اتکا به او بازی خوبی را ارائه کنیم. به مردم ایران هم قول می‌دهم شاگردانم طوری در میدان زحمت بکشند که همه آنها و همین طور فیفا و مردمان دیگر از تلاش بازیکنان ایران راضی باشند و بازیکنان و تیم ایران را تحسین کنند.

ایران بازی جام جهانی جهان رسانه فدراسیون فوتبال فوتبال فوتبال اروپا کودکان نیجریه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر