کد خبر: 117372 A

فیفا باید از همه بازیکنانMRIمی‌گرفت؛

اگر از همه آزمایش MRI گرفته می‌شد، دیگر جای هیچ شک و شبهه‌ای نه تنها برای تیمی مثل نیجریه بلکه در دیگر تیم‌ها باقی نمی‌ماند.

سرمربی تیم ملی زیر۱۷ سال در واکنش به صحبت‌های سرمربی تیم ملی نیجریه و همچنین فدراسیون فوتبال این کشور اعلام کرد که هیچ اتهامی به هیچ شخصی وارد نکرده است.

به گزارش ایلنا، سرمربی و فدراسیون فوتبال نیجریه پس از کنفرانس مطبوعاتی علی دوستی‌مهر اعلام کرده‌اند سرمربی ایران به تیم ملی نیجریه اتهام زده و باید فیفا در این باره رسیدگی کند.

علی دوستی‌مهر در این باره گفت: من معنی اعتراض سرمربی تیم ملی نیجریه و فدراسیون این کشور را درک نمی‌کنم. من در کنفرانس پس از بازی گفتم که اگر بازیکنان این تیم در سن ۱۷ سالگی اینقدر پخته و با تجربه عمل می‌کنند، آنها می‌توانند در سال‌های آینده فوتبال نیجریه را بیمه کنند. من از نظر ظاهری گفتم بازیکنان این تیم درشت هیکل هستند و ۱۷ ساله به نظر نمی‌رسند.

وی متذکر شد: مشخصات ظاهری یک بازیکن ممکن است با مشخصات سنی تفاوت داشته باشد و بازیکنی درشت هیکل باشد اما سنش کمتر از رشد واقعی‌اش باشد. چه بسا ما بازیکنانی داشتیم که درشت نبودند اما در آزمایش MRI رشد استخوانی‌شان کامل اعلام شده بود و آنها را کنار گذاشته بودیم. البته در کنفرانس مطبوعاتی مربیان آزاد هستند که صحبت کنند. زمانی هم که این صحبت‌ها مطرح شد، مدیا آفیسرفیفا اشاره کرد که در بخش رسانه‌ای سایت فیفا، اعلام شده از هر تیم ۴ بازیکن برای MRI انتخاب شده‌اند.

دوستی‌مهر ادامه داد: این انتقاد به فیفا وارد است که مثل دو دوره گذشته از همه بازیکنان حاضر در جام جهانی MRI نگرفت تا خیال همه راحت باشد. این فقط حرف من نیست و دیگر مربیان حاضر در جام جهانی هم چنین عقیده‌ای داشتند. اگر از همه آزمایش MRI گرفته می‌شد، دیگر جای هیچ شک و شبهه‌ای نه تنها برای تیمی مثل نیجریه بلکه در دیگر تیم‌ها باقی نمی‌ماند. برخی تیم‌های دیگر هم بودند که بازیکنانی داشتند که شائبه به وجود می‌آورد.

سرمربی تیم ملی در پایان گفت: تیم ملی ایران پاک به جام جهانی رفت و ۶ بازیکن را به خاطر آزمایش MRI و تراکم استخوانی کنار گذاشت. در هر حال من هیچ اتهامی علیه تیم ملی نیجریه مطرح نکرده‌ام و فقط نظراتم را درباره تیم ملی نیجریه بر زبان آورده‌ام. مطمئنا فیلم کنفرانس و فایل صدای من هم موجود است. قبل از بازی هم در کنفرانس مطبوعاتی شرکت کردم و گفته بودم کاری به سن و سال بازیکنان تیم ملی نیجریه ندارم و تیمم را برای جنگیدن به بازی می‌فرستم.

ایران بازی تیم ملی تیم ملی ایران جام جهانی رسانه رشد فدراسیون فوتبال فوتبال نیجریه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر