کد خبر: 117840 A

همگام با لیگ برتر فوتبال؛

دیدار تیم‌های سایپا و استقلال با پیروزی آبی‌پوشان به پایان رسید تا شاگردان امیر قلعه‌نویی ۳ امتیاز شیرین را از کرجی‌ها بگیرند.

دیدار تیم‌های سایپا و استقلال با پیروزی آبی‌پوشان به پایان رسید تا شاگردان امیر قلعه‌نویی ۳ امتیاز شیرین را از کرجی‌ها بگیرند. همچنین فولاد هم با تساوی مقابل همتای تبریزی خود با کسب یک امتیاز بار دیگر صدر جدول را به خود اختصاص داد.

به گزارش ایلنا، در دیداری معوقه از هفته یازدهم لیگ برتر، تیم فوتبال سایپا از ساعت ۱۵ در ورزشگاه انقلاب کرج میزبان استقلال تهران بود که این دیدار با تک گل آرش برهانی به سود استقلالی‌ها پایان رسید.

استقلالی‌ها که با تیمی نصفه و نیمه به البرز رفتند، در این دیدار پر افت و خیز در حالی به میدان سایپا رفتند که قلعه نویی بار دیگر در خط حمله به آرش برهانی اعتماد کرده بود تا در غیاب فرهاد مجیدی که کفش‌ها را آویخت بتواند بار هجومی آبی‌ها را بر دوش بگیرد. جال اینکه محمد قاضی بر روی نیمکت نشسته بود و البته در دقایق پایانی نیمه نخست با تعویضی اجباری به جای فردین عابدی به زمین آمد ولی نتوانست صاحب موقعیت چندانی بشود.

در این سوی میدان سایپا با تمام قوا در خانه مقابل آبی‌ها صف آرایی کرده بود و فیرات تیمی هجومی را به میدان فرستاده بود که در اکثر دقایق بازی نیز تاکتیک تیمش بر استقلالی‌ها چربش داشت ولی حملات این تیم و بخصوص شوت‌های بازیکنان نارنجی‌پوش راهی به دروازه رحمتی پیدا نکرد تا علیرضا فغانی به نشانه پایان نیمه نخست در سوت خود بدمد و هر دو تیم به رختکن بروند.

در نیمه دوم این دیدار باز هم شاهد بازی پر افت و خیزی از سوی دو تیم بودیم. سایپا با اندیشه‌های فیراتبه دنبال استفاده از ظرفیت‌های میزبانی بود تا این بازی را به سود خود به پایان ببرد، در این بین نارنجی‌پوشان حملات متعددی را توسط صادقی کاپیتان خود در میانه میدان تدارک می‌دیدند ولی این استقلال بود که به گل رسید.

در دقیقه ۶۲ مهدی نظری به سمت چپ خط دفاعی سایپا حمله کرد و با نفوذ در داخل محوطه جریمه توپ را برای آرش برهانی ارسال کرد که برهانی نیز با تیزهوشی و فریب مدافعان و دروازه‌بان توپ را به تور دروازه کوبید. تا شاگردان قلعه‌نویی از میزبان پیش بیفتند.

در ادامه توپ و میدان در دست نارنجی‌پوشان بود و میزبان خیمه سنگینی بر روی محوطه دفاعی آبی‌پوشان زده بود که مدافعان استقلال بارها ناجی دروازه رحمتی شدند و به زحمت زیادی افتادند تا دروازه خود را بسته نگه دارند که در این امر هم موفق عمل کردند تا با ۳ امتیاز شیرین از کرج به تهران برگردند.

رضا ناصحی از سایپا و حنیف عمران‌زاده و محمد قاضی از استقلال از علیرضا فغانی کارت زرد گرفتند.

همچنین در پایان این دیدار آرش برهانی به عنوان بهترین بازیکن فنی میدان انتخاب شد و ابراهیم صادقی نیز عنوان بهترین بازیکن اخلاق را به خود اختصاص داد.

استقلال با این پیروزی ۲۳ امتیازی شد تا در همچنان جایگاه ششم جدول قرار بگیرد و سایپا نیز با ۲۰ امتیاز در جایگاه هفتم قرار گرفته است.

همچنین در چارچوب هفته پانزدهم لیگ برتر نیز عصر امروز ۶ دیدار برگزار می‌شود که نتایج این بازی‌ها به این شرح رقم خورد:

سایپای البرز صفر - استقلال تهران یک(معوقه هفته یازدهم)

گل: آرش برهانی(۶۲)

مس کرمان یک - داماش گیلان یک

گل‌ها: ادینهو(۶۹) برای مس و علیرضا نظیف‌کار(۷۳) از روی نقطه پنالتی برای داماش

ملوان بندر انزلی ۳ - فجر سپاسی شیراز صفر

گل‌ها: احمد آهی(۱۴)، سید جلال رافخایی(۳۲ پنالتی) و محسن یوسفی(۴۱)

ذوب‌آهن اصفهان ۲ - راه‌آهن سورینت ۳

گل‌ها: مرتضی تبریزی(۱۷) و رجب‌زاده(۴۲) برای ذوب‌آهن و خالقی‌فر(۸۴)، آشوبی(۸۸ پنالتی) و رضاییان(۹۳) برای راه‌آهن

نفت تهران ۲ - سپاهان اصفهان ۲

گل‌ها: گل به خودی(۱۲)، حسین ابراهیمی(۲۶) برای نفت و امید ابراهیمی(۸۰) و احسان حاج‌صفی(۸۸) برای سپاهان

فولاد خوزستان یک - گسترش فولاد تبریز یک

گل‌ها: چاوز(۶۰) برای فولاد و احمد امیرکامدار(۶۱) برای گسترش فولاد تبریز

برنامه ادامه رقابت‌های لیگ برتر به این شرح است:

چهارشنبه ۱۵ آبان

استقلال خوزستان - پرسپولیس، ساعت ۱۵:۱۵

جمعه ۱۷ آبان

صبای قم - سایپا، ساعت ۱۵:۳۰

استقلال تهران - تراکتورسازی، ساعت ۱۵:۴۵

استقلال اصفهان امیر قلعه نویی جدول رقابت های لیگ برتر سایپا فولاد کفش لیگ برتر فوتبال نفت تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر