کد خبر: 118472 A

نمی‌دانم با چه اهدافی بلاتر را دعوت کرده‌اند؛

حضور ما در جام‌جهانی و استفاده از سفر بلاتر به ایران می‌تواند رویکرد فوتبال ایران را به فوتبال بین‌المللی تغییری مثبت بدهد.

پیشکسوت فوتبال ایران گفت: نمی دانم با چه اهداف و برنامه ریزی و دیدگاهی سپ بلاتر را به ایران دعوت کرده اند.

بیژن ذوالفقارنسب در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا اظهار داشت: نمی‌دانم سپ بلاتر را با چه اهداف، برنامه‌ریزی و دیدگاهی به ایران دعوت کرده‌اند. اگر یک برنامه ریزی مشخصی باعثشده آقای بلاتر به ایران بیاید و از حضورش بهره‌برداری شود، کار بسیار خوب و به جایی است و می‌تواند خیلی مثمرثمر باشد.

وی افزود: تأکید می‌کنم اگر دعوت از سپ بلاتر با برنامه باشد و تبعات حضور وی در ایران پیگیری شود، سفر رئیس فیفا به ایران بسیار موثر می‌تواند باشد. از جمله مسائلی که می‌توانیم از حضور بلاتر در ایران بخواهیم دیپلماسی بین‌المللی ورزش، برگزاری مسابقات مهم منطقه‌ای و ارتقاء ابعاد بین‌المللی هویت فوتبال ایرانی است که متأسفانه در ۷-۸ سال گذشته ما از این دیدگاه‌ها عقب مانده‌ایم اما حضور بلاتر می‌تواند در این ابعاد برای فوتبال ما مفید باشد.

این مربی کهنه کار همچنین متذکر شد: فوتبال ما در دوره‌ای تعلیق شد و هیچ تیم درجه ۲ و ۳ اروپایی به ایران نمی‌آمد و بازیکنان خارجی زیادی حاضر نبودند در ایران بازی کنند. عدم حضور و پذیرش بازیکنان خوب ایرانی در باشگاه‌های اروپایی هم یکی از مشکلات ما بود.

ذوالفقارنسب در پایان گفت: به نوعی می‌شود گفت فوتبال ایران به یک فوتبال بی‌هویت تبدیل شده بود. حضور بلاتر و بازتاب خوب آن و همچنین حضور ما در جام‌جهانی و استفاده از سفر بلاتر به ایران می‌تواند رویکرد فوتبال ایران را به فوتبال بین‌المللی تغییری مثبت بدهد.

ایران بازی جام جهانی فوتبال فوتبال ایران فیفا مشکلات دعوت بلاتر ذوالفقارنسب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر