کد خبر: 118487 A

باید در آسیا وجهان نفوذ داشته باشیم؛

فوتبال ما سال‌هاست در جا زده و هیچ پیشرفتی نداشته‌ایم. ما در گذشته کجا بودیم و الآن کجا هستیم؟ این جایگاه نشان می‌دهد که به عقب رفته‌ایم و نماینده‌ای در فوتبال اروپا نداریم…

مدافع سابق تیم ملی فوتبال ایران گفت: ورود سپ بلاتر به ایران می تواند نقطه عطفی برای فوتبال ما باشد.

رحمان رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا اظهار داشت: ورود چنین شخصیتی یعنی رئیس فیفا به ایران تاکنون اتفاق نیفتاده و حضور بلاتر در ایران می‌تواند نقطه عطفی برای فوتبال ما باشد چون تمام دنیا روی ورود بلاتر به ایران زوم می‌کنند و توجهات را به خودش جلب می‌کند و به فوتبال ما کمک می‌کند از خیلی مشکلات که گریبانگیر آن شده، راحت شود.

وی افزود: فوتبال ما سال‌هاست در جا زده و هیچ پیشرفتی نداشته‌ایم. ما در گذشته کجا بودیم و الآن کجا هستیم؟ این جایگاه نشان می‌دهد که به عقب رفته‌ایم و نماینده‌ای در فوتبال اروپا نداریم و سفر بلاتر به ایران کمک می‌کند تا فوتبال ما به خودش بیاید و نگاه ویژه‌ای به آن شود و از این حالت درآید.

رضایی همچنین متذکر شد: باید از این سفر استفاده کنیم تا نفوذ و قدرت‌مان را در آسیا بیشتر کنیم چون کشور به این بزرگی نباید قدرت کمی در فوتبال آسیا داشته باشد. باید شخصیت‌هایی که داریم را به بلاتر معرفی کنیم و تمام فوتبالیست‌های مطرح و بزرگ ایران را دعوت کنند تا بتوانیم در فوتبال آسیا و حتی دنیا اقتدار خودمان را به دست بیاوریم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ما در فوتبال آسیا و دنیا نفوذ نداریم در حالیکه برخی از کشورهای عربی دارند. از بلاتر بخواهیم که فوتبال مدرن و علمی را وارد فوتبال ایران کند یعنی ما را حمایت کند تا این اتفاق بیفتد. کره‌جنوبی، ژاپن و برخی از کشورهای عربی فوتبال مدرن دارند اما ما نداریم. ما سال‌هاست قهرمانی آسیا نشده‌ایم که حکایت از مدرن نبودن فوتبال ما دارد.

ایران تیم ملی فوتبال ایران ژاپن فوتبال فوتبال آسیا فوتبال اروپا فوتبال ایران فیفا کره جنوبی کشورهای عربی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر