کد خبر: 118690 A

خوشحالم در ایران حضور دارم؛

برنامه امروز رئیس فیفا دیدار با رییس جمهور، حضور در مراسم افتتاحیه دومین کنگره بین‌المللی همایش علم و فوتبال و حضور در ضیافت شام فدراسیون فوتبال خواهد بود.

بامداد امروز رئیس فدراسیون جهانی فوتبال –فیفا برای حضور در دومین کنگره بین المللی علم و فوتبال وارد ایران شد.

به گزارش ایلنا، بامداد امروز چهارشنبه پانزدهم آبان‌ماه جوزف سپ بلاتر در حالی وارد ایران شد که علی کفاشیان، مهدی محمدنبی، علی دایی، مهدی مهدوی‌کیا، جواد نکونام و همچنین ماجد - رییس توسعه منطقه‌ای فوتبال آسیا و دیوید بورخا - رییس توسعه فوتبال آسیا برای استقبال از رییس فیفا در فرودگاه حاضر بودند.

هواپیمای بلاتر ۴:۵۰ بامداد وارد ایران شد و مراسم استقبال در پاویون دولت فرودگاه مهر آباد انجام شد و طی آن بلاتر گفت‌وگوی کوتاهی با کفاشیان، محمدنبی، دایی، مهدوی‌کیا و نکونام انجام داد.

در ابتدا علی کفاشیان اقدام به معرفی هیات ایرانی کرد و بلاتر گفت که همه حاضران را می‌شناسم. پس از آن رییس فدراسیون جهانی فوتبال به کفاشیان گفت: خوشحالم پس از ۲ سال که قول داده بودم سرانجام اینجا حضور دارم و این دومین حضورم در ایران است.

بلاتر حضور تیم ملی فوتبال ایران به جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل را بار دیگر به کفاشیان و محمدنبی تبریک گفت و هچنین عملکرد تیم ملی نوجوانان را مورد ستایش قرار داد و دلیل عدم صعود ایران به مرحله بعدی جام جهانی نوجوانان زیر ۱۷ سال امارات را انسجام زیاد تیم نیجریه دانست.

بلاتر از علی دایی درخصوص شرایط تیم ملی فوتبال و روند آماده‌سازیش برای جام جهانی سوال کرد که علی دایی گفت شرایط بد نیست اما تیم برای حضور قدرتمند نیاز به کار بیشتری دارد.
همچنین رییس فدراسیون جهانی فوتبال پیش از ترک زوریخ با سایت رسمی فیفا مصاحبه کرد و گفت: مردم ایران بابت صعود به جام‌جهانی بسیار خوشحال هستند و این صعود شور و نشاط زیادی برای مردم ایران ایجاد کرد است. افتخار می‌کنم در این سفر با آقای روحانی، رییس‌جمهور ایران درباره آینده فوتبال ایران دیدار و صحبت خواهم کرد.

بلاتر درباره مرحله پایانی رقابت‌های انتخابی جام‌جهانی ۲۰۱۴ گفت: شگفتی‌های زیادی در انتخابی جام‌جهانی رخ داده و در رقابت‌های باقی‌مانده هم باید منتظر شادی‌ها و غم‌ها برای کشورهای مختلف باشیم. باید راهی بیابیم تا به وسیله آن و بدون نیاز به انجام بازی‌های پلی‌آف، تیم‌های صعود کرده به رقابت‌های انتخابی جام‌جهانی را در همان مرحله گروهی مشخص کنیم.

برنامه امروز رئیس فدراسیون جهانی فوتبال دیدار با رییس جمهور، حضور در مراسم افتتاحیه دومین کنگره بین‌المللی همایش علم و فوتبال و حضور در ضیافت شام فدراسیون فوتبال خواهد بود. شیخ سلمان رییس کنفدراسیون فوتبال آسیا هم امروز ساعت ۱۲ ظهر وارد تهران خواهد شد.

ایران برزیل تیم ملی حسن روحانی رییس جمهور فدراسیون فوتبال فرودگاه فوتبال فیفا مردم ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر