کد خبر: 119766 A

حضور بانوان هم فحاشی لیدرها را کم نمی‌کند!

در قضیه خلیج‌فارس بلاتر در اولین ایستگاه که بعد از ایران یعنی ابوظبی گفت این قضیه دعوای ۲ کشور است اما او نمی‌داند تاریخ قابل تفسیر نیست و خلیج‌فارس همیشه خلیج‌فارس بوده و خواهد ماند.

رئیس سابق فدراسیون فوتبال ایران گفت: سفر سپ بلاتر به ایران سفر موفقیت‌آمیزی نبود.

داریوش مصطفوی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا اظهار داشت: به نظرم سفر سپ بلاتر به ایران سفر موفقیت‌آمیزی نبود. البته فدراسیون فوتبال برنامه‌ریزی خوبی داشت اما از نظر بلاتر این سفر فقط یک رفع تکلیف بود چون گفته بود ۲ سال پیش قول داده بودم به ایران بیایم و آمدم. آن چیزی که فدراسیون فوتبال ایران باید انجام می‌داد، انجام داد اما بلاتر و فیفا در انجام کاری که باید می‌کردند، کوتاهی کردند؛ مثلاً در قضیه خلیج فارس که بلاتر در اولین ایستگاهی که بعد از ایران در آن پیاده شد یعنی ابوظبی گفت این قضیه دعوای ۲ کشور است اما او نمی‌داند که تاریخ قابل تفسیر نیست و خلیج فارس همیشه خلیج فارس بوده و خواهد ماند.

وی افزود: بلاتر اعلام کرده یک پست در فیفا برای کشور ما اضافه خواهد کرد اما این کار دردی از فوتبال ما دوا نمی‌کند. درد فوتبال ما با گسترش فوتبال در ایران و گرفتن میزبانی مسابقات در رده‌های مختلف به خصوص در رده‌های پایه دوا می‌شود. البته داشتن یک پست در فیفا برای کشور ما خوب است، اما بلاتر در بحثمسائل آموزشی کمک شایانی به فوتبال ما نکرد که البته این مسائل دست بلاتر نیست و یک گروه کارشناسی را به ایران می‌فرستند و فوتبال ما را بررسی می‌کنند و بعد تصمیم‌گیری می‌کنند.

رئیس سابق فدراسیون فوتبال گفت: سفر بلاتر به ایران از نظر تبلیغی خوب بود و او با رئیس‌جمهور و رئیس مجلس دیدار کرد اما سفر او از لحاظ رسیدن به درد فوتبال ایران چیزی نداشت. شیخ سلمان همراه بلاتر بود و او اولین نفری بود که پرچمدار خلیج عربی است و به همین دلیل شیخ‌سلمان در کنفرانس خبری شرکت نکرد چون می‌دانست خبرنگاران ما از او چنین سوالی را خواهند پرسید. به هر حال فدراسیون فوتبال برای سفر بلاتر به ایران زحمت خودش را کشید اما برنامه‌ریزی فدراسیون مشکلاتی داشت چون بهترین مربیان و بازیکنان ما یا دعوت نشدند یا پشت در جلسه ماندند که همین مسائل در میزبانی یا عدم میزبانی ما تأثیرگذار است. به نظرم با توجه به زحمت زیادی که فدراسیون فوتبال کشید، این سفر چندان موفقیت‌آمیز نبود.

وی افزود: یک روزی ما هاوه‌لانژ را به ایران آوردیم اما حضور او در ایران با سفر بلاتر به کشورمان اصلاً قابل مقایسه نیست. در آن زمان همه کارهای ما «رو» بود و یکی از کارهایی که آن زمان با حضور هاوه‌لانژ در تهران کردیم ۵ بازیکن ۲ اخطاره را برای بازی با استرالیا بخشیدیم و داور بازی با استرالیا را با قدرت عوض کردیم چون داور بازی ما و استرالیا یک داور صرب بود و صرب‌ها با ایدئولوژی اسلام مشکل دارند و او را عوض کردیم و ساندرو پل مجارستانی را که داور فینال جام‌جهانی ۹۴ بود گذاشتیم. ما قول یک کمپ ۲۰ میلیون دلاری در فاصله بین خرمشهر و اهواز را برای تربیت بازیکن از هاوه‌لانژ گرفتیم که متاسفانه با رفتن ما منتفی شد.

مصطفوی در پایان در مورد اظهارنظر علی لاریجانی در دیدار با سپ بلاتر مبنی بر حضور احتمالی بانوان در استادیوم‌ها گفت: این مسئله بستگی به فرهنگ عمومی جامعه دارد. اگر تماشاگران ما خود را راضی کنند در استادیوم‌ها فحاشی نکنند و فقط تیم خود را تشویق کنند، سال‌ها قبل بانوان به استادیوم‌ها می‌آمدند اما در هر بازی شئونات اسلامی رعایت نشده و این مسائل به گوش مقامات بالا رسیده است. من صادقانه می‌گویم که لیدرهایی که من می‌شناسم نقش مهمی در آمدن خانم‌ها به استادیوم‌ها دارند و فکر نمی‌کنم اگر بانوان هم به استادیوم‌ها بیایند، از حجم فحاشی آنها در ورزشگاه‌ها کم شود چون خیلی آتشین تیم های خود را دوست دارند.

ایران بازی جامعه خلیج فارس داریوش مصطفوی رئیس جمهور رئیس مجلس فیفا اهواز استرالیا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر