کد خبر: 120638 A

مقدماتی جام‌ملت‌های آسیا - تایلند؛

ملی‌پوشان کشورمان بلافاصله بعد از این بازی راهی بیروت خواهند شد تا در هفته پنجم این رقابت‌ها سه‌شنبه ۲۸ ‌آبان‌ماه از ساعت ۱۹ به مصاف لبنان بروند.

نیمه نخست دیدار تیم‌های ایران و تایلند به سود سفیدپوشان کشورمان به پایان رسید.

به گزارش ایلنا، در هفته چهارم مقدماتی جام‌ملت‌های آسیا عصر امروز از ساعت ۱۵:۳۰ تیم‌های تایلند و ایران در ورزشگاه راجامانگالا به مصاف هم رفتند که نیمه نخست این دیدار با نتیجه ۲ بر صفر به سود ملی‌پوشان کشورمان به پایان رسید. اشکان دژآگه در دقیقه ۲۸ و رضا قوچان‌نژاد در دقیقه ۴۲ برای ایران گلزنی کردند.

ملی‌پوشان سفیدپوش ایران این بازی را با دانیال داوری، مهرداد بیت‌آشور، پژمان منتظری، سید جلال حسینی، احسان حاج‌صفی، جواد نکونام، آندرانیک تیموریان، اشکان دژاگه، مجتبی جباری، مسعود شجاعی و رضا قوچان‌نژاد آغاز کردند.

در دقیقه ۲ تایلندی‌ها نخستین خطر را ایجاد کردند ولی داوری توپ را از آن خود کرد. نفوذ باز یکن شماره ۲۰ تایلند به داخل محوطه جریمه با ارسال این بازیکن همراه بود که داوری توپ را در میانه راه قطع کرد.

در دقیقه ۷ پژمان منتظری بر روی توپ ارسالی دژاگه در بهترین موقعیت که به راحتی می‌توانست دروازه تایلند را باز کند که شوت آرام این بازیکن را دروازه بان تایلند به راحتی در اختیار گرفت.

در دقیقه ۲۵ دژاگه روی پاس جباری موقعیت مناسبی را برا شوتزنی یافت که شوت او با برخورد به مدافعان تایلندی به کرنر رفت.

در دقیه ۲۶ بر روی کرنر ارسالی دژاگه، جباری دروازه تایلند را تهدید جدی کرد که این توپ را دروازه‌بان این تیم دفع کرد.

در دقیقه ۲۸ اشکان دژاگه موفق شد دروازه تایلند را باز کند. توپ شجاعی با برخورد به مدافعان تایلند به اشکان رسید که او با ضربه‌ای تماشایی از پشت محوطه جریمه دروازه فیل‌ها را به زیبایی گشود تا ایران یک بر صفر پیش بیفتد.

در دقیقه ۳۵ جواد نکونام ارسال خطرناک سوچائو بازیکن شماره ۸ تایلند را که از سمت راست نفوذ کرده بود به کرنر فرستاد.

در دقیقه ۴۲ رضا قوچان‌نژاد موفق شد دومین گل کشورمان را وارد دروازه تایلند کند. ارسال شجاعی بر روی دوازه به بیت‌آشور رسید که او هم توپ را برای قوچان‌نژاد فرستاد که این بازیکن تیزهوش هم با ضربه‌ای مهار نشدنی موفق شد دومین گل را به ثمر برساند.
این هفتمین گل ملی قوچان‌ژاد در نهمین بازی ملی‌اش بود. گوچی در بازی رفت در ورزشگاه آزادی هم یکی از گل‌های ایران را به ثمر رسانده بود.

در دقیقه ۴۳ سوچائو حمله خطرناکی را روی دروازه ایران تدارک دید که داوری هم در این صحنه جا ماند اما منتظری توپ را به کرنر فرستاد.

مجتبی جباری و آندو تیموریان از ایران و یان تا کام از تایلند از داور استرالیایی این دیدار کار زرد دریافت کردند.

ملی‌پوشان کشورمان بلافاصله بعد از این بازی راهی بیروت خواهند شد تا در هفته پنجم این رقابت‌ها سه‌شنبه ۲۸ ‌آبان‌ماه از ساعت ۱۹ به مصاف لبنان بروند.

گفتنی است، دیدار رفت ایران و تایلند در مرحله مقدماتی جام ملت‌های آسیا در ورزشگاه آزادی با نتیجه ۲ بر یک به سود ایران به پایان رسیده بود.

در دیگر دیدار این گروه تیم‌های کویت و لبنان از ساعت ۱۹:۴۰ به مصاف هم خواهد رفت.

نتایج سایر گروه‌ها نیز به این شرح در جریان است:

گروه A

سوریه ۴ - سنگاپور صفر

گروه C

چین یک - اندونزی صفر

عربستان - عراق، ساعت۲۰

گروه D

یمن یک - قطر ۴

بحرین - مالزی

گروه E

ویتنام صفر - ازبکستان ۳

امارات - هنگ کنگ

ایران بازی تایلند جام ملت های آسیا چین رقابت سوریه کویت لبنان یمن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر