کد خبر: 120690 A

مقدماتی جام‌ملت‌های آسیا - تایلند؛

در حال حاضر ۱۰ امتیاز داریم و با خیال راحت تری به لبنان خواهیم رفت و فکر می‌کنم این امتیازات کافی باشد تا به مرحله بعد صعود کنیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان در پایان دیدار ایران و تایلند پاسخگوی سوالات خبرنگاران بود

به گزارش ایلنا، کارلوس کی‌روش در خصوص این بازی گفت: یک بازی خوب را پشت سر گذاشتیم. در نیمه اول و بعد از به ثمر رساندن دو گل بازی را کنترل کردیم و بعد از پایان ۴۵ دقیقه اول تقریبا بازی به اتمام رسیده بود.

وی ادامه داد: ‌ همانطور که می‌دانید سه شنبه هفته آینده بازی دیگری را در بیروت و مقابل تیم ملی لبنان داریم و برای رسیدن به لبنان سفر طولانی را در پیش خواهیم داشت. پس از بازیکنان خواستیم در نیمه دوم بازی را کنترل کنند و در نتیجه انرژی نیمه اول را به خرج ندادیم. هر چند نتیجه سه بر صفر نشان از یک بازی راحت دارد اما باید بگویم بازی سختی بود و چرا تیم ملی تایلند یک تیم هجومی است و بسیار مثبت بازی می کرد به همین دلیل فوتبال خوبی را از جانب هر دو تیم شاهد بودیم.

سرمربی تیم ملی در ادامه افزود: در حال حاضر ۱۰ امتیاز داریم و با خیال راحت تری به لبنان خواهیم رفت و فکر می‌کنم این امتیازات کافی باشد تا به مرحله بعد صعود کنیم. ضمن اینکه من برای تیم تایلند احترام قایلم و برای آنها در آینده آرزوی موفقیت می کنم.

کی‌روش در ادامه درخصوص تفاوت سطح بازی تیم‌های ملی ایران و تایلند افزود: از نظر تاکتیکی، حفظ، سرعت و انتقال توپ به تمام نقاط زمین سطح بالاتری دارند و طور دیگری بازی می کنند و به همین دلیل ما توانستیم تایلند را کنترل کنیم. از سوی دیگر نوع دفاع تیم ملی ایران و استفاده از فضاهای زمین نیز سبک بازی ما متفاوت است و ما زمانیکه توپ را از دست می دهیم تمام تلاشمان را برای بدست آوردن مجدد ان می کنیم که این تفاوت دیگر فوتبال ایران و تایلند است. از طرف دیگر ما با نگرش و تفکر درستی به تایلند آمدیم و سعی کردیم در تمام لحظات مسابقه، بازی را کنترل کنیم. اما باید بگویم سرمربی تیم ملی تایلند بازیکنان خوبی را در اختیار دارد.

سرمربی تیم ملی در پایان در پاسخ به سوالی درخصوص تعویض‌های نیمه دوم گفت: من در هر مسابقه انتظارات زیادی از فورواردها دارم. بخصوص اینکه در نیمه دوم و در این هوای شرجی باید شرایط یدنی این بازیکنان را برای دیدار سه شنبه شب آینده حفظ می‌کردم چراکه من از بازیکنان خط حمله می خواهم در توپ‌گیری‌ها و کنترل فضای بازی هم شرکت کنند لذا در نیمه دوم برای حفظ بازیکنان این خط و همچنین با توجه به اینکه بازیکنان جوانتر در نیمه دوم می توانستند توان بیشتری برای این کار صرف کنند آنها را به زمین وارد کردم.

ایران تایلند تیم ملی تیم ملی ایران تیم ملی فوتبال جام ملت های آسیا زمین فوتبال ایران کارلوس کی روش لبنان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر