کد خبر: 121467 A

بازی با ایتالیا محک خوبی برای جوانان است؛

در حال حاضر انگیزه زیادی برای جبران اتفاقات سال ۲۰۱۰ دارم و می‌خواهم این بار در رقابت‌های میانمار تیم ملی جوانان را به جام جهانی ۲۰۱۵ نیوزیلند ببرم.

سرمربی تیم ملی جوانان درباره آخرین وضعیت تیم ملی جوانان به نکاتی اشاره کرد.

به گزارش ایلنا، به گزارش ایلنا، علی دوستی‌مهر در این باره گفت: خوشحالم فدراسیون فوتبال بار دیگر به من اعتماد کرد و سکانداری تیم ملی جوانان را به من داد. من یک بار دیگر و حدود ۳ سال پیش هم سرمربی تیم ملی جوانان ایران بودم و در حالیکه تیم بسیار خوبی هم داشتیم اما نتوانستیم به جام جهانی جوانان صعود کنیم. در حال حاضر انگیزه زیادی برای جبران اتفاقات سال ۲۰۱۰ دارم و می‌خواهم این بار در رقابت‌های میانمار با کمک فدراسیون، کمیته جوانان، رسانه‌ها و افکار عمومی تیم ملی جوانان را به جام جهانی ۲۰۱۵ نیوزیلند ببرم.

سرمربی تیم ملی جوانان ادامه داد: باید به خوبی تیم ملی جوانان تجهیز شود و البته در این راه برنامه ریزی‌های خوبی انجام شده و تیم ملی با حمایت فدراسیون و کمیته جوانان با بازی‌های خوب دوستانه و بین‌المللی که تدارک دیده شده برای مسابقات نهایی در میانمار آماده شود تا بتواند سهمیه جام جهانی ۲۰۱۵ نیوزیلند را بدست بیاورد.

دوستی‌مهر در ادامه گفت: در حال حاضر تیم ملی جوانان بازیکنان خوبی در اختیار دارد و همچنین پشتوانه خوبی هم به نام تیم ملی نوجوانان زیر۱۷ سال هم هست که سه - چهار بازیکن هم از این تیم به تیم ملی جوانان اضافه شده و ممکن است بازیکنان دیگری هم از این تیم اضافه شوند و تلفیقی از این دو تیم به همراه بازیکنانی که از استعدادیابی پس از اردوی ایتالیا یک تیم ملی جوانان قدرتمند می‌سازد که به امید خدا هم در آسیا در جمع ۴ تیم نهایی قرار گیرد و هم اینکه پس از جام جهانی آرژانتین در سال ۲۰۰۱ بتوانیم پس از ۱۴ سال تیم ملی جوانان را به جام جهانی ببریم. کادر خوب و باتجربه‌ای هم انتخاب شده و مهدی مهدوی‌کیا را هم در کنارمان داریم که می‌تواند حضورش کمک های زیادی به تیم ملی جوانان کند.

وی در پایان درباره ۲بازی که قرار است در ایتالیا انجام شود، گفت: بازی با یک تیم قدرتمند به نام ایتالیا بسیار خوب است. ایتالیا کشور صاحب سبکی در فوتبال است و مطمئنا این بازی می‌تواند محک خوبی برای جوانان باشد. ضمن اینکه ما سال گذشته در جام جهانی کوچک روسیه با تیم ملی زیر۱۷ سال مقابل تیم ملی زیر۱۹ سال ایتالیا بازی کردیم و ایران دو بر صفر شکست خورد. در آن بازی ما از دقیقه ۳۰ ده نفره شدیم. در حال حاضر تیم ملی جوانان با همان تیم بازی می کند که الان زیر۲۰ سال شده است. به همین دلیل شناخت نسبی از ایتالیا داریم و اتفاقا فیلم بازی سال گذشته را دوباره نگاه کردیم. قرار بود با آمریکا بازی کنیم که این اتفاق نیفتاد و منتظر هستیم تا با یک تیم باشگاهی بازی کنیم و طی یکی دو روز آینده نام این تیم هم مشخص می شود.

ایتالیا ایران بازی تیم ملی جام جهانی رسانه رقابت فدراسیون فوتبال فوتبال مهدی مهدوی کیا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر