کد خبر: 121585 A

می‌دانیم بازی سختی برابر لبنان داریم؛

نگاه ما به هیچ وجه گرفتن انتقام نیست و نمی‌خواهیم از این بازی به عنوان بازی انتقامی نام ببرم. انتقام در فوتبال وجود خارجی ندارد

سرمربی تیم ملی ایران امروز در کنفرانس پیش از بازی ایران و لبنان شرکت کرد.

به گزارش ایلنا، کارلوس کی‌روش با خوشامدگویی به رسانه‌های ایرانی گفت: پیش از هر چیز به نمایندگان رسانه‌های ایرانی خوشامد می‌گویم و خوشحالم شما اینجا هستید و من پاسخگوی سوالات شما هم خواهم بود.

کی‌روش درباره وضعیت تیم ملی هم گفت: ایران مثل بازی‌های قبلی‌اش سعی دارد در این بازی به ۳ امتیاز برسد و صعودش را قطعی کند. البته این بازی به هیچ‌وجه آسان نیست و می‌دانیم بازی سختی برابر لبنان داریم اما می‌خواهیم با پیروزی برابر این تیم صدرنشین گروه شویم و به جام ملت‌های ۲۰۱۵ صعود کنیم. در هر حال تمام سعی بر این است که در مقابل لبنان تعهد کامل‌مان را نشان دهیم و خوب بازی کنیم. از شرایط حریف هم به خوبی با خبر هستیم و وضعیت آنها را خیلی خوب بررسی کرده ایم.

خبرنگاری از کی‌روش پرسید آیا ایران در مقابل لبنان به فکر انتقام است یا نه که وی گفت: نه اصلا چنین چیزی نیست، در فوتبال، کلماتی مثال جنگ، دعوا و انتقام و از این دست لغات معنایی ندارند و نباید از آنها در فوتبال استفاده کرد. همه می‌دانیم در بازی مقدماتی جام جهانی چه اتفاقی افتاد و به چه شکل تیم ایران شکست خورد. در آن بازی خودمان مقصر بودیم و شکست خوردیم. آن زمان شرایط بسیار سختی قرار داشتیم و بازی قبلی مصدومان زیادی روی دست ما گذاشته بود و کیفیت زمین هم بسیار پائین بود اما با این حال هیچ‌کدام از اینها نمی‌توانست برای شکست ایران توجیهی باشد.

وی یادآور شد: در هر حال ما باید از این چالش‌ها برای خودمان انگیزه بسازیم و اگر شکست خوردیم کاملا خودمان مقصر بودیم. باز هم تکرار می‌کنم باید بازی را می‌بردیم اما اگر آنها ما را بردند ما بد کار کردیم. من فردا به دنبال انتقام نیستم. نگاه ما به هیچ وجه گرفتن انتقام نیست و نمی‌خواهیم از این بازی به عنوان بازی انتقامی نام ببرم. انتقام در فوتبال وجود خارجی ندارد و اصلا چنین نگرشی در ذهن ما نیست. در بازی فردا به دنبال کنترل بازی هستیم و باید هوشیار و جنگجو باشیم و به این شکل بازی را کنترل کنیم و خوب عمل کنیم تا تاکتیک های حریف را از کار بیندازیم ونبض بازی در اختیار ما باشد.

کی روش در پاسخ به این سوال که پس از صعود به جام جهانی بازی لبنان را به چشم بازی تدارکاتی نگاه می‌کند یا نه گفت: از بین ۴ تیم صعود کننده آسیایی به جام جهانی ۳ تیم ژاپن، استرالیا و کره‌جنوبی به صورت مستقیم به جام ملت‌ها صعود کردند و در بازی‌های مقدماتی حضور ندارند اما من متوجه این موضوع نمی‌شوم که به چه دلیل ایران نباید از این فرصت استفاده کند و به نظرم این نگاه غلطی است. آسیا در جام جهانی ۴ سهمیه دارد و ایران باید برنامه‌های آماده‌سازی جهت حضور در جام جهانی را همزمان با مسابقات جام ملت‌های آسیا انجام دهد. شرایط ساده و شفاف و کاملا مشخص است. در حال حاضر بازی‌های مقدماتی جام ملت‌های آسیا را پیش رو داریم و همه تمرکز ما روی این بازی است. ضمن اینکه همزمان روی دو هدف مشترک تمرکز کرده‌ایم. بازهم تکرار می‌کنیم حالا با همه تعهد و تمرکز به بازی با لبنان فکر می‌کنیم و تلاش می‌کنیم بهترین عملکرد و بازده را مقابل لبنان داشته باشیم. شرایط خوب و راحتی داریم. فردا شاید به یکی - دو بازیکن جوان فرصت دهیم تا طراوت تازه‌ای به تیم ملی ایران بدهند.

کی‌روش در پایان در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه وی در مصاحبه‌ای گفته تیم ملی لبنان ضعیف شده و آیا چنین صحبتی را مطرح کرده گفت: من هرگز چنین چیزی درباره لبنان نگفته‌ام.

ایران بازی جام ملت های آسیا ذهن زمین صعود به جام جهانی فوتبال لبنان مصاحبه جوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر