کد خبر: 122078 A

اگر می‌خواهند خود را گنده کنند، نباشیم بهتر است؛

کسانی که با نداری‌های پرسپولیس ساختند پیشکسوت پرسپولیس هستند / اگر قرار است از هر کس که یکسال در پرسپولیس بازی کرده، تقدیر کنند باید ۲ هزار نفر را دعوت کنند اما چون اسم ندارند، دعوت نمی‌شوند.

کاپیتان سابق پرسپولیس معتقد است مهدی مهدوی‌کیا و وحید هاشمیان دوران اوج فوتبال خود را در آلمان گذرانده‌اند و پیشکسوت پرسپولیس نیستند که از آنها تقدیر شود، بلکه رویانیان با این کار دنبال بازی با نام‌ها است و می‌خواهد خودش را مطرح کند.

حرف‌های بهروز رهبری‌فرد در گفتگو با خبرنگار ایلنا در مورد حضور تیم فوتبال پیشکسوتان میلان در ایران و بازی با پیشکسوتان پرسپولیس و البته انتخاب تیم پیشکسوتان سرخ‌پوش را در زیر می‌خوانید:

در مورد بازی پیشکسوتان پرسپولیس و میلان چه صحبتی دارید؟

تا تیم میلان به تهران نیاید، این حرف‌ها را باور نکنید. هنوز هیچی معلوم نیست. من شنیده‌ام یک آقایی با اینها قرارداد بسته و گفته میلان را به تهران می‌آورد اما چه تیمی را بیاورد، معلوم نیست.

پس چندان امیدوار نیستی پیشکسوتان اصلی میلان به تهران بیاید؟

فکر می‌کنم این نمایشی است که رویانیان راه انداخته؛ بالاخره یک منفعتی هست اما اگر قرار است از پیشکسوتان پرسپولیس تقدیر شود یکسری اسم هستند که من آنها را اصلا پیشکسوت پرسپولیس حساب نمی‌کنم. وحید هاشمیان یکی از بهترین و با اخلاق‌ترین بازیکنان ایران است و قلبا دوستش دارم، اما هاشمیان آخر فوتبالش یکسال به پرسپولیس آمده و در اکثر بازی‌ها هم نبود. کسانی که با نداری‌های پرسپولیس ساختند و این تیم را قهرمان کردند، پیشکسوت پرسپولیس هستند.

این بازی قرار است بازی خداحافظی مهدوی‌کیا هم باشد. در این مورد چه نظری داری؟

مهدوی‌کیا چند سال در پرسپولیس بوده؟ چرا باید از او تقدیر شود؟ اما از افشین پیروانی هیچ تقدیری نشود؟ برای خداحافظی مهدوی‌کیا باید هامبورگ را دعوت می‌کردند و هواداران هامبورگ هم می‌آمدند و تشویقش می‌کردند چون دوران اوجش را آنجا بوده و افتخار به دست آورده است. به نظرم می‌خواهند از اسم‌ها تقدیر کنند. اگر قرار است صادقانه عمل کنند و از پیشکسوتان پرسپولیس تقدیر کنند، پیشکسوتان واقعی را دعوت کنند اما اینهایی که گفته‌اند اصلا پیشکسوت پرسپولیس نیستند. اگر قرار است از هر کسی که یکسال در پرسپولیس بازی کرده، تقدیر کنند باید ۲ هزار نفر را دعوت کنند اما آنها چون اسم ندارند، پیشکسوت پرسپولیس نیستند و امثال هاشمیان و مهدوی‌کیا که اسم دارند پیشکسوت پرسپولیس هستند در صورتی که خیلی جلوتر از آنها هستند که بر مهدوی‌کیا و هاشمیان مقدم هستند. اگر قرار است اسم‌ها را بیاورند که فقط خودشان را گنده کنند، بروند همان اسم‌ها را بیاورند.

ولی رویانیان بارها اعلام کرده پرسپولیس متعلق به او نیست و از همه پیشکسوتان پرسپولیس دعوت کرده برای بازی با پیشکسوتان میلان به استادیوم بیایند…

رویانیان وقتی می‌گوید کاره‌ای نیستم، پس اسم نبرد و خودش را گنده نکند. او که می‌گوید فوتبالی نیست، پس در کارهای فوتبال دخالت نکند. او اصلا در فوتبال چکار می‌کند که به قهرمانی هزار تا تهمت زده و یک مدرک هم نداده؟ وقتی چیزی ثابت نشود یعنی اتهام زده!؟ آقای رویانیان، اگر مدرکی داشتی، چرا رو نکردی؟ رویانیان می‌گوید کارگر مردم است، اگر اینطوری است خیلی جاها در این مملکت مشکل داریم و رویانیان برود در همان راهنمایی و رانندگی کار کند و شیرینی را هم ببرد. شیرینی که راحت روی نیمکت پرسپولیس نشسته، سر چهار راه‌ها هم می‌تواند به مردم کمک کند و جای مأمور راهنمایی و راهنمایی خدمت کند، چطور جایی که ۱۰۰ هزار نفر هستند فقط دنبال کمک و کارگری هستند؟ خب بروند جایی کارگری کنند که کسی نیست، ثوابش هم بیشتر است.

اگر از خودت را دعوت کنند، مقابل پیشکسوتان میلان بازی می کنی؟

باید ببینم برای این بازی معیار چی هست؟ اگر قرار است پیشکسوتان پرسپولیس بعد از مدتی دور هم باشند و مردم آنها را ببینند، من هم می‌روم اما اگر می‌خواهند فقط خودشان را گنده کنند، ما نباشیم بهتر است.

مثلا دوست نداری اگر کاستاکورتا با این تیم به تهران بیاید مقابلش بازی کنی؟ بالاخره هواداران پرسپولیس تو را زمانی به این نام صدا می‌زدند…

برای خودم هم خیلی جالب بود مقابل کاستاکورتا بازی کنم چون مردم این لقب را به من داده بودند و هواداران هم از این اتفاق لذت می‌برند. به نظرم یکسری دنبال این هستند که برای مردم بازی کنند و اگر چنین بود، واقعا با جان و دل می‌آمدم. فقط امیدوارم پیشکسوتان میلان را بیاورند نه اینکه ۲۰ نفر را از خیابان‌های ایتالیا جمع کنند و لباس میلان تن آنها کنند و بگویند اینها پیشکسوتان میلان هستند.

آلمان اخلاق ایتالیا ایران بازی پرسپولیس پیشکسوتان راهنمایی و رانندگی مهدوی کیا مهدی مهدوی کیا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر