کد خبر: 122305 A

نه بهانه، نه توجیه و نه خستگی؛

شکست قهرمان اروپا و جهان مقابل آفریقای‌جنوبی اتفاق کوچکی نبود اما دل‌بوسکه سرمربی ماتادورها پس از این شکست، درس بزرگی به مربیان دنیا و به خصوص همتایان ایرانی‌اش داد.

اسپانیا در دیداری دوستانه باخت؛ آن هم مقابل آفریقای‌جنوبی. شکست قهرمان اروپا و جهان مقابل آفریقای‌جنوبی اتفاق کوچکی نبود اما دل‌بوسکه سرمربی ماتادورها پس از این شکست، درس بزرگی به مربیان دنیا و به خصوص همتایان ایرانی‌اش داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، شکست اسپانیا که در سال‌های اخیر یکه‌تاز فوتبال در میادین بزرگی همچون جام‌جهانی و جام ملت‌های اروپا بوده مقابل تیمی همچون آفریقای‌جنوبی اتفاق کوچکی نیست، این شکست هم در تاریخ فوتبال ماتادورها ثبت خواهد شد و هم هواداران تیم ملی فوتبال آفریقای‌جنوبی همواره به آن افتخار خواهند کرد، اما مهمتر از نتیجه این دیدار، حرف‌های وینسنته دل‌بوسکه سرمربی اسپانیا بود که اگر مربیان ما که همواره دنبال بهانه‌های مختلف برای توجیه ناکامی‌ها و ناتوانی خود هستند، به آن دقت کنند، درس‌های بزرگی برای آنها خواهد داشت.

دل‌بوسکه پس از این شکست و در پاسخ به سوال خبرنگاری که از او پرسیده بود آیا خستگی و دوری راه دلیل شکست آنها مقابل آفریقای‌جنوبی بوده، گفت: «ما برنامه خوبی برای استراحت و تمرین داشتیم و هیچ‌وقت نمی‌توان سفری طولانی را به منزله بهانه‌ای برای باخت دانست و نباید دنبال بهانه باشیم»، همیشه مربیان بزرگ حرف‌های بزرگ می‌زنند، اما آدم‌های کوچک دنبال بهانه‌های دم دستی و پیش پا افتاده هستند تا ناتوانی خود را توجیه کنند.

دل بوسکه به عنوان یکی از مربیان بزرگ و نامدار فوتبال جهان نوع نگاهش به فوتبال متفاوت بوده و به همین دلیل است که دل‌بوسکه‌ها هرگز دنبال بهانه نیستند و مسائلی همچون دوری راه و خستگی را بهانه نمی‌کنند چراکه چنین دلایل و توجیه‌هایی در فوتبال جهان مسخره و پیش پا افتاده است.

نگاهی به فوتبال ایران نشان می‌دهد حتی پرافتخارترین مربیان ایران هم همواره دنبال بهانه برای توجیه ناکامی‌های خود بوده و هستند، اما در روزی که تیم‌شان نتیجه می‌گیرد، هیچ ایرادی در کار نبوده و برنامه‌های تاکتیکی آنها جواب داده و باعثشده تیم‌شان نیتجه بگیرد. اگر نگرش مربیان ما به فوتبال عوض شود و همچون پول حرفه‌ای که می‌گیرند، رفتار حرفه‌ای هم داشته باشند، مطمئنا فوتبال ایران با توجه به پتانسیل بالایی که دارد، می‌تواند در مسیر رشد و پیشرفت قرار بگیرد اما متأسفانه همواره مربیان فوتبال ما در حال بهانه‌جویی از نوع بنی‌اسرائیلی هستند و به همین دلیل است که فوتبال ما نوسان زیادی دارد و هرگز نمی‌تواند از پتانسیل عظیمی که دارد، استفاده کند.

دل‌بوسکه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر