کد خبر: 122957 A

باید فاصله لیگ یک با لیگ برتر را جبران کنیم؛

ما باید آهسته آهسته به این سمت برویم که از ظرفیت تجاری فوتبال به خوبی استفاده کنیم. هر اس ام اسی که در مورد فوتبال باشد چه در رسانه‌ها و چه مطبوعات حقوق آن برای سازمان لیگ است.

جلسه رونمایی از سامانه خدمات ارزش افزوده سازمان لیگ فوتبال ایران امروز برگزار شد.

به گزارش ایلنا، این جلسه قرار بود ساعت ۱۱ صبح در محل سازمان لیگ برگزار شود، اما با یک ساعت تاخیر ساعت ۱۲ جلسه شروع شد که علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال هم قرار بود در این جلسه حاضر باشد که تا پایان مراسم از او خبری نشد.

مهدی تاج در این جلسه گفت: امروز قرارداد مخابراتی سازمان لیگ ایران و تیم‌های کشورمان با همراه اول امضا می‌شود که این قرارداد سه جانبه و بین سازمان لیگ، همراه اول و فدراسیون فوتبال است. کلیه قراردادهای تجاری فوتبال برای درآمدزایی برعهده سازمان لیگ است و سازمان لیگ از طرف باشگاه‌ها اختیار دارد این قراردادها را امضا کند، البته مجمع فدراسیون فوتبال هم به سازمان لیگ این اختیار را داده تا برای فوتبال درآمدزایی کند.

رئیس سازمان لیگ متذکر شد: در حال حاضر ما ۲ قرارداد با تلویزیون داریم که قراردادهای تجاری فوتبال ایران باید گسترش داده شود. تمام اس ام اس‌هایی که در مورد فوتبال داده می‌شود و حتی اس ام اس‌هایی که در تلویزیون مرسوم است و البته زیرنویس‌هایی که در تلویزیون در مورد فوتبال است از حقوق سازمان لیگ است که این حقوق باید ایفاد شده و به باشگاه‌ها برسد. من از صدوقی مدیرعامل همراه اول که بزرگترین شرکت مخابراتی کشور است به خاطر همکاری در این پروژه تشکر می‌کنم. در این جا، جا دارد یک تبریک هم به جامعه فوتبال و اصحاب رسانه به خاطر دوم شدن لیگ ایران در آسیا داشته باشم. من از همه شما خبرنگاران و اصحاب رسانه تشکر می‌کنم چراکه انتقادات شما باعثشد در جهت رفع مشکلات فوتبال ایران تلاش کنیم و امروز دومین لیگ آسیا هستیم.

وی ادامه داد: ما آهسته آهسته به سمت حقوق فوتبال می‌رویم. قرارداد سابق همراه اول با استقلال و پرسپولیس هم در دل همین قرارداد امروز آورده شده، حقوق سازمان لیگ باید ایفاد شود و ما باید آهسته آهسته به این سمت برویم که از ظرفیت تجاری فوتبال به خوبی استفاده کنیم. هر اس ام اسی که در مورد فوتبال باشد چه در رسانه‌ها و چه مطبوعات حقوق آن برای سازمان لیگ است تا با این درآمدها فوتبال توسعه یابد. فاصله لیگ یک ما با لیگ برتر خیلی زیاد است و باید آن را جبران کنیم که این خواسته‌های AFC است چون آنها می‌خواهند و الزام دارند لیگ‌های ما پیوسته باشند و استانداردهای لازم را داشته باشند.

وی در مورد بازی پیشکسوتان پرسپولیس و میلان ایتالیا گفت: این بازی را مثل یک بازی رسمی برگزار خواهیم کرد. من امروز به رویانیان و منتقمی گفتم در هنگام انجام این بازی هیچ کسی جز عوامل بازی و اعضای تیم‌ها حق ورود به زمین را ندارند. این بازی ممکن است همان ساعت ۱۵ برگزار شود و شاید هم به بعد از اذان مغرب تغییر یابد تا هواداران بیشتری بتوانند به استادیوم بیایند اما آنچه مسلم است تمام تلاش‌مان را برای برگزاری هرچه بهتر این بازی خواهیم کرد.

همچنین صدوقی مدیرعامل همراه اول در جلسه رونمایی از سامانه خدمات ارزش افزوده سازمان لیگ فوتبال ایران گفت: در ابتدا باید موفقیت تیم ملی فوتبال ساحلی و تیم ملی والیبال ایران را به شما اصحاب رسانه و مهدی تاج تبریک بگویم. همراه اول با ۶۰ میلیون مشترک وارد ورزش شده، در حال حاضر ما ۵ میلیون مشترک اهل فوتبال داریم که در گذشته استقلال و پرسپولیس خواستار همکاری با ما بودند اما در نهایت با سازمان لیگ به توافق رسیدیم تا همه باشگاه‌ها بتوانند از این طرح سود ببرند تا همراه اول بتواند مجری انحصاری خدمات ارتباطی بین هواداران فوتبال باشد و با این کار از فوتبال باشگاه و هواداران فوتبال عنایت شود.

اصحاب رسانه ایتالیا پیشکسوتان جامعه حقوق رسانه سازمان لیگ فوتبال لیگ برتر مطبوعات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر