کد خبر: 123131 A

فوتبال ساحلی جام بین قاره‌ای؛

تیم ملی فوتبال ساحلی کشورمان موفق شد با برتری بر قهرمان دو دوره اخیر جهان عنوان قهرمانی جام بین قاره‌ای را برای نخستین بار کسب کند.

تیم ملی فوتبال ساحلی کشورمان موفق شد با برتری بر قهرمان دو دوره اخیر جهان عنوان قهرمانی جام بین قاره‌ای را برای نخستین بار کسب کند.

به گزارش ایلنا، تیم ملی فوتبال ساحلی کشورمان که از ساعت ۲۰ در دیدار فینال جام بین قاره‌ای به مصاف روس‌ها مدافع عنوان قهرمانی دو دوره اخیر این رقابت‌ها رفته بود، موفق شد با نتیجه ۴ بر ۳ این تیم قدرتمند را شکست داده و عنوان قهرمانی را کسب کند.

در این دیدار محمد احمدزاده موفق شد برای کشورمان گل نخست بازی را به ثمر برساند ولی پریمیتین بازیکن گلزن روسیه موفق شد در دقیقه ۸ هشتیمن گل خود را در این رقابت‌ها به ثمر برساند تا کار ایران و روسیه به تساوی یک بر یک برسد. بازی در ۱۲ دقیقه نخست با همین نتیجه به پایان رسید.

با شروع وقت دوم روس‌‌ها تلاش زیادی کردند تا بتوانند تیم برتر میدان لقب بگیرند، ولی این ملی‌پوشان ما بودند که موفق شدند گل دوم را وارد دروازه روس‌ها کنند. زننده این گل کیانی بود که دروازه روس‌ها را برای دومین بار باز کرد تا بازی ۲ بر یک به سود ایران شود. البته دیمیتری شیشین موفق شد قبل از پایان وقت دوم بار دیگر بازی را به تساوی بکشد تا دو تیم در ۱۲ دقیقه دوم نیز با تساوی کار خود را به پایان برسانند.

اما محمد احمدزاده در همان آغاز وقت سوم موفق شد با ضربه‌ای زیبا از میانه میدان دروازه روس‌ها را برای سومین بار باز کند تا احمدزاده هم پنجمین گل خود در این دوره از رقابت‌ها و البته دومین گل خود در این بازی را به ثمر برساند. هنوز یک دقیقه نگذشته بود که علی نادری کاپیتان تیم ملی فوتبال ساحلی کشورمان موفق شد برای چهارمین بار دروازه روسیه را باز کند تا ملی‌پوشان ایران با ۲ گل اختلاف از روس‌ها پیش بیفتند. در ادامه روس‌ها با اشتباه بازیکن ملی‌پوش ایران به گل سوم خود رسیدند تا فاصله دو تیم به یک گل برسد. در ادامه بازی دو تیم پر حرارت دنبال شد و روس‌ها به آب و آتش می‌زدند تا بتوانند گل مساوی را به ثمر برسانند. در ۱۴ ثانیه مانده به پایان وقت بازی روس‌ها بر روی برخورد توپ به دست بازیکن ایران صاحب ضربه پنالتی شدند ولی شیشین این ضربه را به بیرون زد تا بهترین فرصت را به ما بدهد که جام قهرمانی را برای اولین بار به ایران بیاوریم. در این دیدار پیمان حسینی بار دیگر ستاره میدان بود.

دو تیم پیش از این در مرحله گروهی نیز با یکدیگر رقابت کرده بودند که ایران توانسته بود در ضربات پنالتی به برتری دست یابد. همچنین در مرحله یک‌چهارم نهایی جام جهانی روسیه با نتیجه نزدیک ۶ بر ۵ پیروز شده بود.

گفتی است، در دیدار رده‌بندی نیز امارات توانست ۸ بر ۷ سوئیس را شکست دهد و عنوان سومی را از آن خود کند.

ایران ایران و روسیه بازی جام جهانی جهان رقابت روسیه عنوان قهرمانی فوتبال ملی پوش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر