کد خبر: 126227 A

محصص با ایلنا مطرح کرد:

مربیان ایرانی در گذشته نتوانستند در تیم امید موفق باشند، اما به نظرم مربیان ایرانی شایسته‌ای داریم که می‌توانند هدایت تیم امید را بر عهده بگیرند.

کارشناس فوتبال کشورمان گفت: می‌توان هدایت تیم امید را به دست یک مربی ایرانی سپرد.

مرتضی محصص در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ایلنا با اشاره به احتمال حضور یک مربی ایرانی در راس کادر فنی تیم امید اظهار داشت: شاید با انتخاب یک مربی ایرانی به عنوان سرمربی تیم امید برخی‌ها موضع منفی بگیرند، آن هم به دلیل اینکه مربیان ایرانی در گذشته نتوانستند در تیم امید موفق باشند اما به نظرم مربیان ایرانی شایسته‌ای داریم که می‌توانند هدایت تیم امید را بر عهده بگیرند.

وی ادامه داد: ما باید از یک‌جایی شروع کنیم و به مربیان ایرانی هم اعتماد شود. البته من توانایی مربیان خارجی را منکر نمی‌شوم، اما باید توجه داشت مربی خارجی وقتی می‌آید دستیاران خودش را می‌خواهد بیاورد و در این بین ارتباط گرفتن با مربیان ایرانی سخت خواهد بود. البته می‌توان به روش‌های دیگری از تجربیات مربیان خارجی استفاده کرد.

این مدرس فوتبال خاطرنشان کرد: در گذشته وقتی کی‌روش هدایت تیم ملی را بر عهده گرفت بسیاری از جامعه فوتبال با آمدن وی مخالف بودند، اما ضمن احترام به عقاید این افراد کی‌روش در کار خود موفق بود و توانست تیم ملی را به جام‌جهانی ببرد. در مورد تیم امید هم می‌توان یک اتاق فکری را تشکیل داد همان کمیته فنی که در فدراسیون فوتبال است و بسیاری از عزیزان از مربیان جوان گرفته تا پیشکسوتان عضو آن هستند تا با بررسی‌های لازم فردی مناسب برای تیم امید انتخاب کرد تا بعد از ۴۰ سال به المپیک صعود کند.

محصص درخصوص اینکه طی سال‌های گذشته با برخی از مربیان خارجی مانند سیموئز و بگوویچ هدایت تیم امید را بر عهده داشتند اما در کار خود موفق نبودند، افزود: سیموئز مربی خوبی بود اما بدشانسی آورد. بگوویچ فقط یک مقطعی مربی تیم امید بود با این حال باید هر چه سریع‌تر در مورد انتخاب تیم امید تصمیم‌گیری کرد چراکه به قول کفاشیان تا الان هم دیر شده است.

وی افزود: انتخاب سرمربی برای تیم امید یک وجه کار است، وجه دیگر انتخاب دستیاران سرمربی است که حتی می‌توان گفت به اندازه انتخاب سرمربی زمان می‌برد. به نظرم دستیاران حتی می‌توانند از سرمربی هم با تجربه‌تر باشد.

این کارشناس فوتبال درخصوص این‌که این احتمال وجود دارد برخی از باشگاه ها بازیکنان خود را در اختیار تیم امید قرار ندهند، متذکر شد: در این موضوع هم نقش مربی ایرانی می‌تواند بسیار تاثیرگذار باشد. مربی خارجی باید چندین جلسه با مربیان باشگاه‌ها برگزار کند تا به نوعی آنها قانع شوند که بازیکنان خود را در اختیار تیم ملی امید قرار دهند ولی با استخدام یک مربی ایرانی که مورد اطمینان سایر مربیان هم هست می‌تواند این مشکل را حل کند. سرمربی باید بازیکنان خود را در اختیار داشته باشد تا با آنها تمرینات تاکتیکی و تکنیکی انجام دهد همان‌طور که می‌دانیم در تیم ملی امید و بزرگسالان بازیکنان در یک مقطع کوتاه در اختیار سرمربی هستند که باید بهترین استفاده را از آن ببرند.

المپیک پیشکسوتان تیم ملی جام جهانی جامعه فدراسیون فوتبال فوتبال مرتضی محصص امید جوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر