کد خبر: 128425 A

حمله دوباره حاجی به اسطوره‌ها؛

مایلی‌کهن بهتر است راه دیگری را برای مطرح شدن دوباره در جامعه فوتبال ایران پیدا کند چرا که مهدوی‌کیا نه تنها اسطوره پرسپولیس است بلکه به خاطر خدمات ارزشمندی که داشته، اسطوره فوتبال ایران است

محمد مایلی‌کهن پیشکسوت فوتبال ایران در اظهارنظری جنجالی اعلام کرده مهدی مهدوی‌کیا اسطوره پرسپولیس نبوده و نیست.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مایلی‌کهن این روزها بیکار شده و طبق انتظار جامعه فوتبال مصاحبه‌های جنجالی‌اش شروع شده است. بازیکن سابق پرسپولیس در آخرین اظهارنظر جنجالی خود اعلام کرده مهدی مهدوی‌کیا اسطوره پرسپولیس نبوده و نیست چراکه تیمش را عوض کرده و دوران بازیگری‌اش را در جمع سرخ‌پوشان تهرانی پشت سر نگذاشته است.

واقعا باید به منطق مایلی‌کهن آفرین بگوییم که اینگونه به بزرگان فوتبال ایران می‌تازد و همه را از دم تیغ می‌گذارند چراکه در گذشته هم شاهد بوده‌ایم حاجی مایلی به علی پروین، علی دایی، امیر عابدینی و علی کریمی هم تاخته و همه را با منطق خود کوبیده بود.

محمد مایلی‌کهن باید این نکته را بداند که اسطوره به کسی گفته می‌شود که خاستگاه اجتماعی بالایی داشته باشد و از محبوبیت ویژه ای بین مردم برخوردار باشد. اگر بخواهیم به نمونه‌های وطنی اشاره کنیم، می‌توانیم مرحوم ناصر حجازی را مثال بزنیم که اگر چه در استقلال با بی مهری های زیادی مواجه شد و در تیم‌های دیگر بازی کرد و مربی هم بود، اما چه کسی به جز مایلی‌کهن می‌تواند بگوید ناصرخان اسطوره استقلالی‌ها نبوده و نیست؟ گفتیم به جز مایلی‌کهن چون ممکن است حاجی مایلی با همان منطقی که مهدی مهدوی‌کیا را اسطوره پرسپولیس ندانسته، مرحوم حجازی را هم اسطوره استقلال نداند. اگر هم بخواهیم به نمونه‌های خارجی اشاره کنیم باید به دیوید بکام اشاره کنیم، آیا امروز می‌توانیم مدعی شویم که بکام اسطوره منچستر یونایتد نیست؟

محمد مایلی‌کهن بهتر است راه دیگری را برای مطرح شدن دوباره در جامعه فوتبال ایران پیدا کند چرا که مهدوی‌کیا نه تنها اسطوره پرسپولیس است بلکه به خاطر خدمات ارزشمندی که داشته، اسطوره فوتبال ایران است و حتی در بین هواداران استقلال هم از محبوبیت خاصی برخوردار است برخلاف خود مایلی‌کهن که از اقبال عمومی چندان خوبی برخوردار نیست و به دلیل همین رفتارهای عجیب و دور از ذهنش، محبوبیت چندانی حتی بین هواداران پرسپولیس ندارد.

استقلال پرسپولیس جامعه علی دایی علی کریمی فوتبال فوتبال ایران منچستر یونایتد مهدوی کیا ناصر حجازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر