کد خبر: 128427 A

کفاشیان:

فقط این نباشد که مربیان مدرک بگیرند. بلکه برای ارتقا فوتبال باید همه به صورت زنجیره ای به هم وصل شوند که هدف آن قدرتمند تر شدن تیم های ملی در همه رده ها است.

مراسم افتتاحیه دوره مربیگری درجه A آسیا با حضور رئیس فدراسیون فوتبال برگزار شد.

به گزارش ایلنا، علی کفاشیان گفت: خوشحالم که در مراسم افتتاحیه این دوره حاضر هستم و همیشه در افتتاحیه دوره های مربیگری حاضر می شوم و از نزدیک با مربیان آشنا شده و از مدرسین تشکر می کنم.

وی ادامه داد: نکته مهم این کلاس ها علاوه بر دانش افزایی مربیان، باعثپیشرفت فوتبال ایران است. البته جنبه های دیگری هم در برگزاری این کلاس ها وجود دارد و آن بالا رفتن ارتباط بین باشگاهها و تیم های ملی است. در بحثآموزش مطمئنا کمی و کاستی هایی در همه رده های سنی مربیگری وجود دارد. باید ارتباطات بین مربیان باشگاهی و ملی و هم ارتباطات بین خود باشگاهها به خوبی برقرار شود و فقط این نباشد که مربیان مدرک بگیرند. بلکه برای ارتقا فوتبال باید همه به صورت زنجیره ای به هم وصل شوند که هدف آن قدرتمند تر شدن تیم های ملی در همه رده ها است.

کفاشیان در ادامه گفت: متاسفانه اکثر مربیان در باشگاهها یکدیگر را قبول ندارند و این در حالی است کار و فعالیتهای مربوطه که ۸۰ تا ۹۰ درصد کار در تیم های باشگاهی صورت می گیرد و ۱۰ تا ۲۰ درصد در تیم های ملی صورت می گیرد. در هر حال باید ارتباطات بیشتر شود تا بازدهی تیم ها بالا برود. در حال حاضر که تیم های ملی و فوتبال کشور وضعیت خوبی دارند باید مربیان سعی کنند به روز باشند و در مسائل آموزشی با خارج از کشور ارتباطات مناسبی بر قرار کنند و وضعیت تیم های پیشرفته و توسعه یافته فوتبال را به خوبی آنالیز کنند.

کفاشیان با اشاره به برگزاری سالیانه کلاس های آموزشی مربیان توسط کمیته آموزش گفت: فدراسیون فوتبال نگاه توسعه و رشد فوتبال را با ابزارهایش به امر آموزش دارد و برگزاری کلاس ها حاصل ارتباط خوب بین فدراسیون و مربیان است که ماحصل آن در لیگ های مختلف، رده های سنی و تیم های ملی دیده می شود. در این راه باید کمیته فنی و توسعه با همکاری کمیته آموزش سیاستگذاری های لازم را انجام دهد و سرمربیان واجدالشرایط تربیت کند. اگر باشگاهها و تیم های ملی به رقابتهای آسیایی و جهانی دعوت می شوند باید به خوبی ارتباطات بین المللی برقرار شود چرا که به نظر من یکی از مشکلات اصلی نداشتن چنین ارتباطاتی است. مطمئنا اگر این ارتباطات وجود داشته باشد فوتبال کشور در همه رده ها پیشرفت می کند.

وی در پایان گفت: برای همه شرکت کنندگان آرزوی توفیق و موفقیت در این دوره را دارم و با توجه به اینکه از همه استانهای کشور در این دوره حضور دارند و با علاقه فراوان در حال آموزش هستند، نشان می دهد که دوره بسیار خوبی در پیش دارند.

تیم های ملی رئیس فدراسیون رشد علی کفاشیان فدراسیون فوتبال فوتبال فوتبال ایران کلاس های آموزشی مشکلات مربیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر