کد خبر: 128527 A

کفاشیان:

رئیس فدراسیون پس از برگزاری نشست بررسی فعالیت‌های صورت گرفته در همایش بین‌المللی علم و فوتبال به نکاتی اشاره کرد.

رئیس فدراسیون پس از برگزاری نشست بررسی فعالیت‌های صورت گرفته در همایش بین‌المللی علم و فوتبال به نکاتی اشاره کرد.

به گزارش ایلنا، علی کفاشیان در این نشست ضمن تشکر از مسئولین به خاطر برگزاری همایش علم و فوتبال گفت: از همه به خاطر فعالیت‌های صورت گرفته تشکر می‌کنم. درخصوص مسائل علمی معتقدم در زمان‌های گذشته در فوتبال این اتفاق رخ نداده و ما باید با برگزاری دوره‌های علمی و تخصصی روند رو به رشد را شاهد باشیم. نباید برگزاری دوره‌های تخصصی لغو شود. باید ارتباط با دانشگاه‌ها و مراکز علمی پر رنگ‌تر شود و درخصوص برگزاری این همایش به صورت ملی نیز برنامه‌ها و فعالیت‌های مربوطه را پیگیری کرده و ارزیابی‌های لازم در این خصوص باید صورت گیرد.

وی افزود: پس از برگزاری این همایش کشورهای کره‌جنوبی و ژاپن پروتکل همکاری دو جانبه برای ما ارسال کردند و این پروتکل همکاری در اختیار آکادمی قرار گرفته و نحوه اجرایی شدن آن مورد بررسی قرار گیرد. البته در حا حاضر دکتر احسانی به میزبانی قطر در همایش ملی علمی فوتبال قطر حاضر شده و جالب است بدانید در نشست کنفدراسیون فوتبال آسیا، بسیاری از کشورها از عدم دعوتشان برای این همایش از من گلایه کردند و با توجه به محدودیت‌هایی که وجود داشت امکان حضور همه کشورهای آسیایی وجود نداشت و ارسال این پروتکل‌های همکاری و برگزاری همایش‌های مشابه در کشورهای دیگر و همچنین گلایه‌های مسئولین فدراسیون‌های عضو، به خاطر عدم حضورشان نشان از موفقیت این همایش بوده و من ضمن تشکر از برگزار کنندگان آن، خواهان برگزاری این همایش به صورت ملی در هر سال و یا هر دو سال یک‌بار هستم. البته باید توجه داشت برگزاری هر ۴ سال این همایش بین‌المللی باید در دستور کار فدراسیون فوتبال نهادینه شود.

رئیس فدراسیون فوتبال در پایان گفت: فعالیت‌های انجام شده و مسائل علمی آموزش داده شده نباید کنار گذاشته شود و از شما می‌خواهم گزارش های کامل و منسجمی را برای فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا و همچنین کشورهای علاقه‌مند ارسال کنید و انجام فعالیتهای علمی و نزدیک کردن رابطه علم و دانشگاه را به صورت جدی پیگیری کنید.

رشد ژاپن علی کفاشیان فدراسیون فوتبال فوتبال فیفا قطر کره جنوبی کنفدراسیون فوتبال آسیا برگزاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر