کد خبر: 136586 A

انتخاب کنید؛ آماتور باشیم یا حرفه‌ای؟

راه‌های کسب درآمد برای ما مشخص است؛ حق پخش تلویزیونی، تبلیغات محیطی و سامانه‌ها می‌توانند درآمد مستقیمی را به حساب فوتبال واریز کنند.

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: بازیکنان طراز اول ما به آن سوی آب می‌روند در حالی که اگر باشگاه‌های ما یک سوم از پولی را که تعهد کرده بودند به آنها می‌دادند این بازیکنان از فوتبال ایران نمی‌رفتند.

به گزارش ایلنا، علی کفاشیان در نشست رونمایی از سامانه مخابراتی فوتبال ایران با تبریک هفته وحدت گفت: در آستانه تغییرات مهمی برای فوتبال ایران هستیم که نه به شخص من بلکه به سرنوشت فوتبال ایران ربط دارد. نخستین موضوع مهم وحدت ما است که باید دست به دست هم دهیم و بدانیم که هیچ فردی بر دیگران برتری ندارد. ۷۴ عضو مجمع در مجمع فدراسیون فوتبال حق رای دارند و هر باشگاه و مقامی با رای خود می‌تواند تعیین کننده باشد که رئیس فدراسیون چه کسی و یا قوانین چگونه باشد.

کفاشیان خاطرنشان کرد: اعضای هئیت رئیسه فدراسیون و سازمان لیگ همه انتخابی هستند و اساسنامه فدراسیون هم با نظر همه تصویب می‌شود. شاید اختلافات درونی و اختلاف سلیقه باشد اما نباید ما را از وحدت رویه جدا کنند. این وحدت رویه می‌تواند با همین سامانه ۶۰۹۰ آغاز شود.

وی ادامه داد: باید تصمیمات مهمی بگیریم مانند همین سامانه که باید ۸ یا ۱۰ سال پیش راه اندازی می‌شد اما ساماندهی آن در زمان فعلی هم کار خوبی است. شاید ایرادهایی هم در کار پیش بیاید اما باید آن را در درون خانواده حل کنیم. نباید کسی به فکر منافع شخصی باشد، در مسیر تکامل و رسیدن به وفتبال پایدار تصمیمات دسته جمعی اولویت دارد.

کفاشیان ادامه داد: فوتبال ایران در آسیا مقام اول را دارد. تیم‌های ما قدرتمند شده‌اند و این باور در آسیا مورد قبول قرار گرفته است اما باید این باور را جهانی کنیم. شب گذشته تیم سوم ما مقابل تیم زیر ۲۲ سال ژاپن آن بازی خوب را انجام داد. در همه رده‌ها کارهای خوبی انجام می‌شود و اگر اتفاقی می‌افتد باید برای همه ما درس باشد.

رئیس فدراسیون فوتبال تاکید کرد: اینکه جوسازی می‌شود و به عنوان مثال می‌گویند پول‌های خوبی وارد فوتبال می‌شود نباید مورد توجه قرار بگیرد. بازیکنان طراز اول ما به آن سوی آب می‌روند در حالیکه اگر باشگاه‌های ما یک سوم از پولی را که تعهد کرده بودند به آنها می‌دادند این بازیکنان از فوتبال ایران نمی‌رفتند.

کفاشیان افزود: این بازیکنان یک نیم فصل به جای دیگری می‌روند و پولی را که در دو فصل در ایران می‌گیرند دریافت می‌کنند. آن باشگاه‌ها هم که پول دارند بازیکنان ما که اکنون نفرات خوبی هستند و شاید دو سال دیگر به این خوبی نباشند را به خدمت می‌گیرند.

رئیس فدراسیون فوتبال ادامه داد: می‌بینیم باشگاه‌های ما با چه مشکلاتی روبه‌رو هستند و اگر بخواهند خرج کنند هم سروصداها بلند می‌شود که برای یکی میلیاردی و برای دیگری چند صد میلیون خرج شده و در حال حاضر باشگاه‌ها به دنبال بقای خود هستند.

کفاشیان تاکید کرد: یا باید حرفه‌ای باشیم یا آماتور کار کنیم. این مسئله‌ای است که باید آن را با هم حل کنیم. یا باید بگوییم آماتور هستیم کاری به آسیا هم نداریم یا اینکه باید حرفه‌ای باشیم و مقابل فوتبال کشورهایی چون ژاپن که ۲۲۰ میلیون دلار بودجه دارند و یا کره که در خیلی از رده‌ها اصلا تیم ندارند و یا کشورهای عربی که مشکل مالی ندارند قرار بگیریم و رقابت نمایند. ما نه از دولت نه باشگاه‌ها و نه هیچ ارگانی کمک نمی‌خواهیم و می‌خواهیم روی پای خودمان بایستیم. در اینجا است که باید ببینیم ارزش کار ما چقدر است؟ یا باید آماتور باشیم و به این که کدام بازیکن آمد یا نیامد کاری نداشته باشیم و مانند برخی کشورها تنها در مجامع عضور داشته باشیم یا اینکه باید حرفه‌ای رفتار کنیم و حق و حقوق فوتبال خود را به دست بیاوریم.

کفاشیان یادآور شد: سازمان لیگ و فدراسیون متعهد به کسب این حقوق هستند و همه باشگاه‌ها باید تابع سازمان لیگ باشند. هیچ باشگاهی حق ندارد خلاف نظر سازمان لیگ صحبت کند. در همه جای دنیا شاهد هستیم که باشگاه‌ها تابع نظر سازمان لیگ‌شان هستند. مگر باشگاه‌ها از راه خرید و فروش خانه یا کالا و یا کمک دولت در دنیا کسب درآمد می‌کنند؟ کارهایی که در سایر نقاط دنیا انجام می‌شود یک سومش در ایران رخ دهد، استقلال مالی به دست خواهد امد.

رئیس فدراسیون فوتبال ادامه داد: راه‌های کسب درآمد برای ما مشخص است؛ حق پخش تلویزیونی، تبلیغات محیطی و سامانه‌ها می‌توانند درآمد مستقیمی را به حساب فوتبال واریز کنند. تعداد تیم‌های ما در لیگ برتر و دسته‌های پایین‌تر مشخص است. اینها هزینه دارد و نمی‌توان با امداد غیبی این هزینه‌ها را تامین کرد. هم در فوتبال و هم در فوتسال راه‌های کسب درآمد مشخص است و غیر از آن نمی‌توان کاری انجام داد.

کفاشیان تصریح کرد: شاید مسئولان به تقاضاهایی که ما داریم با الویت به آن پرداخته نمی شود و تعهدات اجرا نمی‌شود اما ما صبر می‌کنیم و کار را پیش می‌بریم. باید تخصصی گام برداریم و اختلاف سلیقه اگر هم داشته باشیم نباید به وحدت رویه ما ضربه بزند.

وی تاکید کرد: باید حق باشگاه‌ها را بگیریم و انتظارات مردم را برآورده کنیم. در این مسیر باید منتظر هجمه‌ها باشیم اما این حق ما است و دیگران هستند که باید خودشان را با این شرایط تطبیق بدهند. می‌خواهیم به این سمت برویم و خواسته‌های مردم را برآورده کنیم و همه باید در این راه کمک کنند.

بازی پول تبلیغات خانواده خرید و فروش درآمد دولت سازمان لیگ علی کفاشیان فوتبال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر