کد خبر: 137778 A

افغانستان هم بزودی برای ما مدعی می‌شود؛

داریم با فوتبال بازی بازی می‌کنیم در حالی‌که فوتبال صنعت اقتصاد و حتی سیاست شده و در دنیا خیلی کارها با فوتبال می‌کنند اما در ایران با فوتبال داریم جوک می‌گوییم.

کاپیتان سابق تیم فوتبال استقلال گفت: دربی ۷۸ یک بازی کاملا درگیرانه بود

محمود فکری در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا اظهار داشت: دربی ۷۸ یک بازی کاملا درگیرانه بود و با توجه به اینکه این بازی و امتیازات آن برای هر دو تیم مهم بود استقلال و پرسپولیس تمام توان خود را روی درگیری و دوندگی گذاشته بودند تا حریف نتواند روی زمین کار تاکتیکی انجام دهد و موقعیتی روی دروازه‌ها بوجود نیامد. هر دو نیمه بازی بیشتر فیزیکی و با دوندگی بازیکنان همراه بود و کمتر موقعیت گل پیش آمد.

وی افزود: کسی که در این بازی بزرگ بازی کرده باشد سنگینی بازی را احساس می‌کند. بیننده تلویزیونی شاید نداند چه فشاری روی بازیکنان است به هر حال این بازی برای بینندگان عادی و خسته‌کننده بود چون گل نداشت.

کاپیتان سابق استقلال اظهارداشت: در دوران ما هم دربی حساسیت بالایی داشت، اما هم قشنگ می‌شد و هم گل داشت، البته در همان زمان هم بازی‌هایی بود که مساوی تمام می‌شد اما چون الان ۴ بازی پشت سر هم صفر بر صفر تمام شده این همه حرف و حدیثبوجود آمده است. هر چند دو سال قبل هم دربی‌ها گل داشت و بازی‌های نسبتا خوبی را شاهد بودیم. الان حساسیت بالا و فشار بیش از حدی روی داوران است و به همین دلیل داوران سعی می‌کنند دربی را مساوی در بیاورند تا همه راضی باشند. شاید بیننده تلویزیونی راضی نباشد اما کسانی که در دو تیم دستی بر آتش دارند راضی هستند و کسی به کسی کاری ندارند.

وی در پاسخ به این سئوال که اگر قرار است دربی ما به این شکل برگزار شود پس فوتبال چه می‌شود، گفت: فوتبال ما دارد به قهقرا می‌رود، در صورتی که باید رشد کند نه اینکه پسرفت داشته باشد. داریم با فوتبال بازی بازی می‌کنیم در حالی‌که فوتبال صنعت اقتصاد و حتی سیاست شده و در دنیا خیلی کارها با فوتبال می‌کنند اما در ایران با فوتبال داریم جوک می‌گوییم.

فکری در پایان گفت: با این وضعیت آینده فوتبال ما هم همین است و ممکن است افغانستان هم برای ما رقیب بشود و جلوی ما مدعی باشد. در مجموع آینده خوشی در انتظار فوتبال ما نیست.

استقلال استقلال و پرسپولیس افغانستان اقتصاد ایران بازی رشد صنعت فوتبال سیاست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر