کد خبر: 139800 A

از منچستر پیشنهاد خوبی دارم؛

تعهد من به ایرانی‌ها آنها را خوشحال می‌کند. این جام‌جهانی ما ست و نوبت ما است که به دنیا بگوییم ایران یک کشور فوتبالی است.

سرمربی پرتغالی تیم ملی فوتبال کشورمان معتقد است صعود به مرحله دوم جام‌جهانی اتفاق غیر ممکنی نیست.

به گزارش ایلنا، کارلوس کی‌روش با بیان این مطلب می‌گوید: باید از حضور در جام جهانی لذت ببریم و تلاش کنیم به دور دوم برویم، البته این کار ساده‌ای نیست. با حریفان سرسختی همگروه هستیم و بدون تدارکات عالی و برنامه فوق‌العاده نمی‌توانیم موفق باشیم.

وی ادامه می‌دهد: باید سعی کنیم خوب و منظم تمرین کنیم تا سطح تیم ملی را بالا ببریم. آن وقت می‌توانیم شانس‌مان را برای رسیدن به مرحله بعد افزایش دهیم و منتظر باشیم شانس هم کمک‌مان کند.

کی‌روش درباره نگرانی‌هایش از آینده نیز می‌گوید: من برنامه قابل انعطافی به فدراسیون فوتبال ایران ارائه کرده‌ام. به هر حال آماده شدن برای جام جهانی با تدارکات برای یک تورنمنت قاره‌ای یا بازی‌های مقدماتی جام ملت‌های آسیا تفاوت دارد. ما باید متناسب و همسطح با حریفانی که در جام جهانی با آنها روبرو خواهیم شد خودمان را آماده کنیم. من باید بازیکنانم را زمان بیشتری در اختیار داشته باشم. این برنامه‌ریزی و هماهنگی آن با باشگاه‌ها برعهده فدراسیون فوتبال است. ما راه سختی پیش رو داریم ولی با کار و تلاش زیاد می توانیم به آینده امیدوار باشیم.

وی که از روند آماده سازی تیم ایران ناراضی است، ادامه داد: ما ۶ ماه را از دست دادیم. امیدوارم بتوانیم راه‌ حلی پیدا کنیم زیرا هنوز راه حل روشنی برای آن پیدا نکرده‌ایم. ما راه سخت و طولانی را برای رسیدن به برزیل پشت سر گذاشتیم. شاید کمتر کسی باور می‌کرد ما از ۳ بازی آخر مقابل قطر، لبنان و کره‌جنوبی ۹ امتیاز بگیریم و به طور مستقیم به جام جهانی صعود کنیم ولی با تمرکز خوب بازیکنان و کیفیت عالی بازی آنها توانستیم به این هدف بزرگ برسیم. من هم تمام تجربه و دانش فنی ام را گذاشتم تا بویژه در مسابقه آخر در خاک کره‌جنوبی که یک جنگ روانی تمام عیار بود، پیروزی بزرگ و بیاد ماندنی را برای فوتبال ایران رقم بزنیم.

کارلوس می‌افزاید: ما حالا جزو ۳۲ تیم برتر جام جهانی هستیم و این شانس با ارزش به ما داده شده تا مقابل آرژانتین بزرگ، نیجریه قدرتمند و تیم خوب بوسنی بازی کنیم و خودمان را نشان و به طرفداران فوتبال ایران عزت و افتخار و غرور هدیه بدهیم.

کی‌روش تایید کرد تیمش که اکثرا از بازیکنان شاغل در لیگ ایران تشکیل شده، از کیفیت لازم برای تاثیرگذاری جدی در مسابقات جام‌جهانی برخوردار نیست در عوض دیدار با تیمی مثل آرژانتین و ستاره آنها لیونل مسی مسابقه‌ای بدون فشار و لذت‌بخش خواهد بود.

سرمربی تیم ایران گفت: باید میلیون‌ها دلار بپردازید تا دیدار دوستانه‌ای با آرژانتین برگزار کنید، اما بازیکنانم خیلی راحت می‌توانند مقابل این تیم به میدان بروند. این فرصت فوق‌العاده‌ای برای ما خواهد بود تا با تیمی که بازیکنانی مثل مسی که فوق‌ انسان است، را در اختیار دارد، بازی کنیم.

کی‌روش وجود علاقه‌مندان و هواداران پرشور در سراسر دنیا را سرمایه‌ای عظیم و بی پایان برای فوتبال ایران می‌داند و می‌گوید: فوتبال در خون و روح ایرانی‌هاست. لازم نیست با بازاریابی مردم را به فوتبال تشویق کنید. دیدن چنین چیزی جالب است که فدراسیون با امکانات بسیار کم توانسته به موفقیت‌های بزرگی دست یابد. با پتانسیلی که ایران دارد، فکر کنید اگر امکانات قطر را در اختیار داشت چه اتفاقاتی رخ می‌داد.

وی اضافه کرد: قبل از بازی رفت با کره جنوبی چیزی را دیدم که هرگز برایم باور کردنی نبود. حدود ۱۵ - ۱۰هزار تماشاگر پشت درها مانده بودند و بلیت مسابقه نداشتند. بسیاری از آنها شاید حتی گرسنه و تشنه بودند ولی دست از حمایت تیم ملی فوتبال کشورشان برنداشتند. این باور کردنی نبود و نشان می‌داد فوتبال چقدر برای مردم ایران اهمیت دارد.

مرد پرتغالی در۶۰سالگی هم آرزوهای بزرگی در سر دارد و امیدوار است تا به همه آرزوهای فوتبالی خود برسد. او می‌گوید: خاطرات خوبی از منچستر یونایتد دارم. آنجا بهترین و شادترین دوران زندگی من بود. یکی از بزرگترین آرزوهایم این است که دوباره به فوتبال جزیره برگردم. از منچستر پیشنهاد خوبی دارم و در حال بررسی آن هستم ولی همه چیز بعد از جام جهانی مشخص می شود. باید اعتراف کنم که خیلی دوست دارم تا دوباره با این تیم همکاری کنم هرچند جایگزینی مربی اسطوره ای چون آلکس فرگوسن آسان نیست و باید تماشاگران هم پذیرش آن را داشته باشند.

وی در گفت‌وگو با " خط خبر " صحبت‌هایش را درباره فوتبال ایران اینگونه به پایان برد: در جامعه‌ای مثل ایران صحبت کردن درباره اصلاح و تغییر عادت‌ها آسان نیست. این کار در ایران و در بعضی‌ جاهای دیگر دنیا راحت امکان‌پذیر نیست. بدون تجربه بازی بین‌المللی نمی‌توانیم با تیم‌های سطح بالا رقابت کنیم. تنها چیزی که در ایران به فوتبال حرفه‌ای شبیه است این است که در پایان بازیکنان دستمزدشان را دریافت می‌کنند.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران اضافه کرد: اما تعهد من به ایرانی‌ها آنها را خوشحال می‌کند. این جام‌جهانی ما ست و نوبت ما است که به دنیا بگوییم ایران یک کشور فوتبالی است.

ایران برزیل تیم ملی فوتبال ایران جام جهانی جام ملت های آسیا جامعه خاک فوتبال قطر کارلوس کی روش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر