کد خبر: 139956 A

انتخاب مدیران‌عامل باشگاه‌ها با هیئت مدیره است،

امیدواریم هماهنگی لازم بین کمیته ملی المپیک و وزارتخانه باشد تا ورزش بتواند با این هماهنگی سود بیشتری به دست آورد.

وزیر ورزش و جوانان از به وجود آمدن فضای مثبت در ورزش کشورابراز خرسندی کرد و گفت: خوشبختانه مجموعه یک دستی تشکیل شده و امیدواریم هماهنگی لازم بین کمیته ملی المپیک و وزارتخانه باشد تا ورزش بتواند با این هماهنگی سود بیشتری به دست آورد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت ورزش و جوانان، محمود گودرزی در حاشیه مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی و نشست صمیمانه با مدیران و کارکنان این شرکت انتظارات جامعه ورزشی از مدیرعامل این شرکت را بالا دانست و در جمع خبرنگاران گفت: ساخت اماکن ورزشی یک مبحثاست و نگهداری و تجهیز آن ها مبحثمهم تری که ضروری است هزینه های مورد نیازشان از قبل پیش بینی شود. در موضوع توسعه می توان مثال استادیوم آزادی را زد. این استادیوم سالیان سال است که خدمات رسانی می کند اما در امر نگهداری خیلی توفیقی حاصل نکرده چرا که در زمینه کمبود منابع همواره دچار مشکل بوده. باید مدیریت این شرکت در موضوع ساخت و سازتلاش و جذب منابع کند و هم در موضوع نگهداری فعال باشد که این موضوع بسیار مهمی است.

او در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر وجود شرایط اجاره دادن مکان های ورزشی برای فرار از کمبود منابع گفت: آن چه که در گذشته بوده این بوده که مکان ورزشی به صورت خود کفا اداره شود. ضمن این که خدمات رسانی کند و افزایش بهره وری نیز داشته باشد. در دوره های گذشته هم این روند بوده اما باید به صورت جدی تر بهبود یابد. استفاده کنندگان وقتی هزینه ای می پردازند بدانند که حتما در جهت نگهداری این مجموعه ها استفاده می شودتا تبدیل به مخروبه نشوندئ و همواره به وسیله کمک ها توسعه و تجهیز می شود. این روند در گذشته هم بوده و اکنون نیز هست امیدوارم در آینده هم تداوم داشته باشد.

گودرزی در ادامه به طرح های در دست افتتاح اشاره کرد: آن چه که به من گزارش داده اند ۹ طرح قرار است به بهره برداری برسد که امیدوارم در زمان خود افتتاح شود، البته عدد قابل ملاحظه ای نیست چرا که کمبود اعتباراتات باعثمی شود روند افتتاح ها کند شود و به تاخیر بیافتد، امیدواریم در بودجه ۹۳ مجلس عنایت ویژه ای کند تا طرح های بیشتری را به بهره برداری برسانیم.

در ایام دهه مبارک فجر طرحی افتتاح نخواهیم کرد اما برای پایه گذاری طرح های کلان و افتتاح و شروع عملیاتشان برنامه هایی در دست است که امیدواریم با استفاده از منابع خارجی و داخلی آن ها را عملیاتی کنیم.

وزیر ورزش و جوانان به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر ادامه حیات ۲ باشگاه پرسپولیس و استقلال و موضع وزارتخانه در این خصوص این گونه پاسخ داد: قطعا وزارتخانه قصد کمک دارد وهواداران نگران نباشند. انشاالله دو باشگاه با قوت به کار خود ادامه می دهند.. مدیرعامل پرسپولیس هم اصرار داشت که نباشد و هیات مدیره هم با این موضوع موافقت کرده و نمی شود به اجبار افراد را نگه داشت چراکه اختیار با خودشان است. امیدوارم بتوان مشکلاتشان را به زودی مرتفع کرد.

دولت به مشکلات مالی آن ها آگاهی دارد منتها ما با یک مسئله مالی عمومی و کمبودهای اعتباری شدیدی رو به رو هستیم و باید قدری محدود تر شد تا بتوان مشکلات را مرتفع ساخت. هم و غم ما این است که این دو تیم پر طرفدار مشکلاتشان مرتفع شود و آن چه که من تاکید داشتم مسائل ریز و حاشیه باعثبروز ازدیاد مشکلات ان ها نشود.

قطعا این دو باشگاه حائز اهمیت هستند. به هر حال باشگاه هایی هستند با طرفداران بسیار زیاد و احترام به عقاید این هوادارن باید سرلوحه کار ما باشد ما به آن ها احترام می گذاریم و خواست آن ها خواست ما است.

او در واکنش به استعفای رویانیان و انتصاب علی پروین به عنوان سرپرست گفت: باشگاه ها در اختیار هیات مدیره ها هستند و این اعضای هیات مدیره هستند که باشگاه را اداره می کنند و ارتباط خیلی مستقیمی با وزارت ورزش و جوانان ندارد.

وزارتخانه مجمع هیات مدیره را انتخاب می کند و هیات مدیره از درون یا بیرون خود افرادی که حائز شرایط هستندبه عنوان مدیرعامل انتصاب می کند و مدیر عامل هم به نحوی غیر مستقیم منصوب دولت است و باید در چارچوب قوانین و مقررات دولتی قدم بردارد. رویانیان هم اصرار بر استعفا داشت و هیات مدیره هم چندین بار از وی خواست که نرود که اینبار به دلیل اصرار وی هیات مدیره هم با رفتنشان موافقت کرد.

وزارت ورزش و جوانان تلاشش این است که در حیطه وظایف هیات مدیره ها خیلی دخالت نکند و هیات مدیره ها تصمیماتی که می گیرند معمولا درون خود قابلیت اجرا دارد و وزارت ورزش و جوانان هم باید به این تصمیمات احترام بگذارد. ما هیچ موضع منفی یا مثبتی در قبال انتصاب پروین نداریم. آن چه که هیات مدیره تدوین و تصویب می کند قابلیت اجرا دارد.

استقلال المپیک باشگاه پرسپولیس پرسپولیس دولت مراسم تودیع و معارفه مشکلات مالی وزارت ورزش و جوانان وزارتخانه هیئت مدیره
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر