کد خبر: 147898 A

واگذاری استقلال و پرسپولیس اتفاق نمی‌افتد؛

رویانیان در بحران به پرسپولیس آمد و هر چه داشت برای باشگاه گذاشت. الان باید دعواها را کنار بگذاریم و یک کاری نکنیم که دیگران هم نیایند.

مدیرعامل باشگاه داماش گیلان گفت: اعتقاد ندارم استقلال و پرسپولیس خصوصی شوند و این اتفاق نمی‌افتد.

امیر عابدینی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا اظهار داشت: در مورد واگذاری استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی اعتقاد ندارم این اتفاق بیافتد. اگر قرار است این اتفاق بیفتد وزارت ورزش اول واگذاری این باشگاه را تعریف کند و بگوید منظورش چیست، یعنی اعلام کنند اگر می‌خواهند استقلال و پرسپولیس را واگذار کنند. به سبک پذیره‌نویسی است یا فرا بورس یا مزایده یا اصلاً می‌خواهند به افراد خاص و بدون تشریفات قانونی واگذار کنند.

وی افزود: برای واگذاری استقلال و پرسپولیس این ۴ روش هست ورازت ورزش اول روش واگذاری را تعریف و اعلام کند و اگر روش مورد نظر آنها تصویب و مصوبه دولت شد و به مردم اعلام شد، خریدار پیدا می‌شود، اما یک پیشنهادی هم علی پروین داده بود که ۵ سال پرسپولیس را آزمایشی به آنها بدهند و همه اختیارات مجمع را هم بدهند و نه پول بدهند و نه پولی بخواهند. این روش هم قابل دسترسی است، ضمن اینکه پیشکسوتانی که مدعی هستند هم که یک جواب منطقی گرفته‌اند همه این روش‌ها و معایب و فواید آن دیده شود ببیند که هوادار هم‌کدام روش را قبول می‌کند. من اعتقاد دارم اگر دوستان ما اراده واگذاری استقلال و پرسپولیس را داشته باشند. این ۲ باشگاه قابل واگذاری هستند، اما خود دولت مردان ما باید روش آن را پیدا و اعلام کنند.

مدیرعامل سابق باشگاه پرسپولیس اظهار داشت: اعتقاد دارم بهترین روش واگذاری این ۲ باشگاه روش واگذاری به پیشکسوتان است چون هم هوادار را راضی می‌کند و هم پیشکسوت را، اما باید یک آمار دقیق از پیشکسوتان گرفته شود و همه آنها امضا کنند، اینکه آیا پیشکسوتان برای اداره این ۲ باشگاه پول دارند یا ندارند به خودشان مربوط است اما مطمئن هستم تامین بودجه می‌شود.

وی افزود: پیشکسوتان می‌توانند سالی ۲۰-۳۰ میلیارد تومان برای پرسپولیس هزینه کنند، برند پرسپولیس می‌تواند برای این باشگاه پولسازی کند و آدم‌هایی هم هستند که می‌توانند برای در آمدزایی به پیشکسوتان کمک کند.

عابدینی در پاسخ به این سوال که آیا شما نمی‌خواهید برای در اختیار گرفتن پرسپولیس مثل هدایتی با وزارت ورزش جلسه بگذارید، گفت: نه، من به این شکل دوست ندارم ورود کنم. من به آن اندازه‌ای که هدایتی پول دارد پول ندارم، اما دوستانی دارم که بتوانند پول اداره پرسپولیس را تامین کنند، اما با شکل واگذاری سهام مشکل داریم. اگر پرسپولیس را به پیشکسوتان واگذار کنند، من به پیشکسوتان کمک می‌کنم تا این کار درست ا نجام شود البته اگر آنها به من نیاز داشته باشند و کمک بخواهند.

وی در مورد عملکرد رویانیان در پرسپولیس با توجه به بدهی‌های سنگین باشگاه گفت: من مدیریت رویانیان را از نزدیک ارزیابی نکردم، اما عملکرد او را از دور که دیدم و مثبت بود. به هر حال رویانیان در بحران به پرسپولیس آمد و هر چه داشت برای باشگاه گذاشت. الان باید دعواها را کنار بگذاریم و یک کاری نکنیم که دیگران هم نیایند.

عابدینی در پایان و در مورد واگذاری داماش گیلان به شرکت گرن گفت: این انتقال هنوز منتفی نشده اما اگر امروز به من جواب بدهند، مطالبی را می‌گویم که دیگر نتوانند سراغ تیم دیگری بروند

استقلال و پرسپولیس بودجه پرسپولیس پول پیشکسوتان داماش گیلان دولت علی پروین مردان وزارت ورزش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر