کد خبر: 149609 A

دو برزیلی و یک آرژانتینی به جای نمازی و سیموئز؛

تغییرات اخیر در کادر فنی بار دیگر ثابت کرد کی روش همچنان اعتقادی به مربیان ایرانی ندارد و برخی شایعات در مورد پیوستن یحیی گل محمدی و اسکوچیچ به کادر فنی تیم ملی از ابتدا چندان مورد نظر او نبوده است.

دور جدید تمرینات تیم ملی در حالی از صبح دیروز جمعه آغاز شد که تغییرات بوجود آمده در کادر فنی تیم ملی بسیار عجیب و شائبه انگیز بود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، جدایی ناگهانی امید نمازی که گفته می‌شود قصد دارد به کادر فنی تیم فوتبال زنان آمریکا اضافه شود و سیموئز که مشکلات خانوادگی را دلیل قطع همکاری‌اش با تیم ملی ایران عنوان کرده، این ابهام را در افکار عمومی شکل داد که این تغییرات ناگهانی به چه دلیل صورت گرفت؟

بی شک مربیانی که در صعود تیم ملی به جام جهانی سهم داشته‌اند، هرگز نمی‌خواهند افتخار حضور در این رویداد بزرگ جهانی را از دست بدهند ولی چرا دستیاران مورد اعتماد کی‌روش بطور ناگهانی مشکلات خانوادگی را مطرح می کنند و تصمیم به جدایی از تیم ملی می گیرند، جای ابهام و تردید بسیار دارد.

در این تغییرات بی شک کارلوس کی‌روش به عنوان مسئول کادرفنی نقش اصلی را داشته و او قصد دارد ظرف سه ماه آینده تیمش را به شکل دیگری متفاوت از آنچه تاکنون بوده برای جام جهانی آماده کند. او نیاز به تمرینات جدید و متنوع را برای مرحله آماده سازی تیم ملی احساس کرده و به این ضعف پی برده که با کادر قبلی نمی تواند تیم جنگنده، درگیر و مبارزه جویی را برای سه مسابقه سخت مقابل نیجریه، آرژانتین و بوسنی آماده کند.

بنابر این با توجه به مراحل آماده‌سازی و اردوهای مقطعی تیم ملی نیاز بود تا تحولی در کادر فنی ایجاد شود. او با نگاهی کاملا حرفه ای و با هماهنگی فدراسیون فوتبال، سیموئز پا به سن گذاشته و امید نمازی نه چندان تاثیرگذار در امور فنی را کنار گذاشت تا یک مربی کیک بوکسینگ را برای تمرینات استقامتی و دو تمرین دهنده برزیلی را به کادر فنی اضافه کند.

مهدی‌ محمد نبی در مورد مربی کیک بوکسینگ می‌گوید: وی برای کارهای تمرکزی به تیم ملی اضافه می‌شود. البته کی‌روش می‌خواهد با حضور او تیم ملی با قدرت به جام جهانی برود و با حریفان خود بجنگد. با این اوصاف به نظر می رسد کی روش پرتغالی هم نظیر ایویچ کروات پیش از جام جهانی ۹۸ فرانسه می خواهد " کماندو " تربیت کند و حضور مربی کیک بوکسینگ در تیم ملی معنای دیگری ندارد.

علاوه بر این دو مربی تمرین دهنده و کارنامه دار برزیلی هم از اردوی آفریقای جنوبی به تیم ملی ملحق می شوند. ضمن اینکه یک فیزیوتراپ آرژانتینی هم قرار است به کادر فنی اضافه شود.

این تغییرات بار دیگر ثابت کرد کی روش همچنان اعتقادی به مربیان ایرانی ندارد و برخی شایعات در مورد پیوستن یحیی گل محمدی و اسکوچیچ به کادر فنی تیم ملی از ابتدا چندان مورد نظر کی روش نبوده است.

به هر حال تیم ملی استارت خود را برای جام جهانی را با تغییرات عمده در کادر فنی خود آغاز کرد و امیدواراست این تغییرات شکل تیمی منسجمی به تیم ملی ببخشد و فوتبال ایران را برای ارائه نمایشی افتخارآمیز در جام جهانی آماده کند.

بوسنی تیم ملی ایران جام جهانی صعود تیم ملی به جام جهانی فدراسیون فوتبال فرانسه کادر فنی تیم ملی کارلوس کی روش مشکلات یحیی گل محمدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر