کد خبر: 156549 A

هفته چهارم لیگ قهرمانان آسیا؛

تیم فوتبال استقلال در نخستین دیدار از دور برگشت رقابت های لیگ قهرمانان آسیا مقابل الجزیره امارات در نیمه اول به تساوی دست یافت.

در دومین روز از هفته چهارم رقابت های لیگ قهرمانان آسیا و از گروه A این رقابت ها امشب تیم های الجزیره امارات و استقلال ایران به قضاوت داوران کره ای در ورزشگاه محمد بن زاید شهر ابوظبی به مصاف هم رفتند که دو تیم وقت اول را بدون گل به پایان بردند.

گزارش خبرنگار ایلنا، در نیمه نخست این دیدار آبی‌پوشان در ابتدای کار تلاش کردند با حملات پردامنه روی دروازه الجزیره، میزبان را مجبور به دفاع و عقب نشینی کنند اما سرعت بالای بازیکنان امارتی و ایجاد چند خطر از سوی بازیکنان این تیم، شاگردان قلعه‌نویی رامجبور کرد کمی محتاط‌ تر کار را دنبال کنند.

نخستین فرصت این دیدار را آبی‌پوشان در دقیقه ۹ به دست آوردند و محمد قاضی با چند دریبل کوتاه در پشت محوطه جریمه الجزیره، صاحب موقعیت خوبی شد ولی شوت سنگین او با فاصله‌ای اندک راهی اوت شد و تنها یک دقیقه بعد بود که علی مبخوت با شوتی سنگین در صدد جبران این موقعیت استقلال برآمد که ضربه او از پشت محوطه جریمه با واکنش خوب رحمتی همراه شد و این توپ به کرنر تبدیل شد.

در ادامه و در دقیقه ۱۲ احمد ربیع از تعلل هاشم بیگ‌زاده در محوطه جریمه استقلال استفاده کرد و با یک شوت خوب تلاش کرد تا حساب کار را یک بر صفر کند اما واکنش بسیار خوب رحمتی بازهم مانع از باز شدن دروازه استقلالی‌ها شد اما این پایان کار نبود و سه دقیقه بعد بار دیگر همین بازیکن در محوطه جریمه استقلال با رحمتی تک به تک شد و ضربه‌اش را با اختلافی ناچیز به اوت زد تا شاگردان قلعه‌نویی نفس راحتی بکشند.

در اواسط این نیمه آبی‌پوشان کنترل بازی را در دست گرفتند و روی ارسال خوب حیدری در دقیقه ۲۵ می‌توانستند دروازه الجزیره را باز کنند. ارسال این بازیکن با ضربه سر بسیار خوب قاضی همراه شد اما این توپ با اختلاف ناچیزی از کنار تیرک عمودی راهی اوت شد.

در اواخر این دیدار بیشتر بازی در میانه‌های میدان جریان داشت تا اینکه علی مبخوت روی اشتباه عجیب بیگ‌زاده صاحب فرصت استثنایی در محوطه جریمه استقلال شد و با شوتی سنگین تلاش کرد گل نخست را به ثمر برساند اما واکنش دیدنی مهدی رحمتی مانع از فروپاشی دروازه استقلال شد تا نیمه نخست این دیدار با تساوی بدون گل به پایان برسد.

کارلوس کی روش سرمربی تیم فوتبال کشورمان تماشاگر ویژه این دیدار بود که عملکرد ملی پوشان استقلال را به دقت زیر نظر داشت.

ترکیب استقلال: سید مهدی رحمتی، امیرحسین صادقی، جی لوید سامویل، خسرو حیدری، هاشم بیگ زاده، علیرضا واحدی نیکبخت، پژمان نوری، آندرانیک تیموریان، احمد جمشیدیان، محمد قاضی و آرش برهانی.

دیگر دیدار این گروه را الریان قطر و الشباب عربستان برگزار می‌کنند که تا پایان نیمه نخست تیم عربستانی با تک گل دقیقه هفتم عیسی ال مهیانی از میزبانش پیش است.

برنامه کامل دیدارهای روز دوم از هفته چهارم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا به شرح زیر است:
گروه A:
* الجزیره امارات(صفر) - استقلال ایران(صفر) … در حال برگزاری
* الریان قطر(صفر) - الشباب عربستان(یک) … در حال رگزاری

گروه C:
* الاتحاد عربستان - لخویا قطر، ساعت ۲۱، ورزشگاه ملک عبدالعزیز شهر جده

گروه E:
* بوریرام یونایتد تایلند(۲) - سرزو اوزاکا ژاپن(۲)
* شاندونگ لوننگ چین(۲) - پوهانگ استیلرز کره‌جنوبی(۴)

گروه G:
* جئونبوک هیوندای کره‌جنوبی(۱) - گوانگژو اورگرانده چین(صفر)
* یوکوهاما اف‌مارینوس ژاپن(۳) - ملبورن ویکتوری استرالیا(۲)

استقلال بازی چین رقابت های لیگ قهرمانان ژاپن فوتبال قطر کره جنوبی گروهی لیگ قهرمانان آسیا لیگ قهرمانان آسیا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر