کد خبر: 164103 A

بازیکنان با سبک بازی‌آفریقایی‌ها آشنا شدند؛

در این مسابقات سطح آمادگی بدنی بازیکنان تیم‌های حاضر، عامل بسیار تاثیرگذاری بر نتیجه‌گیری تیم‌ها است و برای رقابت با آنها باید بتوانیم خودمان را به آنها نزدیک کنیم.

مربی تیم ملی فوتبال ایران درخصوص شرایط تیم ملی در آفریقای‌جنوبی گفت: در تلاش هستیم تا شرایط فیزیکی و سطح آمادگی بدنی بازیکنان را افزایش دهیم و آنها را به حالت ایده‌آل مسابقات جام‌جهانی نزدیک کنیم.

به گزارش ایلنا، اوسیانو کروز درباره شرایط بازیکنان در این اردو گفت: با توجه به تجربه بین‌المللی ما در مسابقات جام‌جهانی، بازیکنان تیم ملی باید در سطح بسیار بالایی از آمادگی جسمانی قرار بگیرند چراکه در این مسابقات سطح آمادگی بدنی بازیکنان تیم‌های حاضر، عامل بسیار تاثیرگذاری بر نتیجه‌گیری تیم‌ها است و برای رقابت با آنها باید بتوانیم خودمان را به آنها نزدیک کنیم.

وی متذکر شد: دغدغه اصلی ما در این اردو شیوه‌های بهبود شرایط بدنی بازیکنان بود و در کنار آن هم توجه ویژه‌ای به برنامه‌های تاکتیکی و هماهنگی بین بازیکنان داشتیم.

اوساینو در پاسخ به این سوال که بازی‌های درون‌اردویی با تیم‌های لیگ برتر آفریقا را چگونه ارزیابی می‌کنید، گفت: فکر می‌کنم بازیکنان با همه وجود می‌خواهند پیشرفت کنند و برای پیشرفت تلاش بسیار زیادی می‌کنند. این همان چیزی است که برای کادر فنی کاملا مشهود است. در واقع دیدارهای درون اردویی را برای برد و باخت انجام نمی‌دهیم و نتیجه بازی‌ها برای ما مهم نیست. هدف ما این بود که بازیکنان در شرایط آب و هوایی یک کشور آفریقایی قرار بگیرند و تجربه بازی با بازیکنان آفریقایی را کسب کنند.

مربی تیم ملی در پایان گفت: به نظرم این اردو اولین مرحله از آشنایی بازیکنان با سبک بازی بازیکنان آفریقایی بود و مطمئنا در این فرآیند بهبود بخشیدن فیزیکی بازیکنان بیشترین موضوع مد نظر ما بود تا بازیکنان به حالت ایده‌آل برسند و با سبک بازی فیزیکی و بدنی بازیکنان آفریقایی آشنا شوند.

وی در پایان تاکید کرد: این اردو، در واقع نخستین مرحله از آمادگی بازیکنان است و به هیچ عنوان نتیجه بازی‌ها برای ما اهمیت ندارد. هدف ما از حضور در آفریقا ارزیابی، بررسی شرایط و ارتقای توانایی جسمانی بازیکنان بوده است.

آفریقای جنوبی بازی تیم ملی تیم ملی فوتبال ایران تیم های لیگ برتر جام جهانی رقابت شرایط آب و هوایی مد بازیکنان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر