کد خبر: 170253 A

اگر صعود کنیم کی‌‌روش موفق بوده؛

در زمان ما هم از تولیدی‌های داخلی لباس می‌گرفتند و می‌گفتیم همه تیم‌های دنیا لباس‌های خوب می‌پوشند، اما این‌ها بهانه است و صددرصد لباس خوب در اختیار تیم ملی گذاشته‌اند…

پیشکسوت فوتبال ایران معتقد است در ۳۵ سال گذشته برای تیم ملی هرگز چنین اردوهای پرخرج و سنگینی نداشتیم و با این شرایط اگر در جام جهانی از گروه‌ خود بالا بیاییم کی‌روش موفق بوده چون هرچه که خواسته در اختیارش گذاشته‌اند.

گفتگوی ناصر ابراهیمی با خبرنگار ایلنا را در زیر بخوانید:

روند آمادگی تیم ملی برای حضور در جام جهانی را چطور می‌بینید؟
کی‌روش می‌داند بازیکنانی که از باشگاه‌ها آمدند بدن‌سازی کرده بودند، اما حالا او تا چه حد می‌خواهد بدن‌سازی کند و فشار بیاورد و آمادگی بچه‌ها را به چه حدی برساند خودش می‌داند. کی‌روش هر چه خواسته برایش آماده کرده‌اند و حتی بازی‌های لیگ را زودتر تمام کردند که ضررش را در آسیا دیدیم. تیم ملی اردوهای پرخرجی برگزار کرده و فکر نمی‌کنم تیمی در جهان در این حد هزینه کرده باشد، پس دیگر بهانه‌ای نیست و ان‌شااله که این اردوهای پرهزینه و برنامه‌های سنگین کی‌روش نتیجه‌بخش باشد اگر بتوانیم با این اردوهای سنگین و پرخرج از گروهمان صعود کنیم موفق بوده ایم.

واقعا انتظار صعود تیم ملی از گروهش منطقی است؟
این اتفاق برای خود کی‌روش خیلی مهم است و اگر بتوانیم از این گروه صعود کنند اعتبارش در سطح جهان بیشتر می‌شود و اگر نتواند صعود کند از اعتبارش کم می‌شود، چون او هر چه خواسته انجام شده؛ به نظرم این اردوهای طولانی‌مدت و دوری بیش از حد بچه‌ها از ایران چندان جالب نیست چون بحثروحی و روانی بچه‌های مطرح است و انشااله بازیکنان با این شرایط خسته نشوند.

لباس‌های تیم ملی هم سر و صدای زیادی ایجاد کرده؛ نظر شما در این رابطه چیست؟
ما همیشه این بحث‌ها را داشته‌ایم. در زمان ما هم از تولیدی‌های داخلی لباس می‌گرفتند و می‌گفتیم همه تیم‌های دنیا لباس‌های خوب می‌پوشند، اما این‌ها بهانه است و صددرصد لباس خوب در اختیار تیم ملی گذاشته‌اند، ضمن اینکه لباس در زمین بازی نمی‌کند و این شرکت‌های معتبر است که در سطح دنیا به تیم‌های مختلف لباس می‌دهند. الان هم شنیده‌ام که لباس‌های درجه یک به بازیکنان داده‌اند. آنها باید از این حاشیه‌ها فاصله بگیرند چون پیراهن هیچ تاثیری روی برد و باخت تیم ندارد و باید به اصل ماجرا بپردازیم.

کی‌روش اعلام کرده جام‌جهانی را برای حریفان‌ جنهم می‌کنیم. کی‌روش توانایی چنین کاری را دارد؟
همه مربیان همین‌طور صحبت می‌کنند و کی‌روش هم نمی‌تواند بگوید ما ضعیفیم. به نظرم وی کار روحی و روانی کرده و کار خوبی هم می‌کند چون می‌خواهد روحیه بازیکنان را بالا ببرد. با این اردوها و تمرینات کی‌روش می‌خواهد با اصل آمادگی‌بدنی به مصاف حریفان برود و با دوندگی با آنها مقابله کند. او می‌خواهد با این شیوه بازی را برای آنها تبدیل به جهنم کند.

می‌توانیم به نتیجه‌گیری تیم ملی در جام جهانی امیدوار باشیم؟
به عنوان یک مربی آرزو دارم برای اولین بار از گروه‌مان صعود کنیم چون چنین اردوهایی را هیچ‌وقت نداشتیم و در این ۳۵ سال هرگز چنین هزینه‌هایی برای تیم ملی نشده، حتما کی‌روش امیدوار بوده که این اردوها را گذاشته است.

ایران بازی بازی های لیگ تیم ملی جام جهانی جهان روحی و روانی زمین فوتبال ایران لباس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر