کد خبر: 175178 A

مذاکرات‌خوبی با شیخ‌سلمان داشتیم؛

به احتمال فراوان ایران به عنوان رئیس این منطقه انتخاب خواهد شد و می تواند در هیات رئیسه کنفدراسیون فوتبال آسیا به عنوان یک عضو تصمیم ساز نقش آفرینی کند.

رئیس اسبق کمیته روابط بین الملل فدراسیون فوتبال با ابراز خرسندی از موافقت اعضای مجمع عمومی کنفدراسیون فوتبال آسیا در برزیل با تشکیل زون آسیای مرکزی، از احتمال بازگشت ایران به هیات رئیسه این کنفدراسیون خبر داد.

حسن غفاری در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا ضمن بیان این مطلب افزود: پیشنهاد اضافه شدن یک زون جدید به آسیا پیشنهاد کفاشیان بود و ایشان پس از سالها تجربه مدیریت در فدراسیون و مراوده با کنفدراسیون فوتبال آسیا با درایت و تیزهوشی این طرح را ارائه کردند و تصور می کنم ایران می تواند به عنوان رئیس این منطقه بار دیگر جایگاه خود را در جمع اعضای هیات رئیسه کنفدراسیون فوتبال آسیا بدست آورد.

غفاری یادآور شد: این پیشنهاد با پیگیری های جدی ایران در مالزی و بحرین و مذاکرات حضوری با شیخ سلمان و اعضای منطقه آسیای مرکزی محقق شد و به احتمال فراوان ایران به عنوان رئیس این منطقه انتخاب خواهد شد و می تواند در هیات رئیسه کنفدراسیون فوتبال آسیا به عنوان یک عضو تصمیم ساز نقش آفرینی کند.

وی در خصوص اینکه با تایید تشکیل زون جدید چه روندی تا انتخاب رئیس این زون مرکزی باید طی شود گفت: احتمالا اعضا در نشستی که به میزبانی کشورمان برگزار خواهد شد، رئیس این منطقه را مشخص خواهند کرد که با توجه به قدمت و سوابق فوتبال ایران در آسیا، ایران و علی کفاشیان به عنوان رئیس این منطقه انتخاب خواهند شد.

لازم به ذکر است، هیات رئیسه کنفدراسیون فوتبال آسیا ۲۴ عضو دارد که در دور گذشته انتخابات این کنفدراسیون به دلیل درخواست علی سعیدلو رئیس وقت سازمان تربیت‌بدنی برای عضویت در هیات رئیسه، علی کفاشیان ناگزیر شد از سمت خود کناره‌گیری کند و ایران این کرسی مهم در فوتبال آسیا را از دست داد.

ایران پیش از این در دوره ریاست صفایی‌فراهانی با ۳۲ رای به عضویت هیات رئیسه AFC انتخاب شده بود.

انتخابات ایران بحرین برزیل روابط بین الملل سازمان تربیت بدنی علی کفاشیان فوتبال آسیا فوتبال ایران کنفدراسیون فوتبال آسیا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر