کد خبر: 178271 A

برای صعود از این گروه ناامید نیستیم؛

صعود ما از این گروه خیلی سخت است، هم بوسنی و هم آرژانتین تیم های خیلی خوبی هستند و کار ما سخت است اما ناامید نیستیم. اگر بتوانیم یک امتیاز از آرژانتین بگیریم صعود خواهیم کرد

هافبک سابق تیم ملی فوتبال ایران معتقد است که جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل جام شگفتی‌هاست و تیم های بزرگ همچون اسپانیا در دو بازی اول شکست می خورند و به راحتی از جام خداحافظی می کنند پس امیدواریم ما هم بتوانیم مقابل آرژانتین شگفتی های جام بیستم را تکمیل کنیم.

گفت‌وگوی حمید استیلی با خبرنگار ایلنا را در زیر بخوانید:

دومین بازی ما در جام جهانی برزیل مقابل آرژانتین است، این دیدار را چطور پیش‌بینی می‌کنید؟
این بازی شرایطی متفاوت نسبت به بازی با نیجریه دارد. شناخت از تیم ما برای حریفان یک مقدار کم بود و ما تقریبا تیم ناشناخته‌ای بودیم چون در بازی‌های تدارکاتی ارنج ثابتی نداشتیم، اما الان و بعد از بازی با نیجریه حریفان از ما شناخت کافی پیدا کرده‌اند. ما با دفاع خوبی که مقابل نیجریه داشتیم یک امتیاز گرفتیم و باید ببینیم مقابل آرژانتین می‌توانیم این کار را انجام بدهیم یا نه، البته آرژانتین بازیکنانی دارد که می‌توانند از مدافعان مستقیم خود رد شوند. اگر بتوانیم پوشش مناسبی روی نفرات کلیدی آنها مثل مسی و دی‌ماریا داشته باشیم می‌توانیم به کسب نتیجه امیدوار باشیم. مساوی با نیجریه روحیه خوبی به بازیکنان ما داد. این جام الان جام شگفتی‌ها شده و امیدوارم ما هم بتوانیم شگفتی‌ساز شویم و جلوی آرژانتین این شگفتی‌ها را تکمیل کنیم.

شگفتی‌سازی ما مقابل آرژانتین با توجه به شرایط دو تیم خیلی خوش‌بینانه نیست؟
باید امیدوار باشیم. فوتبال قابل پیش‌بینی نیست. چه کسی فکر می‌کرد اروگوئه به کاستاریکا ببازد یا اسپانیا قهرمان دوره قبل در همان دو بازی اول شکست بخورد و از جام خداحافظی کند. باید امید داشته باشیم چون امیدواری برای ما اعتماد به نفس هم به همراه می‌آورد. میزان دوندگی تیم ما بالا رفته و به سطح خیلی خوبی رسیده است. در کنار دوندگی اگر خلاقیت فردی هم اضافه شود با نبوغی که بچه‌های ما دارند می‌توانیم نتیجه بگیریم.

به صعود تیم ملی از این گروه چقدر امید دارید؟
صعود ما از این گروه خیلی سخت است. هم بوسنی و هم آرژانتین تیم‌های خیلی خوبی هستند و کار ما سخت است، اما نا امید نیستیم. اگر بتوانیم یک امتیاز از آرژانتین بگیریم با پیروزی مقابل بوسنی صعود خواهیم کرد. در حال حاضر مساوی با آرژانتین برای ما خیلی مهم است تا در بازی سوم مقابل بوسنی بتوانیم امیدوارانه‌تر کار کنیم و جواز صعود را به دست آوریم.

در مورد اسپانیا صحبت کردید، به نظر شما چرا قهرمان جهان اینقدر زود با جام وداع کرد؟
یکسری عوامل باعثناکامی اسپانیا شد. اولین مساله این بود که رئال‌مادرید و اتلتیکو مادرید که بازیکنان زیادی در تیم ملی اسپانیا دارند تا فینال لیگ قهرمانان اروپا پیش رفتند و بازیکنان زمان کمی در اختیار تیم ملی بودند. مساله دیگر روش بازی اسپانیا بود که همه تیم‌های دنیا این روش را می‌شناختند و شناخت بالایی از این تیم وجود داشت. مساله بعد میانگین سنی تیم اسپانیا بود که میانگین سنی بالایی داشتند و در آخر هم باید بگویم اسپانیا بدشانس هم بود.

اگر اتفاقی که برای اسپانیا افتاد برای ایران رخ داده بود، الان کادر فنی تیم ملی و مدیران فدراسیون در چه وضعیتی به سر می‌بردند؟
ما نمی‌توانیم خودمان را با آنها مقایسه کنیم. آنها یک برنامه‌ریزی حرفه‌ای دارند و از الان مشکلات‌شان را بررسی و کارشناسی می‌کنند و یکسری تغییرات را به وجود خواهند آورد تا به سطح اول فوتبال دنیا برگردند چون اسپانیا از لحاظ باشگاهی باکیفیت‌ترین لیگ دنیا را دارد. پس آنها عوامل لازم را دارند و فقط باید یکسری تغییرات در تیم ملی ایجاد کنند.

آرژانتین ایران برزیل بوسنی تیم ملی فوتبال ایران جام جهانی جهان فوتبال کادر فنی تیم ملی مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر