کد خبر: 193163 A

فدراسیون فوتبال اطلاعیه داد؛

روزانه بابت هر بازیکن مبلغ ۲۸۰۰ دلار از دو هفته قبل از آغاز مسابقات تا یک روز بعد از مسابقه آن تیم، توسط فیفا به باشگاه و یا باشگاه هایی که بازیکنانشان در لیست ۲۳ نفره نهایی حضور داشتند، تعلق می گیرد.

روابط بین الملل فدراسیون فوتبال اطلاعیه ای را در مورد درآمد حاصله باشگاهها از جام جهانی صادر کرد.

به گزارش ایلنا، روابط بین الملل فدراسیون فوتبال در اطلاعیه خود در خصوص درآمد حاصله باشگاه یا باشگاه هایی که بازیکنانشان در لیست ۲۳ نفره نهایی تیم ملی حضور داشتند آورده است: روزانه بابت هر بازیکن مبلغ ۲۸۰۰ دلار از دو هفته قبل از آغاز مسابقات تا یک روز بعد از مسابقه آن تیم، توسط فیفا به باشگاه و یا باشگاه هایی که بازیکنانشان در لیست ۲۳ نفره نهایی حضور داشتند، تعلق می گیرد.
بر همین اساس نحوه تقسیم درآمد واریزی توسط فیفا به باشگاهها به شرح زیر است:
الف: یک سوم از درآمد، به باشگاه یا باشگاه هایی که از دو هفته قبل از شروع مسابقات جام جهانی تا یک روز بعد از آخرین مسابقه آن تیم در جام جهانی، بازیکن تحت قرارداد داشته باشند، تعلق می گیرد.
ب: یک سوم از درآمد به باشگاه یا باشگاه هایی که بازیکنانشان یک سال قبل از رقابتهای جام جهانی(فصل مسابقاتی ۲۰۱۳-۲۰۱۴) بازیکن تحت قرارداد داشته باشند، تعلق می گیرد.
ج: یک سوم از درآمد به باشگاه یا باشگاه هایی که بازیکنان آن تیم یک تا دو سال قبل از جام جهانی با آن باشگاه قرار داد داشته باشد، تعلق می گیرد.
گفتنی است، پس از اتمام مسابقات جام جهانی ۲۰۱۴، فیفا به تهیه لیست تیم هایی که درآمد به آنها تعلق می گیرد، اقدام می کند. سپس فیفا لیست تیم ها را به فدراسیون های فوتبال جهت تائید اطلاعات مربوط به عقد قرارداد بازیکنان در طول مدت فوق ارسال می کند.
بر همین اساس بعد از دریافت اطلاعات از سوی فدراسیون جهانی فوتبال توسط فدراسیون ها، ‌فیفا راسا به محاسبه مبلغ جهت تقسیم بین باشگاهها توسط فدراسیون فوتبال اقدام میکند که این مبلغ کلا و بدون کسر هیچ هزینه ای مستقیما به حساب باشگاهها توسط فدراسیون های فوتبال واریز خواهد شد.

فدراسیون فوتبال جام جهانی 2014 برزیل روابط بین الملل فدراسیون فوتبال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر