کد خبر: 199684 A

در استقلال حق آب و گل دارم؛

من نیازی به تعریف و تمجید از قلعه نویی ندارم. اما صحبت من این است که از بازیکن بزرگی مثل جواد نکونام که کاپیتان تیم ملی نیز هست، بیشتر از اینها انتظار می رود.

مدافع اسبق تیم فوتبال استقلال تهران گفت: امیر قلعه نویی بهترین گزینه برای جانشینی کارلوس کی روش در تیم ملی است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، رضا حسن زاده که یکی از حاضران در سالن شهدای هفتم تیر بود و از نزدیک مسابقات کشتی آزاد کلانشهرهای ایران را تماشا می کرد، به سوالات خبرنگار ایلنا چنین پاسخ داد:
• در سالن کشتی حضور دارید.
- بنده با کشتی بیگانه نیستم. زمانی که فوتبال بازی می کردم، کشتی هم می گرفتم. ضمن اینکه با بزرگان کشتی ایران از جمله محسن کاوه، حاج اصغر قیطاسی و استاد معزی پور نیز رفاقت قدیمی دارم. از سوی دیگر به عنوان یکی از مدیران ورزش شهرداری، باید به سالن می آمدم تا اگر کمکی از دستم برمی آید، برای برگزاری بهتر مسابقات انجام دهم.

• از فوتبال که دور نیستید؟
- فعالیت فوتبالی چندانی ندارم. البته تمرین می کنم، اما چندان درگیر فوتبال نیستم.

• اخبار استقلال را پیگیری می کنید؟
- بله، چون یک استقلالی قدیمی هستم و در این تیم حق آب و گل دارم.

• وضعیت استقلال را چطور می بینید؟
- الان که خدا را شکر شرایط تیم خوب است که البته امیدوارم بهتر از این هم بشود.

• چرا رضا حسن زاده در این سال ها در کادر فنی استقلال جایی نداشته؟
- اینطور نیست. من در آن سال که صمد مرفاوی سرمربی استقلال بود، کمک او بودم. الان هم با امیر قلعه نویی ارتباط دارم و گاهی به او هم مشاوره می دهم.

• ممکن است مجددا به استقلال برگردید؟
- چرا که نه، البته من چه باشم چه نباشم، وظیفه دارم به تیم محبوبم کمک کنم.

• فکر می کنید استقلال امسال بتواند نتایج تلخ فصل قبل را جبران کند؟
- ببینید فصل گذشته، استقلال چند بازیکن خوب خود را از دست داد. چراکه تیم در وضعیت مالی مناسبی قرار نداشت. در این میان باید از قلعه نویی تشکر کرد که اجازه داد بازیکنان مطرح تیمش حتی در شرایطی که به آنها نیاز داشت، راهی تیم های خارجی شوند. چرا که باشگاه پولی نداشت تا به آنها بدهد. اما امسال به قهرمانی استقلال بسیار امیدوارم.

• در مورد تیم ملی نظری ندارید؟
- این روزها تمامی صحبت ها در خصوص تیم ملی، به تمدید قرارداد کارلوس کی روش مربوط است. به نظرم وقتی او این همه شرط و شروط می گذارد، باید هرچه سریعتر تکلیف وی و تیم ملی را مشخص کنند. چرا که داریم زمان را از دست می دهیم.

• به نظر مدافع اسبق تیم ملی، کی روش در تیم ملی بماند یا نه؟
- اگر قرار باشد کی روش این همه فوتبال ما را سر کار بگذارد، بهتر این است که دیگر با او ادامه ندهیم.

• به جای کی روش چه کسی را بیاوریم؟
- اگر همان امکاناتی که در اختیار کی روش بود را به مربیان ایرانی اختصاص بدهیم، نتایج خوبی در جام ملت های آسیا می گیریم. به نظر من، در حال حاضر امیر قلعه نویی بهترین گزینه برای جانشینی کی روش در تیم ملی است.

• اما کارنامه او در تیم ملی چندان قابل قبول نیست. چراکه ما با مربیگری قلعه نویی در جام ملت های آسیا در سال ۲۰۰۷ در همان دور دوم بازی ها حذف شدیم.

- ما در آن مسابقات خوب بازی کردیم، اما در ضربات پنالتی باختیم و حذف شدیم.

• حالا که صحبت از جام ملت های آسیا در سال ۲۰۰۷ شد، اخیرا تعدادی از بازیکنان در مورد قلعه نویی و به ویژه در خصوص اتفاقاتی که در دوره مربیگری وی در تیم ملی رخ داد، افشاگری هایی کرده اند.

- ببینید من امیر را کاملا می شناسم و مطمئنم او اهل خط دادن و خط گرفتن نیست. به همین دلیل صحیح نیست بازیکنی که از استقلال جدا شده، این گونه صحبت کند. اگر هم کسی ادعایی دارد، باید سند و مدرک داشته باشد.

• با این نوع حمایت کردن از قلعه نویی، شاید یکی از گزینه های او برای حضور در کادر فنی سال بعد استقلال باشید!
- این حرف ها نیست چون قلعه نویی را می شناسم، می دانم این وصله ها به او نمی چسبد. او آدم کینه ای نیست. مگر جواد زرینچه بر علیه او صحبت نکرد؟ اما او امسال دستیار امیر شده است. من نیازی به تعریف و تمجید از قلعه نویی ندارم. اما صحبت من این است که از بازیکن بزرگی مثل جواد نکونام که کاپیتان تیم ملی نیز هست، بیشتر از اینها انتظار می رود.


• شما گفتید قلعه نویی کینه ای نیست، اما از نکونام و حسین کعبی شکایت کرده...
- گفتم اگر کسی بر علیه دیگری حرف می زند، باید مدرک داشته باشد. با این حال مطمئنم امیر آنها را می بخشد و همه چیز به خوبی تمام می شود.

• در مورد پرسپولیس و وضعیت بحرانی این تیم صحبتی ندارید؟
- نه، راجع به این تیم حرفی ندارم.

استقلال بازی تیم ملی جام ملت های آسیا جواد نکونام حسین کعبی شکر فوتبال قلعه نویی کارلوس کی روش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر