کد خبر: 202419 A

تمدید برای کارلوس بازی دو سر برد می‌شود؛

آسان‌ترین کار بستن قرارداد با مربی است، اما این‌کار الان در فدراسیون ما مساله فیثاغورت شده و این شرایط به دلیل عدم تصمیم‌گیری مسئولان فدراسیون‌فوتبال است.

سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران معتقد است شالوده فوتبال ما دست آدم‌های غیرمتخصص افتاده و همین مساله باعثتعلل در کارها شده و در نهایت این فوتبال ماست که لطمه خواهد خورد.

گفت‌وگوی همایون شاهرخی با خبرنگار ایلنا را در ادامه بخوانید:

*تیم ملی همچنان بدون سرمربی است. چرا نمی‌توانند سرمربی تیم ملی را معرفی کنند؟
متاسفانه وقتی که شالوده فوتبال ما دست متخصصین نیست همین می‌شود. ممکن است این‌ها آدم‌های خوبی باشند، اما عدم تخصص باعثتعلل می‌شود و تعلل به بدنه فوتبال ما لطمه می‌زند و نه تنها این اتفاقات باعثپیشرفت نمی‌شود، بلکه باعثعقب‌گرد ما هم می‌شود. نداشتن تیم‌های پایه و باشگاهی درست، لیگ را بی‌کیفیت می‌کند و لیگ بی‌کیفیت تیم ملی را بی کیفیت می‌کند و در نهایت تیم ملی بی‌کیفیت احساسات مردم علاقه‌مند را جریحه‌دار می‌کند.

*بحثتمدید قرارداد کی‌روش بسیار طولانی شد. در این رابطه چه نظری دارید؟
این موضوع دیگر به صورت طنز درآمده و شوخی ۱۳ است. الان در مورد مربی تیم ملی با آدم عامی هم که صحبت می‌کنی، با لبخند جواب می‌دهد. وقتی‌ آدم‌های غیر فوتبالی در فوتبال باشند همین می‌شود. آسان‌ترین کار بستن قرارداد با مربی است، اما این‌کار الان در فدراسیون ما مساله فیثاغورت شده و این شرایط به دلیل عدم تصمیم‌گیری مسئولان فدراسیون‌فوتبال است.

* کسی نمی‌تواند کمک کند بحثکی‌روش سریع‌تر تمام شود؟
وزارت‌ورزش می‌تواند نظارت کند. به هر حال وزیر ورزش بالاترین مقام ورزش ماست و چه اشکالی دارد مدیران فدراسیون‌فوتبال با وزیر ورزش مشورت کنند؟ من طرفدار دخالت نیستم و طرفدار مشورت هستیم.

*با این شرایط در جام‌ملت‌های آسیا می‌توانیم نتایج خوبی کسب کنیم؟
نتیجه‌گیری یک تیم به شرایط خاصی بستگی دارد و مهمترین مساله نزدیکی به مسابقات و احیای تیم ملی است. با توجه به تبلیغات سوء و بزرگ‌نمایی در مورد تیم‌ملی که باعثشده انتظارات را بالا ببرند، هر کسی سرمربی تیم ملی شود کارش سخت است، اما اگر خود کی‌روش سرمربی تیم ملی باشد برای او دو سر برد می‌شود.

*چرا؟
چون اگر ببرد می‌گوید چقدر خوب کار کردم و اگر نتیجه نگیرد، از الان بهانه دارد که تیم را دیر تحویل من دادند و امکانات ندادند و پیراهن بازیکنان تنگ و شورت‌شان گشاد بود. اگر کی‌روش با ما قرارداد ببندد، هیچ ضرری نمی‌کند اما هر کسی غیر از او سرمربی تیم ملی شود، کار بسیار سختی خواهد داشت.

بازی تبلیغات تیم ملی تیم ملی فوتبال ایران جام ملت های آسیا سرمربی تیم ملی فدراسیون فوتبال فوتبال وزارت ورزش وزارتخانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر