کد خبر: 205350 A

نتایج فقط اعداد و ارقام نیست؛

امیدوارم بتوانیم با اتحاد کامل بازیکنان، مربیان و همه کسانی که در فوتبال ایران نقش دارند بتوانیم در آینده نزدیک در جام ملت های آسیا مقابل رقبای خود نتایج خوبی کسب کنیم.

کارلوس کی روش سرمربی پرتغالی پیش از تمدید قراردادش با فدراسیون فوتبال ایران گفت: امیدوارم با تیم ملی فوتبال ایران بتوانم در جام ملت‌های آسیا سربلند باشم و موجب سربلندی و غرور ایرانی‌ها شوم.

به گزارش ایلنا، کی روش در نشست خبری خود در آکادمی ملی فوتبال ضمن تشکر از اصحاب رسانه به خاطر تمامی حمایت ها اظهار داشت: از کفاشیان به خاطر اعتماد دوباره، تشکر می‌کنم و امیدوارم باعثغرورآفرینی ملت ایران در این برهه جدید باشم. کاری که ما در ۳ سال و نیم گذشته داشتیم، آسان نبود. دستاوردی که حاصل شد آسان به دست نیامد و امیدوارم در این چرخه جدید که می‌خواهیم کار کنیم حمایت‌های لازم را داشته باشیم تا بتوانیم باعثسربلندی و غرور مردم و فوتبال‌دوستان ایران باشیم.
وی افزود: بار دیگر از همین جا تعهد کامل خودم را به تیم ملی ایران نشان می‌دهم و امیدوارم بتوانیم در آینده باعثغرور، عزت و سربلندی هواداران شویم. در این پروژه جدید با تعهد کامل خواهیم بود و من به تلاش‌مان اعتماد دارم و امیدوارم با کمک خداوند به موفقیت برسیم.

کی‌روش گفت: امیدوارم بتوانیم با اتحاد کامل که بین ما صورت می‌گیرد موفق باشیم. امیدوارم باشگاه‌ها، مربیان و همه دست به دست هم داده و متحد شویم. اتحادی که بین ما و تیم‌های باشگاهی و مربیان و بازیکنان و تک تک کسانی است که در فوتبال ایران شاغل هستند. امیدوارم با این اتحاد بتوانیم در اولین پروژه‌مان که جام ملت‌های آسیا و رقابت‌کردن با تیم‌های چون قطر و بحرین و امارات است، موفق باشیم.

کی‌روش در پاسخ به سوالی درخصوص دستیاران ایرانی‌اش گفت: این موضوع نیاز به صحبت‌های تکمیلی من و رییس فدراسیون فوتبال دارد و ما باید در این باره صحبت کنیم. ما شرایط را بررسی خواهیم کرد و در این باره با هم باید صحبت کنیم تا به نتیجه نهایی برسیم. در مجموع می‌توانم بگویم انتخاب دستیاران ایرانی من کاملا طبق توافق و تفاهم من و رییس فدراسیون خواهد بود.

کارلوس کی‌روش در پاسخ به این سوال که اعتقاد داشت صعود از گروه در جام‌جهانی نوعی پیشرفت محسوب می‌شود اما در جام‌جهانی از گروهمان صعود نکردیم، پاسخ داد: در تمام دنیا فوتبال را از نظر نتایج بررسی می‌کنند. ما کسب نتایج را از نظر ارقام نگاه نکنیم، چون نتایج فقط اعداد و ارقام نیست. قبل از جام‌جهانی روند آماده‌سازی خوبی را طی ‌کردیم و با یک عملکرد ثابت و خوب مقابل ۳ نماینده از قاره‌های مختلف جهان قرار گرفتیم.

وی در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا اکنون موفقیت در جام ملت‌های آسیا هدفش است یا موفقیت در جام‌جهانی، گفت: فکر می‌کنم بعد از ۴ سال دیگر باید من را بشناسید. نوع مربی‌گری‌ام به گونه‌ای نیست که بخواهم وعده بدهم. کاری که ما می‌کنیم و کاری که دوباره باید سعی کنیم، انجام دهیم این است که با تعهد دوباره و سخت‌کوشی تلاش کنیم به اهداف‌مان برسیم. حرفی که بعد از جام‌جهانی گفتم این بود که اگر بتوانیم یک برنامه خوب و مدون را آماده کنیم، توانایی این را داریم که با کسب مدال به جام‌ملت‌های آسیا پایان دهیم. هدف اول ما این است که برنامه آماده‌سازی خوبی داشته و بتوانیم با افتخار و غرور برای مردم ایران در جام ملت‌های آسیا شرکت کنیم. هدف دوم ما بسیار شفاف و ساده بوده و باید بازی بعدی‌مان را برنده باشیم و طبیعتا هدف دوم ما صعود به جام‌جهانی ۲۰۱۸ است. وقتی به این مهم دست پیدا کردیم، به فکر صعود هم خواهیم بود.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران درپایان گفت: هدف و انگیزه فدراسیون فوتبال ایران ارتقا بخشیدن به تمام فوتبال ایران از جمله کیفیت مربیان و همین طور امکانات است و مطمئنا شخص رییس فدراسیون فوتبال این هدف را با جدیت دنبال می‌کند.

فدراسیون فوتبال کارلوس کی‌روش کفاشیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر