کد خبر: 212261 A

تقدیرسفیر ایران ازعملکردملی پوشان؛

درست است که بازی با کیفیتی در جام جهانی برزیل داشتید اما هنوز به هدف اصلی خود نرسیده اید. هدف اصلی، بزرگتر و دشوارتر ما بازی های جام ملتهای آسیا در استرالیا است.

تمرینات تیم ملی فوتبال کشورمان عصر دیروز در روزشگاه ملی ژامور پرتغال پیگیری شد.

به گزارش ایلنا، ملی پوشان بعدازظهر دیروز ۱۶ مهرماه زیر نظر کارلوس کی روش و کادر فنی تیم، تمرینات خود را پیگیری کردند و پس از استراحتی کوتاه و با دعوت سفارت ایران در پرتغال با سفیر ایران دیدار و گفتگو کردند.

کارلوس کی روش، سرمربی تیم ملی فوتبال ضمن تقدیر و تشکر از سفارت ایران در پرتغال گفت: باعثافتخار ما است که امشب میهمان شما هستیم.

وی درباره عملکرد مطلوب بازیکنان ایران در جام جهانی خطاب به غریبی(سفیر ایران در پرتغال) افزود: نگاه تمام مردم پرتغال نسبت به مردم ایران تغییر کرده و افتخار می کنم که به عنوان سرمربی ایران هستیم. حضور تیم ملی ایران در پرتغال همیشه برای من یک آروز بود تا این تیم در کشور من حضور داشته باشد. از زمانی که حضور تیم ملی در کشورم قطعی شد تمامی مقامات پرتغال اعم از امور خارجه، سفارت پرتغال در ایران و… با آغوشی باز از ایران استقبال کرده و سعی خود را برای در اختیار گذاشتن امکانات به بهترین نحو به کار گرفتند.

وی همچنین خطاب به ملی پوشان گفت: درست است که بازی با کیفیتی در جام جهانی برزیل داشتید اما هنوز به هدف اصلی خود نرسیده اید. هدف اصلی، بزرگتر و دشوارتر ما بازی های جام ملتهای آسیا در استرالیا است و امیدوارم با بالاترین سطح آمادگی برای ایران افتخار آفرینی کنید.

در ادامه این نشست، غریبی، سفیر ایران در پرتغال ضمن تبریک اعیاد قربان و غدیر به بازیکنان و کادر فنی تیم ملی فوتبال گفت: آرزوی موفقیت برای شما در تمامی مسابقات پیش رو دارم.

وی همچنین درباره بازی ایران و آرژانتین در رقابت های جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل گفت: این بازی را در سطح شهر و در میان مردم پرتغال تماشا کردم. تیم ملی در این دیدار بازی خوبی را به نمایش گذاشت و باعثافتخار ایران بود.

در پایان این مراسم حجت السلام و المسلمین شهاب مرادی که در جمع ملی پوشان حضور داشت، گفت: شما سفیران فرهنگی ایران نیز محسوب می شوید. معتقدم ملی پوشان و تمامی ورزشکاران باید در ابعاد فرهنگی و دینی الگو بوده و در کارهای خیر حضور داشته باشند.

وی همچنین به علی کریمی که به عنوان دستیار کی روش در جمع ملی پوشان حضور داشت خوش آمد گفت و برای وی آرزوی موفقیت کرد.

امور خارجه ایران ایران و آرژانتین بازی برزیل پرتغال تیم ملی جام جهانی علی کریمی کارلوس کی روش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر