کد خبر: 214726 A

یک‌شانزدهم‌نهایی جام‌حذفی؛

تیم فوتبال استقلال پس از تساوی در وقت قانونی در وقت‌های اضافی دوم و در جدالی نفس‌گیر موفق شد از گرداب فولاد نوین عبور کند و حریف پارسه در مرحله یک‌هشتم‌نهایی شود.

تیم فوتبال استقلال با برتری در وقت اضافه مقابل فولاد نوین اهواز به مرحله یک هشتم نهایی جام‌حذفی صعود کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در آخرین دیدار مرحله یک‌شانزدهم نهایی جام‌حذفی از ساعت ۱۹ امروز استقلال در ورزشگاه غدیر اهواز برابر فولاد نوین اهواز قرار گرفت و در حالیکه این دیدار در پایان ۹۰ دقیقه با نتیجه تساوی بدون گل تمام شد و به وقت اضافه رفت، استقلال با گل دقیقه ۱۰۹ علیرضا رمضانی حریف خود را یک بر صفر شکست داد.

در نیمه نخست فولاد نوین ابتکار عمل را بیشتر از استقلال در اختیار داشت و به ویژه از سمت راست به دروازه این تیم حمله کرد و در مقابل ضدحملات استقلال هم چند موقعیت را برای این تیم ایجاد کرد. اوج حملات فولاد در ۵ دقیقه پایانی نیمه‌نخست بود که سودی برای تیم میزبان نداشت تا این نیمه با تساوی بدون گل به اتمام برسد.

با آغاز نیمه دوم خسرو حیدری جایگزین آندو تیموریان شد تا روش سنتی بازی استقلال با استفاده از ارسال روی دروازه جریان بگیرد و در این نیمه کفه‌ترازو به سمت استقلال سنگینی کند. با این حال مهاجمان استقلال از این فرصت‌سازی‌ها استفاده نکردند. مهمترین موقعیت‌استقلال در دقیقه ۷۰ بود که محمد قاضی دروازه‌میزبان را هدف گرفت اما دروازه‌بان فولاد نوین توپ را دفع کرد.

در ادامه بازی علیرضا رمضانی جایگزین پژمان نوری شد تا شاید گره بازی برای تیم قلعه‌نویی باز شود، اما این تغییر تاکتیکی هم ثمربخش نشد. استقلالی‌ها که نمی‌خواستند بازی به وقت‌های اضافه کشیده شود در دقیقه ۷۵ توسط سجاد شهباززاده به یکقدمی گل رسیدند، جایی‌که او در مصاف تک به تک با سنگربان فولاد ناکام ماند. حملات استقلال در دقایق پایانی هم نتیجه نداشت تا بازی در پایان ۹۰ دقیقه بدون گل مساوی شده و کار به وقت اضافه کشیده شود.

در وقت اضافه باز هم ابتکار عمل در اختیار استقلال بود و بعد از تساوی دو تیم در وقت اضافه اول و در نخستین لحظات وقت اضافه دوم(دقیقه ۱۰۹) علیرضا رمضانی با شوتی که به سر مدافع فولاد نوین هم برخورد کرد دروازه بهادرانی را گشود. استقلال در ادامه بازی به اداره بازی پرداخت تا با تک گل رمضانی به سختی از سد تیم جوان و دونده فولاد نوین عبور کند. سرانجام استقلال با برتری یک بر صفر مقابل فولاد نوین در پایان ماراتنی ۱۲۰ دقیقه‌ای حریف پارسه در مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی شد.

فوتبال ایران استقلال تهران جام حذفی فولاد نوین اهواز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر