کد خبر: 217388 A

مربی‌خارجی باید تمرین‌دهنده باشد؛

همیشه در مورد تیم های ملی تفکرم این بوده که یک سرمربی داخلی داشته باشیم و اگر مربی خارجی می‌آوریم یک تمرین دهنده خوب خارجی بیاوریم و خودم هم سعی کرده‌ام همین کار را بکنم…

سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران معتقد است برای تیم‌های ملی باید سرمربی داخلی با یک تمرین‌دهنده خوب خارجی بگذاریم تا بتوانیم در میادین بزرگ نتیجه بگیریم، چون بازیکنان‌ایرانی به لحاظ روحی شرایط خاصی دارند و باید با آنها ارتباط درستی برقرار شود ناکارآیی لازم را داشته باشند.

گفت‌وگوی منصور پورحیدری با خبرنگار ایلنا را در زیر می‌خوانید:

* وضعیت تیم ملی امید را چطور می‌بینید؟
آن چیزی که ما در اینچئون دیدیم، اگر همان باشد که خیلی ناامیدکننده است و حرفی برای گفتن ندارند. سال‌های سال است که نتوانسته‌ایم به المپیک برویم و آن چیزی که ما می‌بینیم، ناامیدکننده است. باید ببینیم چه برنامه‌هایی برای تیم ملی امید دارند و باز هم می‌گذارند دقیقه ۹۰ یک تیمی را شکل می‌دهند یا برای مقدماتی المپیک برنامه دارند و تلاش می‌کنند.

* گویا به این نتیجه رسیده‌اند که با وینگادا قطع همکاری کنند. در این رابطه چه نظری دارید؟
همیشه در مورد تیم‌های ملی تفکرم این بوده که یک سرمربی‌داخلی داشته باشیم و اگر مربی‌خارجی می‌آوریم یک تمرین دهنده خوب خارجی بیاوریم و خودم هم سعی کرده‌ام همین کار را بکنم و همیشه در کنارم یک مربی تمرین دهنده خوب خارجی بوده است. با شرایطی که در مملکت‌مان داریم با این روش بهتر به نتیجه می‌رسیم. من الان می‌شنوم وینگادا می‌خواهد برود. مهم این است که سریع‌تر تصمیم بگیرند تا هر کسی که می‌آید یک تیم خوب برای مقدماتی المپیک بسازد.

* حضور حبیب کاشانی به عنوان مدیر تیم ملی امید را چطور ارزیابی می‌کنید؟
کاشانی در ورزش زیاد مدیریت کرده و در باشگاه بزرگی مثل پرسپولیس هم موفق بود و نمی‌دانم چرا از پرسپولیس جدا شد. این عادت فوتبال ماست که مدیریت‌ها تداوم نداشته باشد. کاشانی در گذشته موفق بوده و می‌تواند به تیم امید کمک کند.

* نظر کاشانی روی گزینه داخلی برای تیم امید است. نظر شما در این رابطه چیست؟
کاشانی خیلی درست فکر می‌کند. اگر هم کسی قرار است اضافه شود به عنوان تمرین‌دهنده خوب خارجی اضافه کنند. بازیکنان امید ما در باشگاه‌ها تاثیرگذارند و ارتباط با آنها مهم است و یک مربی داخلی بهتر می‌تواند با آنها ارتباط برقرار کند.

* با توجه به شرایطی که تیم ملی امید در حال حاضر این دوره به المپیک صعود می‌کنیم؟
فوتبال را نمی‌شود تضمین کرد، اما اگر کار درست شود و حتی اگر نتیجه ندهد ارزشمند است. اگر کار اصولی باشد و همه چیز سر جایش قرار بگیرد در آینده نتیجه‌اش را می‌بینیم.

منصور پورحیدری نلو وینگادا تیم ملی‌امید
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر