کد خبر: 218627 A

بار تیم‌ملی روی دوش کی‌روش است؛

تاثیر کی‌روش روی تیم ملی را در رفتن به جام جهانی شاهد بودیم. کی‌روش بازیکنان لژیونر را به تیم ملی ما آورد و همان‌ها به داد تیم ملی رسیدند و این کارش خوب بود

مدافع سابق تیم ملی فوتبال کشورمان معتقد است که در جام ملت‌های آسیا با توجه به حریفان قدرتمندی که داریم کار بسیار سختی برای قهرمانی یا رسیدن به عنوان دومی یا سومی داریم اما امیدوار است که بتوانیم در این مسابقات نتیجه خوبی کسب کنیم.

گفت و گوی رضا شاهرودی با خبرنگار ایلنا را در زیر می‌خوانید:

* شرایط تیم ملی را برای حضور در جام ملت‌های آسیا چطور ارزیابی می‌کنید؟
به نظرم در جام ملت‌های آسیا باید سیستم و تاکتیک تیم‌ ملی عوض شود، چون آنجا مثل جام جهانی نمی‌شود تدافعی بازی کرد و چشم به ضد حملات داشت و باید مقام بیاوریم. باید در جام ملت‌ها هجومی کار کنیم تا جزو ۳ تیم اول باشیم.

* تیم ملی ما توان حضور در جمع ۳ تیم برتر جام ملت‌های آسیا را دارد؟
کار سختی است، تیم‌های دیگر می‌آیند و دنبال قهرمانی هستند. تیم‌هایی مثل ژاپن، کره جنوبی و استرالیا تیم‌های قدرتمندی هستند و کار خیلی سختی داریم، اما امیدوارم بتوانیم مقام بیاوریم.

* عده‌ای معتقدند حتی توان رسیدن به جمع ۴ تیم پایانی را هم نداریم؟
واقعیت فوتبال ما این است که امروز از پرسپولیس یک نفر هم به تیم ملی دعوت نشده است. تیمی که زمانی بیشترین نفرات را در تیم ملی داشت، الان یک نفر هم در تیم ملی ندارد و این یک فاجعه برای فوتبال ماست. البته فوتبال غیرقابل پیش بینی است و اولین بازی تیم ملی را که ببینیم می‌شود نظر داد چه وضعیتی داریم و الان زود است در مورد تیم ملی قضاوت کنیم.

* کی‌روش در راه موفقیت تیم ملی چقدر می‌تواند تاثیرگذار باشد؟
تاثیر کی‌روش روی تیم ملی را در رفتن به جام جهانی شاهد بودیم. کی‌روش بازیکنان لژیونر را به تیم ملی ما آورد و همان‌ها به داد تیم ملی رسیدند و این کارش خوب بود. کی‌روش در تیم‌های بزرگی بوده و کارنامه خوبی دارد و با بازیکنان تیم ملی هم رابطه نزدیکی دارد و همیشه نظم در کارش حاکم بوده و بازیکنان بی‌انضباط را راحت کنار گذاشته است. الان هم برنامه ریزی می‌کند و هم در کار فنی تلاش می‌کند، یعنی همه بار تیم ملی روی دوش کی روش است، اما باید با باشگاه‌های همکاری داشته باشد و طوری برنامه‌ریزی کند که به باشگاه‌های ما آسیب نرسد.

* علی کریمی روی نیمکت تیم ملی چقدر می‌تواند کمک حال کی‌روش و ملی‌پوشان باشد؟
علی کریمی با بازیکنان تیم ملی در مقدماتی جام جهانی بوده و رفاقت و نزدیکی با بازیکنان دارد و می‌تواند حاشیه‌ها را جمع کند، چون در بین استقلالی‌ها و پرسپولیسی‌ها محبوب است و دوستش دارند و امیدوارم بتواند در راه رسیدن به قهرمانی تیم ملی را کمک کند.

بازی پرسپولیس تیم ملی تیم ملی فوتبال جام جهانی جام ملت های آسیا ژاپن علی کریمی کره جنوبی مقدماتی جام جهانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر