کد خبر: 226226 A

بازیکنان‌آبی هم‌قسم شده‌اند؛

سرطلایی‌فوتبال‌ایران با زدن ۵ گل در دربی‌ها، همیشه کابوس‌بزرگی برای سرخ‌های پایتخت بود و حالا شاگردان قلعه‌نویی برای تقدیم یک پیروزی در شهرآورد به آن مرحوم، همه توان خود را خواهند گذاشت.

مصاف استقلال و پرسپولیس در حالی برگزار می‌شود که آبی‌پوشان پایتخت به دنبال پیروزی در این دیدار هستند تا آن را به سرطلایی فوتبال ایران تقدیم کنند.

به گزارش ایلنا، نیم فصل رقابت‌های لیگ‌برتر فوتبال بین تیم‌های استقلال و پرسپولیس برگزار می‌شود. شهرآورد پایتخت درحالی برگزار می‌شود که استقلال با توجه به شکست تراکتورسازی و توقف سپاهان تنها به ۳ امتیاز این دیدار می‌اندیشد و امیر قلعه نویی سرمربی این تیم بی شک تیمش را برای پیروزی در این میدان آماده کرده است.

استقلال در این دیدار جاسم کرار و محمد قاضی را به دلیل محرومیت و مصدومیت در اختیار ندارد، اما انگیزه آبی‌پوشان در حدی هست که بتوان با اطمینان گفت سایر بازیکنان جای خالی آنها را به خوبی پر خواهند کرد.

بر روی کاغذ استقلال به لحاظ تجربه در شرایط بهتری از پرسپولیس قرار دارد و نقش آفرینی ابراهیمی، تیموریان و حیدری در میانه زمین استقلال می‌تواند کمک شایانی به آبی‌پوشان در این دیدار کند.

از نقاط قوت استقلال در این دیدار که وزنه بازی را به سود آنها سنگین می‌کند، حضور سرمربی بزرگ آنها است. امیر قلعه‌نویی همواره مربی بازی‌های سخت بوده و تجربه نشان داده او در میدان‌های بزرگ شکست ناپذیر است.

نکته دیگری که جنس این دربی را با سایر دربی‌ها متفاوت می‌کند، درگذشت غلامحسین مظلومی، پیشکسوت استقلال است. سرطلایی فوتبال ایران با زدن ۵ گل در دربی‌ها، همیشه کابوس بزرگی برای سرخ‌های پایتخت بود و حالا شاگردان قلعه‌نویی برای تقدیم یک پیروزی در شهرآورد به آن مرحوم، همه توانشان را خواهند گذاشت.

دیدار دو تیم استقلال و پرسپولیس با قضاوت جهانبازی روز یکشنبه ساعت ۱۸ برگزار می‌شود.

لیگ‌برتر فوتبال دربی هفتاد و نهم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر