کد خبر: 229882 A

کفاشیان خبر داد:

مقرر شد تا مسئولین کنفدراسیون فوتبال آسیا، آخرین بازدید خود را از ایران و امارات عربی متحده داشته و گزارش نهایی خود را در جلسه هیات رئیسه که اسفند ۹۳ یا فروردین ۹۴ برگزار می شود ارائه کنند تا میزبان این بازی ها مشخص شود.

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: وضعیت میزبانی جام ملت های سال ۲۰۱۹ آسیا، اسفند یا فروردین ماه مشخص می شود.

به گزارش ایلنا، علی کفاشیان درباره حضورش در فیلیپین و همچنین میزبانی جام ملت های آسیا گفت: در این جلسات مقرر شد تا مسئولین کنفدراسیون فوتبال آسیا، آخرین بازدید خود را از ایران و امارات عربی متحده داشته و گزارش نهایی خود را در جلسه هیات رئیسه که اسفند ۹۳ یا فروردین ۹۴ برگزار می شود ارائه کنند تا میزبان این بازی ها مشخص شود.

وی در خصوص مراسم بهترین های ۲۰۱۴ کنفدراسیون فوتبال آسیا هم اظهار داشت: در این مراسم از برترین ها در حالی تقدیر شد که کنفدراسیون فوتبال آسیا بر اساس سیاست های تشویقی خود، عنوان های برتر را در آسیا به کشورهای مختلف اعطا کرد.

کفاشیان گفت: کشورهایی مانند هند و تاجیکستان هم در این مراسم جوایزی را کسب کردند و همانطور که در بالا اشاره کردم بیشتر جوایز جنبه تشویقی داشت.

وی خاطر نشان کرد: در لیگ قهرمانان آسیا هم ایران نتوانست توفیقی کسب کند که این امر هشداری برای باشگاه های ایرانی است، چرا که باشگاه ها باید از نظر مالی حمایت شوند تا در سال های آینده قوی تر ظاهر شوند.

رییس فدراسیون فوتبال گفت: جوایز بهترین بازیکنان آسیا براساس فعالیت بازیکنان اهدا شد و ضمن اینکه علی دایی و همایون بهزادی به عنوان مشاهیر فوتبال آسیا در این برنامه معرفی شدند.

وی در ادامه از برگزاری جلسه کمیته مسابقات خبر داد و گفت: در این جلسه کلیه مصوبات لیگ قهرمانان آسیا بررسی و بیشترین امتیاز را ایران و عربستان از غرب آسیا، ژاپن و کره جنوبی از شرق آسیا داشتند و در نهایت مقررات این رقابت ها تصویب شد.

کفاشیان بیان داشت: همچنین رقابت های زیر ۲۲ سال به میزبانی قطر برگزار می شود. چرا که کشورهای عربی شرایط و تسهیلات بهتری نسبت به دیگر کشورها دارند.

وی درباره نشست با سب بلاتر رییس فدراسیون بین المللی فوتبال هم گفت: دیداری را با سپ بلاتر برگزار کردم و درباره توسعه فوتبال ایران و کمک های مالی به بحثو بررسی پرداختیم. بلاتر معتقد است که فوتبال ایران بر روی مدار توسعه قرار گرفته و با حمایت میت واند موفق تر باشد.

کفاشیان از برگزاری نشست خود با شیخ سلمان خبر داد و افزود: با رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا نیز نشستی را داشتم. وی با تاکید بر این که باید به جوانان و بانوان اهمیت فراوانی داد اعلام کرد که کنفدراسیون آسیا از هیچ حمایتی برای رشد و موفقیت فوتبال ایران دریغ نمی کند.

وی گفت: در این سفر با روسای فدراسیون های حاضر نیز دیدارهایی را برگزار و به بحثو تبادل نظر در رابطه فوتبال پرداختیم.

رئیس فدراسیون فوتبال در پایان درباره انتخابات AFC گفت: انتخابات کنفدراسیون فوتبال آسیا در اردیبهشت ماه برگزار می شود. ما برنامه ای را برای تشکیل منطقه مرکزی آسیا ارائه کرده ایم تا در هیات اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا نماینده داشته باشد.

وی افزود: در واقع برنامه جدیدی است که با اجرای آن و پس از تصویب هیات رئیسه می توان نماینده ای در AFC داشته باشیم که مذاکرات مربوط به آن با کشورهای همسایه انجام شد.

ایران بازی تاجیکستان جام ملت های آسیا رشد ژاپن فدراسیون بین المللی فوتبال فوتبال ایران کشورهای عربی کنفدراسیون فوتبال آسیا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر