کد خبر: 235630 A

کار را باید به کاردان سپرد؛

مس کرمان در یک دهه اخیر فراز و فرودهای زیادی به خود دیده است. تیمی که در لیگ قهرمانان ‌آسیا تنه به تنه بزرگان قاره کهن می زد این روزها به دلیل مشکلات مدیریتی در آستانه سقوط به لیگ دسته دوم قرار دارد.

مس کرمان این روزها وضعیت بسیار اسفناکی دارد و از روزهای طلایی خود فاصله زیادی گرفته است. فاصله‌ای که به نظر می‌رسد با مدیریت صحیح قابل جبران است و می‌تواند یک بار دیگر مس را به طلا در فوتبال ایران تبدیل کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مس کرمان که با اکبر ایرانمنش به لیگ برتر صعود کرده بود پس از ۸ سال و در زمان خود ایرانمنش دوباره به لیگ یک سقوط کرد اما چه کسی است که دوران طلایی مس را با عبدالرضا برهانی نژاد فراموش کرده باشد.

روزگاری برهانی‌نژاد با دست خالی و بدون بودجه کافی این تیم را به سطح اول فوتبال آسیا رساند و در جام باشگاه‌های آسیا خوش درخشید اما امروز و با وجود بودجه سنگینی که برای این مجموعه در نظر گرفته شده شاهدیم که مس کرمان نه تنها توفیقی در لیگ یک به دست نیاورده بلکه با اکبر میثاقیان در قعر جدول به سر می‌برد و یکی از کاندیداهای سقوط به لیگ دو محسوب می‌شود.

مس کرمان در یک دهه اخیر فراز و فرودهای زیادی به خود دیده است اما هواداران کرمانی همواره کنار تیم محبوب شهرشان بوده اند و از این تیم به شدت حمایت کرده‌اند. آنها یعنی کرمانی‌ها نمی‌توانند تحمل کنند که تیم محبوب‌شان را در قعر جدول ببینند؛ تیمی که در لیگ قهرمانان ‌آسیا تنه به تنه بزرگان قاره کهن می زد چه اتفاقی برایش افتاده که امروز با صرف میلیاردها تومان بودجه و حمایت‌های همه جانبه در قعر جدول گروه الف لیگ یک به سر می برد و حالا مردم کرمان دست به دعا شده اند تا این تیم حداقل به لیگ دو سقوط نکند و آبروریزی بیشتری نشود.

آنچه مسلم است در فوتبال ۴ فاکتور مدیریت، کادرفنی و بازیکنان و امکانات اهمیت ویژه‌ای دارد تا یک تیم نتیجه بگیرد. مس کرمان در حال حاضر به لحاظ کادر فنی بازیکن و امکانات در سطح مطلوبی به سر می‌برد و بودجه هم بیش از گذشته در اختیار این مجموعه است پس باید عنصر مدیریت را برای ناکامی مس کرمان در نظر بگیریم.

مدیرانی که فضای ورزش و به خصوص فوتبال را به خوبی نمی‌شناسند و فکر می‌کنند به راحتی می‌توان در این عرصه فعالیت کرد. نکته جالب اینجاست که دوستان گاهی اوقات جوگیر هم می‌شوند و شعارهای دور از واقعیت می‌دهند چرا که نژادزمانی مدیرعامل حال حاضر مس کرمان که امروز استعفا داده است در جلسه تودیع و معارفه‌اش اعلام کرده بود مثل تیم ملی آلمان که بدون باخت در جام جهانی ۲۰۱۴ قهرمان جهان شد ما هم بدون باخت به لیگ برتر صعود می‌کنیم اما امروز شاهد هستیم که مس کرمان به هیچ تیمی نه نمی‌گوید و در قعر جدول لیگ یک به سر می‌برد و کاندیدا سقوط به لیگ دو است.

مدیران شرکت ملی مس ایران بهتر است یک بار دیگر اتفاقات یک دهه اخیر مس کرمان در لیگ برتر و لیگ یک را بررسی کنند تا متوجه شوند که چه کسی با کمترین بودجه اما مدیریت درست توانست مس را در آسیا به یک تیم با شخصیت و قابل احترام تبدیل کند اما دیگر مدیران این مجموعه مس کرمان را به ورطه سقوط و نابودی انداخته‌اند. مس در فوتبال ایران طلا شده و باز هم می‌تواند در سطح اول فوتبال کشورمان بدرخشد به شرطی که مدیران شرکت ملی مس ایران تصمیمات درستی اتخاذ کرده و کار را به کاردان بسپارند تا دوباره شاهد درخشش این تیم ریشه‌دار و دوست‌داشتنی در سطح اول فوتبال ایران باشیم.

آلمان بودجه تودیع و معارفه جام باشگاه های آسیا جام جهانی جهان فوتبال آسیا فوتبال ایران لیگ قهرمانان آسیا مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر