کد خبر: 236073 A

برای صعود از گروه نگرانی نداریم؛

تنها تغییر تیم ملی نسبت به جام جهانی بازیکنان نیمکت‌نشین است. شانس قهرمانی ما در این رقابت‌ها ۵۰-۵۰ است. بعید می‌دانم برای صعود از مرحله مقدماتی دچار نگرانی شویم.

مربی پیشین تیم ملی فوتبال ایران با بیان اینکه کار این تیم در جام ملت های آسیا سخت است گفت: تنها تغییر تیم ملی نسبت به جام جهانی بازیکنان نیمکت‌نشین است.

به گزارش ایلنا، حسین فرکی که با برنامه ورزش و مردم گفتگو می کرد ضمن بیان این مطلب برای تیم ملی در جام ملت های آسیا آرزوی موفقیت کرد و گفت: سال‌هاست نتوانستیم در این رقابت‌ها قهرمان شویم و انتظار از کادر فنی و بازیکنان کادر فنی کسب این عنوان است.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان اصفهان خاطر نشان کرد: ‌ البته شرایط متفاوتی را در دوره‌های گذشته تجربه کردیم. در جام ملت‌های آسیا در سال ۱۹۸۰ در کویت که مصادف با جنگ تحمیلی شد با شرایط دشواری وارد مسابقات شدیم که با آن فضا با کسب عنوان سومی نتایج خوبی گرفتیم.

فرکی ادامه داد: بعد از اینکه جام جهانی برای ایران تمام شد، مشخص بود با همین تیم در جام ملت‌ها هم بازی خواهیم کرد. به غیر از پولادی و منتظری، ۱۲ بازیکن ما که در جام جهانی حضور داشتند در این رقابت‌ها نیز حاضر خواهند بود که این موضوع قابل پیش بینی بود.

مربی پیشین تیم ملی خاطرنشان کرد: تنها تغییر تیم ملی نسبت به جام جهانی بازیکنان نیمکت‌نشین است. شانس قهرمانی ما در این رقابت‌ها ۵۰-۵۰ است. بعید می‌دانم برای صعود از مرحله مقدماتی دچار نگرانی شویم. انتظار ما و جامعه ورزش از تیم ملی موفقیت و کسب نتایج قابل قبول در جام ملت‌ها است.

حسین فرکی در مورد جوانگرایی در تیم ملی نیز گفت: کی‌روش هم دلبستگی‌اش به بازیکنان جام جهانی است. البته ۳ بازیکن از تیم نفت از جمله پورعلی‌گنجی، امیری و بیرانوند در فهرست تیم ملی حضور دارند. بازیکنانی مانند خانزاده، شریفی و رضائیان هم بازیکنان جوان آینده‌داری هستند که شاید در جام ملت‌ها فرصت حضور پیدا نکنند اما آینده تیم ملی هستند. در هر صورت تیم ملی برای جام جهانی آینده نیاز به جوانگرایی دارد.

مربی پیشین تیم ملی فوتبال ایران در مورد شانس قهرمانی تیم ملی در جام ملت های آسیا گفت: کار سختی پیش رو داریم و تصور می کنم شانس ما ۵۰ - ۵۰ است. با این حال برای تیم ملی کشورمان آرزومی موفقیت می کنیم.

اصفهان ایران بازی تیم ملی تیم ملی فوتبال ایران جام جهانی جنگ تحمیلی رقابت سرمربی تیم فوتبال کویت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر