کد خبر: 241651 A

باید سریع‌تر تغییر نسل بدهیم؛

تیم ملی ایران به جز پیشرفت در فاز دفاعی هیچگونه پیشرفت تاکیکی دیگری نداشته است البته ناگفته نماند که اصول دفاعی از مشکلات برگ فوتبال ما بود و قابل ارزش است که در این فاز پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته ایم

هافبک سابق تیم ملی فوتبال کشورمان معتقد است پیروزی در هر تورنمنتی در بازی‌اول بسیار مهم و با ارزش است، به همین دلیل باید برد تیم ملی مقابل بحرین درجام ملت‌های آسیا را به فال‌نیک بگیریم و با نگاه‌مثبت به این بازی بنگریم.

گفت و گوی داریوش یزدانی با خبرنگار ایلنا را در زیر می خوانید:

دیدار تیم ملی با بحرین را چطور دیدید؟
ابتدا باید پیروزی ارزشمند تیم ملی کشورمان را خدمت تمام مردم فوتبال‌دوستان تبریک بگویم و عرض تبریک و خسته نباشید به کاروان تیم ملی در استرالیا دارم. به هر حال از هر دریچه‌ای که به اولین دیدار جام ملت‌ها نگاه کنیم و به ارزیابی بپردازیم پیروزی در روز اول با هر استراتژی فنی قابل ارزش بود.

شیوه بازی تیم ملی را چطور دیدید؟
این پیروزی برای هیچ گروهی چه خاص و چه عام جذاب نبود و قطعا کی‌روش و فدراسیون‌فوتبال پس از چندین سال همکاری و حضور در معتبرترین تورنمنت جهان فوتبال باید پاسخگوی یک سوال باشند.

چه سوالی؟
اینکه چرا تیم ملی کشورمان توانایی بازیسازی از یک‌سوم خط دفاعی را ندارند و دلیل عدم ارتباط خوب بین خطوط سه‌گانه در فاز حمله چیست؟ در مورد بازی اول صحبت زیادی در مورد تیم ملی نمی‌توان کرد، چون تیم ما با فلسفه‌ای بازی کرد که برای همه آشنا بود، یعنی دفاع و ضد حمله که نشانی از تنوع تاکتیک یا تغییر تاکتیک نسبت به گذشته نبود و این برای فوتبال‌ما خطرناک است.

تیم ما پیشرفتی به لحاظ فنی نداشته؟
تیم ملی به جز پیشرفت در فاز دفاعی هیچ‌گونه پیشرفت تاکیکی دیگری نداشته، البته ناگفته نماند که اصول‌دفاعی از مشکلات بزرگ فوتبال ما بود و قابل‌ارزش است که در این فاز پیشرفت قابل ملاحظه‌ای داشته‌ایم و به کی‌روش تبریک می‌گویم.

در مجموع به این تیم ملی امیدی دارید؟
معمولا بعد از مسابقه دوم می‌توانیم تحلیل بهتری از تیم داشته باشیم، به دلیل اینکه چهره‌واقعی تیم در دیدار دوم مشخص خواهد شد. نکته بسیار با ارزش در تیم‌ملی حضور جوانانی بود که همگی جواب اعتماد مربی را دادند و نیاز دارند تا مورد توجه بیشتری قرار بگیرند، جوانانی مثل پور علی گنجی؛ غفوری، جهانبخش و آزمون که جای بهتر شدن دارند تا تغییر نسل در تیم ملی هر چه سریع‌تر انجام شود.

جام‌ملت‌های آسیا داریوش یزدانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر