کد خبر: 241717 A

با اعلام قیمت‌های جدید صورت‌گرفت؛

پس از اعلام قیمت‌های جدید، گمانه‌زنی‌های زیادی درباره سرنوشت سهام ۲ باشگاه بزرگ پایتخت بوجود آمده که نحوه ارائه این سهام نیز مورد تردید قرار دارد.

مدیر عامل پیشین باشگاه پرسپولیس برای خرید سهام این باشگاه اعلام آمادگی کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مجمع واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس قیمت‌نهایی ۲ باشگاه سرخابی پایتخت را ۲۹۰ میلیارد تومان اعلام کرده و به دنبال اعلام رقم‌های جدید مدیر عامل پیشین این باشگاه به اتفاق شرکای خود در پی خرید سهام باشگاه پرسپولیس است.

عباس انصاری‌فرد با اعلام آمادگی برای خرید سهام باشگاه پرسپولیس در پی آن است که به همراهی گروهی از شرکای خود که در عرصه‌های اقتصادی و ورزشی فعالیت می‌کنند سهام این باشگاه را خریداری کنند.

پس از اعلام قیمت‌های جدید، گمانه‌زنی‌های زیادی درباره سرنوشت سهام ۲ باشگاه بزرگ پایتخت بوجود آمده که نحوه ارائه این سهام نیز مورد تردید قرار دارد.

از سوی دیگر حسین هدایتی هم همیشه یک پای ثابت خرید سهام باشگاه پرسپولیس است، ولی عابر بانک ورزش ایران در این زمینه دغدغه‌های خود را روز گذشته در صفحه اجتماعی‌اش اعلام کرده است. هدایتی در صفحه خود آورده است: «پیروزی تیم‌ملی کشور عزیزمان ایران را تبریک عرض می‌کنم. به حول و قوه الهی و همان‌طور که قول داده بودم، انجام وظیفه خواهم کرد اما در رابطه با تعیین قیمت دو باشگاه پرسپولیس و استقلال، ضمن تشکر از مسئولان مربوطه سؤالاتی مطرح است:

۱ - با عنایت به نبود قوانین و زیرساخت‌های درآمدزایی برای باشگاه‌ها در کشورمان منطق و معیار این قیمت‌گذاری چیست؟!

۲ - میزان واگذاری به بخش خصوصی چقدر است؟

۳-۲۷ درصد سهام در نظر گرفته شده برای پیشکسوتان باشگاه چگونه به ایشان تعلق خواهد گرفت و مبلغ آن از کجا تأمین می‌شود؟

۴ - میزان بدهی واقعی باشگاه چقدر است؟ آیا بدهی‌ها از مبلغ تعیین شده کسر می‌گردد یا خریداران علاوه بر ۲۹۰ میلیارد تومان بایستی بدهی را نیز تقبل نمایند؟

۵ - وزارت محترم اقتصاد و دارایی شرکت‌هایی که سودآور هستند را از طریق مزایده با پیش‌پرداخت ۱۰ تا ۲۰ درصد نقد و الباقی ۵ ساله عرضه می‌کنند، چگونه است که باشگاه‌های فوتبال که درآمدزا نیستند، به صورت ۴۰ درصد نقد و الباقی دوساله قیمت‌گذاری شده‌اند؟!

گفتنی است، قیمت‌پایه برای هر یک از ۲ باشگاه استقلال و پرسپولیس ۲۹۰ میلیارد تومان به همراه یک مجموعه‌ورزشی تعیین شده و نحوه پرداخت هم به صورت ۴۰درصد نقد، ۶۰ درصد به صورت اقساط در طول ۲ سال خواهد بود.

عباس انصاری‌فرد سهام پرسپولیس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر