کد خبر: 241961 A

از سوی کمیته‌اخلاق اعلام شد؛

کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال رای انضباطی مدیر تدارکات تیم فوتبال امید که در بازی های آسیایی اینچئون مرتکب تخلفات اخلاقی شده بود را اعلام کرد.

کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال رای انضباطی مدیر تدارکات تیم فوتبال امید که در بازی های آسیایی اینچئون مرتکب تخلفات اخلاقی شده بود را اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، بدنبال تخلف اخلاقی مدیر تدارکات تیم امید در حاشیه دیدار با ویتنام، کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال پس از بررسی و استماع دفاعیات نامبرده، کیفر خواست وی صادر و پرونده برای رسیدگی به دیوان حکمیت ارجاع شد.

دیوان حکمیت پس از بررسی های تکمیلی مدیر تدارکات تیم امید را به جریمه نقدی، سه سال محرومیت از همراهی تیم امید در خارج از کشور و تنزل موقعیت شغلی محکوم کرد.

در جریان بازی تیم فوتبال امید ایران برابر ویتنام در بازی های آسیایی اینچئون، مدیر تدارکات تیم امید، به یکی از دختران کره ای پیشنهاد می دهد تا عکس یادگاری بگیرند؛ اما این رویداد برای وی دردسرساز شده و از سوی دختر کره ای و پلیس کره جنوبی به آزار و اذیت جنسی متهم شد.

شورای المپیک آسیا نیز در جریان برگزاری مسابقات، با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: شورای المپیک آسیا، سیاست بی تحملی در خصوص آزار و اذیت جنسی به هنگام برگزاری بازی های آسیایی اینچئون را دارد. کار مدیر تدارکات ایران، حمله فیزیکی نبوده، بلکه تنها آزار و اذیت جنسی کلامی بوده است. OCA در چنین مواردی هیچ گونه تعارفی ندارد و موضع سختی خواهد گرفت. ما چنین رفتارهایی را نمی پذیریم. پس تصمیم به اخراج وی از محل برگزاری بازی ها گرفتیم.

سه هفته پس از آن، مدیرتدارکات سابق تیم امید از سوی دادگاه در کره جنوبی به پرداخت چهار هزار دلار جریمه نقدی و اخراج از این کشور محکوم شد.

آزار و اذیت اخلاق المپیک ایران بازی دلار فدراسیون فوتبال فوتبال کره جنوبی امید
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر