کد خبر: 242234 A

۲۰ سال دیر تقدیر شدیم؛

سر دایی در جام ملت‌های ۹۶ شکست. ما او را می‌شناختیم و می‌دانستیم وقتی وارد زمین می‌شد به چیزی غیر از پیروزی تیم و فکر نمی‌کند. امروز جای دایی خالی بود.

سرمربی تیم ملی امید ایران در پایان مراسم تجلیل از بازیکنان تیم ملی جام ملت‌های ۱۹۹۶ گفت: از کسانی که این همایش را برپا کردند تشکر می‌کنم، هرچند ۲۰ سال دیر به فکر این کار افتادیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمد خاکپور در پایان مراسم تجلیل از بازیکنان تیم ملی جام ملت‌های ۱۹۹۶ در جمع خبرنگاران اظهار کرد: خوشحالم خاطرات خوشی در اذهان مردم به جای گذاشتیم و امیدوارم تیم ملی امسال هم باعثشادی مردم شود. بهترین خاطره من از جام ملت‌های آن سال، دیدار مرحله یک‌چهارم نهایی مقابل کره‌جنوبی است. دیداری که ۲ بر یک عقب بودیم و در نهایت با نتیجه ۶ بر ۲ به پیروزی رسیدیم.

وی درباره بازی تیم ملی ایران برابر قطر گفت: گمان نکنم قطر تهدیدی برای ما باشد. اگر تیم ملی برنامه خوبی داشته باشد می‌تواند به پیروزی برسد، اما نباید مثل بازی با بحرین تنها به ۲ گل بسنده کنیم. کی‌روش حریفان را خیلی‌خوب آنالیز می‌کند و منطقی باشیم می‌توانیم دومین پیروزی خود را کسب کنیم.

خاکپور در پاسخ به این سؤال که آیا تیم ملی می‌تواند به فینال جام ملت‌های آسیا برسد؟ توضیح داد: آرزوی همه ما صعود تیم ملی به فینال جام ملت‌هاست. البته قهرمانی در جام ملت‌های آسیا بسیار سخت است، چراکه تیم‌هایی مثل استرالیا، ژاپن و کره‌جنوبی مدعیان اصلی این دوره‌اند.

وی درباره حضور نداشتن علی دایی در این مراسم نیز گفت: امروز جای دایی خالی بود. سر دایی در جام ملت‌های ۹۶ شکست، اما او را می‌شناختیم و می‌دانستیم وقتی وارد زمین می‌شد به چیزی غیر از پیروزی تیم فکر نمی‌کند.

علی دایی جام ملت‌های آسیا محمد خاکپور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر