کد خبر: 246270 A

سیستم با سکوت درست نمی‌شود؛

تیم ملی باخته و باید انتقادها را بپذیرند و نمی‌شود همه تعریف کنند. شکی نیست که بازیکنان خیلی زحمت کشیدند و مردانه جنگیدند و کی‌روش هم تلاش خودش را کرد، اما بپذیریم که باختیم.

مدیرعامل سابق باشگاه پرسپولیس گفت: نقاط ضعفی که در تیم ملی در جام ملت‌های آسیا بود ناشی از عدم توجه به زیر ساخت‌ها و کمبود بازی‌های تدارکاتی بود.

محمد رویانیان در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با بیان این مطلب اظهار داشت: به نظرم به اندازه کافی به تیم ملی توجه نشد و بازی‌های تدارکاتی به اندازه کافی نداشتیم و باید این مسائل را بپذیریم.

وی افزود: متاسفانه علیرغم خواسته مردم تیم ملی ما نتوانست به جمع ۴ تیم نهایی آسیا برسد و یک اتفاق تلخ بود و برای همه ناراحت‌کننده است اما آنچه که مهم است اینکه با کوبیدن افراد و فقط انتقاد کردند چیزی حل نمی‌شود و دوباره می‌بینیم که باز هم در جام باشگاه‌های آسیا و جام ملت‌های آسیا این شکست‌ها تکرار می‌شود.

وی ادامه داد: تیم ملی باخته و باید انتقادها را بپذیرند و نمی‌شود همه تعریف کنند. شکی نیست که بازیکنان خیلی زحمت کشیدند و مردانه جنگیدند و کی‌روش هم تلاش خودش را کرد، اما بپذیریم که باختیم. مسئول این شکست فقط یک نفر نیست و یک سیستم است و اگر ساکت شویم سیستم درست نمی‌شود و اگر هم انتقاد سازنده نباشد فایده‌ای ندارد.

رویانیان همچنین تاکید کرد: باید درست انتقاد شود تا سیستم درست شود. اگر فرد را بگوبیم چیزی عاید ما نمی‌شود و باید سیستم را به چالش بکشیم و منصفانه انتقاد کنیم و راهکار پیدا کنیم. این بار سنگینی به دوش بزرگان و کارشناسان فوتبال ایران است تا منصفانه انتقادات را مطرح کنند.

رویانیان در مورد حمله کی‌روش به مربیان‌ایرانی گفت: باید بپذیریم کی‌روش زیر فشار سنگینی قرار گرفته و در محور فشارها قرار دارد، بنابراین عکس‌العمل او طبیعی است، اما کی‌روش نباید از حد خودش خارج شود و به نقدها پاسخ مثبت بدهد. خیلی‌ها کی‌روش را حمایت کردند، اما نقدها را باید بپذیرد، همانطور که اگر قهرمان می‌شدیم کی‌روش قهرمان‌ملی ما نبود، بلکه همه از جمله باشگاه‌ها و مربیان پایه زحمت کشیده‌اند و دخیل بودند و باید از آنها تشکر می‌شد.

وی در پایان متذکر شد: حالا که شکست خورده‌ایم باید بپذیریم همه مسئول هستیم و همه باید کمک کنند و انتقادهای درست ارائه بدهند. همه مربیان و اهالی فوتبال حق دارند انتقاد کنند، اما این انتقادات سازنده باشد و به تیم ملی و فوتبال ما کمک کند.

محمد رویانیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر