کد خبر: 115626 A

هفته دهم لالیگا؛

بارسلونا برنده ال‌کلاسیکو لقب گرفت تا تاتا مارتینو با این پیروزی خود را در قلب هواداران کاتالانی محبوب‌تر کند.

بارسلونا برنده ال‌کلاسیکو لقب گرفت تا تاتا مارتینو با این پیروزی خود را در قلب هواداران کاتالانی محبوب‌تر کند.

به گزارش ایلنا، در دومین روز از هفته دهم لالیگا از ساعت ۱۹:۳۰ تیم‌های بارسلونا و رئال مادرید در بازی بزرگ ال‌کلاسیکو در ورزشگاه نوکمپ مقابل یکدیگر صف‌آرایی کردند که این دیدار در پایان با نتیجه ۲ بر یک به سود آبی‌ و اناری‌ها به پایان رسید تا تاتا مارتینو در ال‌کلاسیکو با بارسا نتیجه‌ای را کسب کند که بیش از پیش او را در قلب هواداران کاتالانی محبوب کند.

در این دیدار نیمار در دقیقه ۱۹ با استفاده از فرصت مناسبی که آندرس اینییستا و پاس زیبای وی در اختیارش قرار داد از بین پای مدافع رئال مادرید توپ را با دقت و زیرکی دور از دستان دیه‌گو لوپس به تور دروازه این تیم دوخت تا شادی را به ورزشگاه نوکمپ بیارود. در ادامه تلاش‌های دو تیم ادامه داشت و البته رئالی‌ها به دنبال آن بودند که نیمه نخست را بازنده به رختکن نروند ولی هوشیاری مدافعان و البته روز خوب والدس این اجازه را به شاگردان کالتو نداد تا بازی باخته را جبران کنند.

در نیمه دوم بازی با اتخاذ تصمیمات فنی تازه از سوی تاتا و کارلتو آغاز شد. رئالی‌ها برتری محسوسی بر بازی داشتند و کم کم تسلط خود را بر توپ و میدان بیشتر کردند ولی تک موقعیت‌های آنها را مدافعان و ویکتور والدس که روز خوبی را پشت سر می‌گذاشت یکی پس از دیگری با ناکامی مواجه می‌کردند تا رئالی‌ها بیش از پیش به آب و آتش بزنند.

ورود بن زما به زمین مسابقه بار هجومی رئال را افزایش داده بود و این بازیکن حتی می‌توانست دروازه والدس را با شوتی سهمگین در دقیقه ۶۸ از کند که شوت این بازیکن فرانسوی با برخورد به تیر دروازه به ثمر ننشست.

شاید مهمترین اتفاق بازی در دقیقه ۷۱ افتاد، جایی که کریس رونالدو در درون محوطه جریمه توسط ماسچرانو سرنگون شد ولی داور مسابقه دستش را به نشانه ادامه بازی به حرکت در آورد تا آه از نهاد رونالدو بلند شود. شماره ۷ مادریدی‌ها تا دقایقی هنوز باور نداشت داور چنین موقعیتی را پنالتی اعلام نکرده باشد.

در دقیقه ۷۸ بود که الکسیس سانچز بار دیگر شادی را به سکوهای نوکمپ هدیه کرد. سانچر که پشت محوطه جریمه صاحب موقعیتی مناسب شده بود از خروج لوپس از دروازه بهره برد و با ضربه‌ای چیپ و دقیق توپ را از بالای سر دروازه‌بان رئال به تور دروازه دوخت تا ضمن دو برابر کردن نتیجه بازی موجی از شادی را به نیمکت تیم و سکوهای نوکمپ هدیه کند.

این پایان کار نبود چراکه خسس در در دقیقه ۹۰ گلی را در درون دروازه والدس کاشت نا نتیجه را نزدیک تر کند و نیمکت رئال را امیدوار به فرار از شکست کند. خسس که تاکنون فقط در ۴ بازی به عنوان بازیکن ذخیره به میدان آمده بود با استفاده از غفلت مدافعان بارسا با شوتی محکم از زیر دستان والدس توپ را به تور دروازه کاتالان‌ها دوخت ولی این گل هم نتوانست رئالی‌ها را از شکست نجات دهد و این بارسا بود که با سوت داور برنده ال کلاسیکو لقب گرفت تا ۳ امتیاز بازی را در خانه حفظ کند.

سرخیو بوسکتس و آدریانو از بارسا و سرخیو راموس و گرت بیل، سامی خدیرا، مارسلو و رونالدو از رئال از داور این دیدار کارت زرد دریافت کردند.

نتایج و برنامه ادامه رقابت‌های هفته دهم لالیگا به این شرح است:

جمعه ۳ آبان

وایادولید ۳ - رایو والکانو صفر

شنبه ۴ آبان

سلتاویگو ۵ - مالاگا صفر

رئال مادرید - بارسلونا

گرانادا؟ - الچه؟، ساعت ۲۱:۳۰

اسپانیول؟ - لوانته؟، ساعت ۲۳:۳۰

یکشنبه ۵ آبان

اوساسونا - سویا، ساعت ۱۳:۳۰

والنسیا - ویارئال، ساعت ۱۸:۳۰

آلمریا - رئال سوسیداد، ساعت ۲۰:۳۰

بتیس - آتلتیکومادرید، ساعت ۲۲:۳۰

دوشنبه ۶ آبان

بیلبائو - ختافه، ساعت ۲۳:۳۰

بازی دروازه بان دیه رئال مادرید رقابت زمین شادی قلب لالیگا ال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر