کد خبر: 116114 A

فیفا اعلام کرد:

گزینه گل طلایی هم بررسی شده اما در نهایت گزینه ضربات پنالتی رای آورده است. این قانون در جام جهانی جوانان اجرا نشد چراکه در کمیته اجرایی رای نیاورده بود.

بر اساس اعلام کمیته برگزاری جام جهانی نوجوانان، بازی‌های جام جهانی نوجوانان که در وقت معمول ۹۰ دقیقه ای به تساوی برسد، وقت اضافه ۳۰ دقیقه ای نخواهد داشت.

به گزارش ایلنا، بر اساس تصمیم کمیته برگزاری مسابقات و طبق ابلاغ کمیته اجرایی فیفا، بازی‌های جام جهانی نوجوانان در مراحل حذفی شامل یک هشتم نهایی، یک چهارم نهایی، نیمه نهایی و فینال در صورت تساوی در وقت معمول ۹۰ دقیقه‌ای به ضربات پنالتی کشیده می‌شود و وقت اضافه نخواهد داشت.

کمیته اجرایی فیفا این تصمیم را پس از بررسی بازی‌های جام جهانی نوجوانان قبلی در نظر گرفته و گفته بازیکنان در سنین زیر۱۷ سال، زمانی که بیش از ۹۰ دقیقه بازی کنند، احتمال دارد با مشکلات جسمی مواجه شوند و به همین دلیل تصمیم گرفته شده تا بازی‌ها پس از پایان نود دقیقه در صورت تساوی، به وقت اضافه کشیده نشود و به صورت مستقیم دو تیم ضربات پنالتی بزنند.

پیش از تصویب این قانون، گزینه گل طلایی هم بررسی شده اما در نهایت گزینه ضربات پنالتی رای آورده است. این قانون در جام جهانی جوانان اجرا نشد چراکه در کمیته اجرایی رای نیاورده بود.

بازی جام جهانی فیفا قانون مشکلات نیمه نهایی دقیقه کمیته رای نوجوانان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر